Het liefst leidt ze het leven van een student. Uitgaan met vriendinnen en in het weekend vertroeteld worden door haar ouders. Zangeres MAAN (24) mag een grote ster zijn, ze wil gewoon Maan de dochter, zus, vriendin blijven. 'Het hoeft niet altijd over mij te gaan.' Het is een doordeweekse ochtend in november en de Ziggo Dome is leeg en koud. Voor Maan de Steenwinkel is de verlaten concertzaal het decor van het promotiespotje waarmee ze een concert in de Ziggo Dome aankondigt. De opnames lopen uit, de zangeres verontschuldigt zich bij aankomst in het iets minder koude productiehokje in de catacomben. 'Nog heel even naar het toilet,' zegt ze vlak voordat ze een sprintje inzet. Even later neemt ze plaats met een broodje. 'Wilt u er ook één?' Het is de laatste week voor haar vakantie. Curagao en Bonaire liggen in het verschiet. Voordat ze met twee van haar beste vriendin nen in het vliegtuig stapt, zijn de dagen nog gevuld met opnames. 'Zondag neem ik de clip op voor mijn nieuwe single, daar heb ik nu al zin in.' Sinds zes jaar staat ze midden in de spotlights. Ze weet niet beter sinds ze in 2016 als achttien jarige doorbrak als winnares van The Voice of Holland. Als een van de weinige winnaars van de talentenjacht omzeilde de dochter van een tv-regisseur en een handvaardigheidsdocente het moeras van de vergetelheid. Maan is een vaste waarde bij de concertreeks Vrienden van Amstel Live en gelegenheidscollectief The Streamers, en staat na een album en een reeks singles en EP's op al meer dan 300 miljoen streams op Spotify; Blijven slapen, de hit die ze opnam met Snelle, was daar zelfs het meest gestreamde nummer van dit jaar. Vorig jaar won ze de Edison Pop voor liedjes als Zo kan het dus ook en Ze huilt maar ze lacht. De jury roemde haar 'veelzijdige zangtalent' en noemde het eigen geluid 'een belofte voor de toekomst'. Eind oktober maakte jij je droom waar: je eigen concert in Paradiso. En nu volgt al de veel grotere Ziggo Dome. 'Het gaat snel, hè? Corona heeft daar een rol in gespeeld. Normaal had ik anderhalf jaar eerder in Paradiso gestaan. De liveconcerten stokten, maar ik kon wel muziek blijven maken en blijven groeien. Toch hield ik het eerst af toen mijn platenlabel mij een show in de Ziggo Dome voorspiegelde.' 'Ik vond het spannend, zou ik dat aankunnen? Een show in de Ziggo Dome is mijn grootste droom. Ik heb hier zelf naar mijn idolen staan kijken: Christina Aguilera, Shawn Mendes, Andrea Bocelli, De Jeugd van Tegenwoordig. Niet alle dromen moeten meteen werkelijkheid worden, je moet ook iets hebben om naar uit te kijken. Toch heb ik ja gezegd. Je weet nooit wanneer je zo'n kans weer krijgt en ik wil dit ooit in mijn leven hebben meegemaakt. Het is pas over een jaar, dus ik heb nog genoeg tijd om een heel vette show neer te zetten en meer muziek uit te brengen. Let's go. 'Absoluut. Mijn ouders vragen zich nog steeds af van wie ik die behoefte heb, zij zijn allebei meer van het leven achter de schermen. Zodra ik als kindje op tv een optreden zag met mega- MEZZA29 Leek Ziggo Dome nog te eng? Droomde jij hier als klein meisje van?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 109