Debuut van schrijver Hans J. Russelle toe aan derde druk Cel geëist voor bezit van kinderporno Goten kunnen het niet aan Voormalige Euregiotuinen 6 Amerika De linkse partijen in Provinciale Staten scharen zich achter stichting Euregiotuinen voor Ons. Ze zitten niet te wachten op een evenemententerrein op de voormalige Euregiotuinen. Die kritische partijen zijn de Partij voor de Dieren, GroenLinks, PvdA en SP. Eric van Damme, tevens eigenaar van Strandcamping Groede, heeft met de gemeente Sluis een inten tieovereenkomst gesloten voor de aanleg van een evenemententer rein. Dat moet op de plek van de voor malige Euregiotuinen komen, aan de rand van Oostburg. Jaarlijks kunnen er vijfevenementen plaats vinden, ook komt er ruimte voor twintig verblijfslodges en drie groepsaccommodaties. Failliet Vlak na de opening in 2004 ging Euregiotuinen failliet. Sindsdien is er niets meer in het gebied gebeurd en hebben allerlei diersoorten zich in de veelal overwoekerde tuinen gevestigd. En dat moet zo blijven, vindt de stichting Euregiotuinen voor Ons - een groep kritische vol gers die grotendeels bestaat uit om wonenden. De vrees bestaat dat geluids-, par keer- en drugsoverlast naar Oost burg komt. De groep weet de linkse partijen in Provinciale Staten aan zijn zijde. 'Mooi stuk natuur' De Partij voor de Dieren, Groen Links, PvdA en SP zijn uiterst kri tisch. Het bevreemdt de partijen dat van alle plannen die sinds 2017 voor de Euregiotuinen zijn inge diend, alleen bekend is dat het plan van Van Damme uitverkoren is. De partijen willen weten wat er met de andere ideeën is gebeurd. Bovendien willen ze net als de actiegroep dat de Euregiotuinen stiltegebied worden. 'Het is nu een mooi stuk natuur. In vijftien jaar tijd is er een enorme biodiversiteit gekomen. Er leven zestien ernstig bedreigde vogelsoorten. We verlie zen in Nederland al veel natuurge bieden aan nieuwbouwprojecten en in West-Zeeuws-Vlaanderen zijn al vele evenementen- en va kantieparken, maar er is niet één stiltegebied', schrijven de partijen aan het provinciebestuur. Bos of voedselbos De partijen willen ook weten of de provincie de Euregiotuinen ooit heeft willen kopen om de doelstel ling van het Natuurnetwerk Zeel and te bereiken. Het doel van dat netwerk is onder meer de creatie van nieuwe natuurgebieden op agrarische grond en gebieden met elkaar verbinden. De Euregiotuinen zouden daar ideaal voor zijn, aldus de partijen, zodat ze gekoppeld kunnen worden aan Het Groote Gat en de Sophia- polder. Verder willen ze horen of het gebied een bos of voedselbos kan worden. De provincie moet wat hen be treft zo snel mogelijk in gesprek met de gemeente Sluis. Vernietiging Initiatiefnemer Eric van Damme heeft altijd gezegd dat het evene mententerrein niet ten koste van de omgeving mag gaan. ,,Vernietiging van natuur past niet bij ons", sprak hij begin dit jaar. Veel meer dan een proces verbaal had hij nooit geschreven. En toch lijkt Steek angst in je vijand van Aardenburger Hans J. Russelle een doorslaand succes te worden. Hij droomt zelfs over een verfilming. ,,Men moet groots denken." Een misdaadverhaal schrijven zat al jaren bij Hans J. Russelle - een pseudoniem - in het achterhoofd. ,,Vorig jaar ben ik er aan begon nen en juni dit jaar heb ik het op gestuurd naar uitgeverijen", ver telt Russelle, die al 35 jaar politie agent in Knokke-Heist is. Story- land wilde 'koste wat kost' met de in Aardenburg wonende Vlaming in zee. ,,Ik had geen enkele erva ring in de boekenwereld, had sinds mijn schooltijd geen ver haal geschreven. Maar ik ben ge woon met het eerste woord be gonnen en met het laatste geëin digd. Twaalfduizend boeken wor den jaarlijks uitgegeven, en op de een of andere manier ben ik er tussengekomen." Steek angst in je vijand gaat nog geen twee maan den na lancering richting de derde druk. ,,Er zijn er rond de duizend verkocht. Het is een suc cesverhaal." Nieuwe Pieter Aspe? Het verhaal speelt zich twintig jaar geleden af in de Vlaamse kus- tregio en heeft drie hoofdperso nages. De gescheiden rechercheur Jack die in De Panne en omgeving werkt, Rachel uit Knokke die hij via internet leert kennen en een Bulgaarse boef. Jack onderzoekt een roofoverval, waarvan het nichtje van de officier van justitie slachtoffer is en verdenkt de Bul gaar. ,,Maar dan worden de rollen omgedraaid", licht Russelle (55) een tipje van de sluier op. Russelle beschrijft geen zaken die hij in zijn leven als recher cheur heeft meegemaakt. ,,Maar ik heb wel gebruik gemaakt van mijn ervaring. Ik heb heel wat meegemaakt, tot moordonder- zoeken aan toe. Dus ik heb bagage voor wel twintig boeken." Hij trekt de vergelijking met auteur Pieter Aspe, die ook bij de politie werkte. Is hij een voorbeeld? ,,Nee, ik ben niet de nieuwe Pie- ter Aspe. Ik ben de nieuwe Hans J. Russelle." Zijn eerste boek is dan ook geen specifieke misdaadthriller. ,,Ik combineer spanning met humor en romantiek. De lezers waarde ren dat. Inmiddels ben ik bezig aan een vervolg. De verwachtin gen zullen hooggespannen zijn." Zijn baan bij de politie geeft hij voorlopig niet op. „Schrijven is nu nog een hobby, maar als ik met pensioen ga, zal ik niet in een zwart gat vallen. Ik heb mijn pas sie gevonden. Het gaat me goed af. In een weekend kan ik drie of vier hoofdstukken schrijven." Russelle, een toespeling op zijn jack russel Foxy, durft verder dan de pen te kijken. ,,Wie weet wor den mijn boeken ooit verfilmd. The sky is the limit. Men moet groots denken. Vorig jaar had ik ook niet verwacht een boek uit te geven." Gisteren stond hij opnieuw voor het hekje van de rechtbank in Middelburg en was de eis van de officier van justitie beduidend hoger: achttien maanden cel waarvan zes maanden voorwaar delijk. Deze keer voor veertien films en 4600 afbeeldingen met kinderporno. Bij S. kwam die eis hard aan. Hij slaakte een diepe zucht, zijn li- chaam trilde, tranen rolden over zijn wangen en de rechtbank moest de behandeling van de zaak even schorsen om S. te laten kal meren. Die films erkende S. wel. Meer moeite had hij met het toe geven van de duizenden foto's. Hij had ze niet gedownload, maar erkende met veel moeite dat-ie ze wel op zijn beeldscherm voorbij had zien komen en er dus naar had gekeken. Dat overigens na veel vragen en vooral doorvragen van de rechters. Hij was niet bewust naar foto's met kinderporno gaan zoeken, zei S., die zich regelmatig niets kon herinneren. Hij was meer op zoek naar vrouwen met anorexia. Wat hij dan op bepaalde sites had te zoeken, kon hij niet echt ver klaren. Justitie kwam S. op het spoor naar aanleiding van een melding uit Amerika. Er kwam een doorzoe king en naast de kinderporno trof de politie ook speciale program ma's aan om sporen te wissen. Vrijwel direct na de doorzoeking heeft S. opnieuw hulp gezocht en zegt nu definitief te willen stop pen met de zucht naar kinder porno. Uitspraak 23 december. D'Hooghe is door burgers geatten deerd op het regenwater dat bij de Axelse sporthal over de dakgoten klotst en over muren en het hout werk stroomt. ,,Het houtwerk en de muren blijven heel lang vochtig, wat de staat van het gebouw aan de binnen - en buitenzijde niet ten goede komt en tot extra kosten zal leiden. Het groen steekt uit boven de goten, wat inhoudt dat controle van de afvoer en goten te wensen overlaat. Het leegmaken van de go ten zou een jaarlijkse routine moe ten zijn. Het is duidelijk dat onder houd, dan wel reparatie hard nodig is om het gebouw in conditie te houden." Vaste werkzaamheden Van burgemeester en wethouders wil D'Hooghe nu weten of het col lege van de toestand op de hoogte is en ofhet jaarlijks schoonmaken van de regengoten wel of niet tot de vaste werkzaamheden hoort. Daar naast zou de Sociaal Terneu- zen-voorman graag zien dat er op korte termijn iets aan gedaan wordt. VRIJDAG 10 DECEMBER 2021 VL AARDENBURG Links wil stiltegebied behouden Hans J. Russelle met zijn debuut. ,,Vorig jaar had ik niet ver wacht een boek uit te geven." foto kelly thans Bob Maes Oostburg - Bob Maes MIDDELBURG Vier jaar geleden werd de in middels veertigjarige E. S. uit Ovezande veroordeeld tot de maximale taakstraf van 240 uur plus één dag cel. Hij had ruim drieduizend afbeeldingen van kinderporno verzameld. - Ad Roos AXEL Jack d'Hooghe, fractievoorzitter van Sociaal Terneuzen maakt zich zorgen om sporthal Spor- tuus in Axel. Er mankeert wat aan het onderhoud, constateert het raadslid. - Guido van der Heijden .NS J. RUSSEi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53