Ze verstopte geen drankflessen en stond ook niet beschonken op de set: zo erg was het nou ook weer niet. Toch stopte presentatrice EVI HANSSEN (43) na een totaal uit de hand gelopen avond met alcohol. 'Het was heel eng om de feestende, lallende en lachende Evi los te laten.' Een paar weken terug, een wedstrijd van de Rode Duivels. Evi Hanssen zat op de tribune met vrienden. Ze juichte uitbundig met in haar hand een alcoholvrij biertje. Ze keek naar het glas, en even schoot het door haar heen: ben ik dit? Ben ik écht gestopt met alcohol? Het korte antwoord: ja. DAN HET LANGE ANTWOORD. Evi Hanssen is presen tatrice, zangeres, columnist, schrijver, maar ook: iemand die het leven graag viert en al vroeg leerde dat daar drank bij hoort. Bij hen thuis stond altijd een 'fleske Cava' klaar. Op familiefeestjes gedroegen ooms en tantes zich net wat leuker na een paar glaasjes, en ze zag hoe jaloersmakend veel lol haar broers en neven hadden met een bierspelletje. 'Alleen maar lachende mensen,' zegt Hanssen er nu over. 'Alcohol stond voor lol maken. Ik bezwoer dat ik nooit zo'n saaie tut zou worden die op feestjes alleen spa rood bestelde.' TOT ZE TWEE JAAR GELEDEN haar ogen opendeed en ze meteen weer sloot, want ze had een kater van heb ik jou daar, inclusief schaamte voor de dingen die ze met de volumeknop op standje 'luid' had gezegd - althans, de dingen die ze zich nog kon herinneren. 'Er waren weer eens zwarte gaten, dat deed alcohol snel bij mij. Mijn vriend was zo sympathiek mijn geheugen op te frissen. Hij liet een filmpje zien waarop ik tegen een gevel aan wankel, met mijn fiets tegen me aan.' En, zo bekent ze in haar pas verschenen boek Sinds ik niet meer drink: ze heeft die avond in haar broek geplast. Niet veel, maar toch. Begrijp haar niet verkeerd: die kater, die hevige dronkenschap en het broekplassen, dat overkwam haar niet elke maand. Ze stond nooit dronken op de set of in de studio, verstopte geen lege flessen in keukenkastjes. Ze was altijd fris voor haar twee zoons, Scout (nu 9) en Mac (11). In de anderhalf jaar dat haar vriend haar toen kende, heeft hij haar drie keer erg dronken gezien. Maar alcohol was wel een vast onderdeel in haar leven. Niet elke dag, wel om de dag. Elk weekend. En op een goede avond, een paar flinke glazen. Ze sloeg nooit wat af tijdens eten tjes, feestjes, borrels. Zelfs toen haar moeder kwam vertellen dat ze kanker had, tien jaar geleden, werd er champagne opengetrokken om te proosten op gezondheid en liefde. 'Ook als we niets te vieren hadden, vierden we toch iets - met volle glazen.' Hoe Evi stopte met drinken LU i cc I co I co ie UJ I 20

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 100