Bellamypark ziet grote evenementen liever verkassen c 'Als hij geen wereldkampioen Formule 1 wordt, zijn we er om hem te steunen' 8 Eric van Westen wist even niet wat hij moest zeggen, toen een paar weken geleden een pakketje op de keukentafel lag. In de doos zaten niet alleen een oranje T-shirt, maar ook tickets voor de laatste Formule 1-race van het seizoen, in Abu Dhabi. Het was een cadeau van zijn vrouw Jeannette. Eric en Jeannette uit Yerseke zijn allebei fanatieke Fi-fans. ,,Ik kijk elke wedstrijd", vertelt Eric. ,,De spanning is dit jaar helemaal te rug. Ik zit telkens op het puntje van mijn stoel." Ook Jeannette slaat geen race over. ,,Veel vrou wen vinden het niks, van de auto's die stom rondjes achter elkaar aan rijden. Maar ik keek vroeger al mo torraces met mijn vader. De inte resse voor racesport is altijd geble ven. Het laatste jaar is de Formule 1 echt weer superspannend en spec taculair." Woensdag vertrok het stel met het vliegtuig naar de Verenigde Arabi sche Emiraten. Ze vertoeven in een hotel vlak bij het racecircuit. ,,Dat is natuurlijk prijzig", zegt Eric. ,,We gaan elk jaar met kerst op vakantie, omdat ik dan jarig ben. Dat reisje verschuiven we nu." Jeannette: „Afgelopen jaar zijn best wat akelige dingen ge beurd in onze omgeving. We heb ben mensen zien wegvallen. Je denkt bij zo'n reis altijd: 'dat doen we nog wel een keertje', maar nu had ik zoiets van: 'we gaan het niet uitstellen. we doen het nu'." Het stel beleefde al meerdere ra ces vanaf de tribune. ,,Thuis zie je zo'n race natuurlijk beter, maar het gaat vooral om de sfeer", vindt Eric. ,,Al die enthousiaste fans en het spektakel eromheen. Het is heel moeilijk te beschrijven als je het zelf nooit hebt meegemaakt." Jeanette vult aan: ,,Je hebt kippen vel met z'n allen. Je bent daar alle- maal voor hetzelfde doel." Johan van den Berg uit Domburg boekte in april al een reis naar Qatar en Dubai. De Formule i-race is inbegrepen. ,,Op dat moment hadden we niet kunnen denken dat het wereldkampioenschap in de laatste race beslist zou worden. Dat is natuurlijk hartstikke leuk. Zoiets maak je nooit meer mee." Johan bezoekt de race samen met Max heeft zijn fans een prachtig seizoen gebracht zijn vriendin Nicky. ,,Ik volg de Formule i al zeker twintig jaar. Het is zó anders om een race vanaf de tribune te volgen. Het geluid, de spanning, en alles eromheen. We zitten zondag met duizenden Ne derlanders op een oranjetribune. Geweldig!" Johan heeft er vertrouwen in dat Verstappen de wereldtitel gaat pakken. ,,Ik denk dat veel van de kwalificatie afhangt en van de auto. Hij is nog nooit zo dichtbij geweest. Als er geen gekke dingen gebeuren met de auto, dan wint ie 'm." Hoewel Nicky de Engelse na tionaliteit heeft, is ze ook fan van Verstappen, en niet van zijn con current Lewis Hamilton. ,,Ze vindt hem maar arrogant." Eric en Jeannette hopen vurig dat Max Verstappen zondag de wereldtitel pakt, maar ze houden er sterk rekening mee dat het hem niet lukt. ,,Lewis Hamilton is tac- tischer en harder, Max Verstappen is gewoon zo'n jonge hond", zegt Jeannette. ,,Als hij niet wint, dan zijn er heel veel fans om hem te steunen. Max heeft zijn fans een prachtig seizoen gebracht. Ik ge loof niet dat er iemand is die er meer voor gevochten heeft dan hij. Daar bedanken we hem voor." Daar is Eric het mee eens. ,,Ver- stappen heeft met zijn talent en vechtlust de Formule 1 weer aan trekkelijk gemaakt." TV-klanten van Delta kunnen vanaf vandaag tot en met maandag gratis kijken naar Ziggo Sport Se lect (kanaal 631), zodat ze de race, maar ook de vrije trainingen en de kwalificatie, niet hoeven te mis sen. Het bevrijdingsfestival bij de Ma chinefabriek, kermisattracties op het parkeerterrein bij de Aldi? Als het aan enkele horecaondernemers op het Bellamypark ligt, zijn dat goede ideeën voor de toekomst. Want het plein is zoals het nu is, wat hen betreft helemaal af. De coronaperiode heeft onderne- mers geleerd dat ze helemaal geen grote evenementen meer nodig hebben om goed te draaien, legt Annika Meijboom van Soif uit. ,,We hebben een topzomer gehad. De terrassen zaten dagelijks vol, ook zonder evenementen. De periode dat hier normaal gesproken de ker mis staat, was zelfs onze beste peri ode." Meijboom ziet het als een posi tieve ontwikkeling. ,,Het doel met dit plein is bereikt. Als je vanaf de Boulevard naar beneden komt rij den, zie je meteen zoveel sfeer, ge zelligheid en levendigheid. Dan is het zonde dat wij zes tot zeven keer per jaar ons terras moeten oprui men voor een groot evenement. Ze ker omdat dat in sommige gevallen zelfs voor minder inkomsten zorgt." De Vlissingse wil grote evene menten zoals Onderstroom, Vlis- singen Zingt en het Bevrijdingsfes tival zeker niet helemaal weren uit de stad, maar hoopt wel dat de ge meente bereid is te kijken naar an dere locaties. ,,Wij hebben die eve nementen in het verleden altijd heel hard nodig gehad, maar dat is nu niet meer zo. Het is daarom tijd voor wat anders. Vlissingen zit in de lift en als we de grote evenemen ten verplaatsen, krijgen ook andere gebieden de kans om zich te ont plooien." Waar ze dan moeten komen, De tijd dat normaal de kermis er staat, was onze beste periode vindt Meijboom aan de gemeente, maar ze kent nog wel een aantal plekken die in aanmerking komen. ,,Het parkeerterrein bij de Aldi ofin de buurt van de nieuwe Dokbrug of Machinefabriek. Het liefst locaties die zorgen voor een verbinding door de hele stad." De plannen van de ondernemers zijn tijdens een overleg aan de ge meente voorgelegd. Ze willen graag weten waar ze aan toe zijn, zodat ze bijvoorbeeld kunnen investeren in beter terrasmeubilair dat ze niet steeds weer hoeven te verplaatsen. In een reactie zegt de gemeente be zig te zijn met een nieuw evene- mentenbeleid dat zich richt op de gehele binnenstad, inclusief het Scheldegebied. Omdat het Bella- mypark ingericht is als stadsplein en daarom ook bedoeld is voor eve nementen vindt de gemeente het helemaal weghalen van evenemen ten daar niet realistisch. VRIJDAG 10 DECEMBER 2021 VL Juichen voor Max in Abu Dhabi Johan van den Berg uit Domburg bezocht een aantal jaar geleden al eens het Yas Marina Circuit van Abu Dhabi. Hij kreeg toen een rondleiding in de pitstraat. privéfoto Cornelleke Blok Yerseke - Jeannette van Westen Jeannette en Eric in Abu Dhabi waar ze zijn om Max Ver stappen naar de wereldtitel For mule 1 te juichen. privéfoto VLISSINGEN Meerdere horecaondernemers op het Bellamypark vinden dat het op die plek niet langer nodig is om grote evenementen te or ganiseren. Elders in Vlissingen kunnen ze er nog wel van profi teren en bovendien hoeven hun terrassen dan niet meer te wij ken. - Annika Meijboom Soif - Wendy de Jong

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 55