In de file om je boom op te halen: 'De linde is het populairst, vast omdat-ie zo lekker ruikt' Anderhalf jaar cel geëist voor kinderporno op computer c Sint-Maartensdijk 6 Het oude stadhuis in Sint Maartensdijk lijkt toch nog een mooie toekomst te krijgen. Ondernemer Arjan van Dijke heeft het gekocht en wil het 'teruggeven aan de gemeenschap'. ,,Ik ga me er niet intensief mee bemoeien.'' Het gebouw, met een historisch deel en een aangebouwd kantoor gedeelte, kwam in 2007 leeg toen de gemeente Tholen verhuisde naar het nieuwe gemeentehuis in Tho- len-stad. Het pand werd verkocht aan een investeerder. Tussen 2010 en 2019 was hotel-restaurant Het Raedthuys er gevestigd. Sindsdien staat het leeg. Invulling Arjan van Dijke uit Sint-Annaland kocht het pand omdat het nu niets staat te doen, vertelt hij. ,,Ik kwam in contact met de vorige eigenaar en die wilde ervan af. Tegelijkertijd merkte ik dat er ongerustheid was over de toekomst ervan, zowel in het dorp als in de politiek. Toen dacht ik: weet je wat, laat ik het maar kopen dan." Het historische stuk, met daarin het horecagedeelte, moet op één of andere manier 'naar de gemeen schap gaan', vindt Van Dijke. ,,Ik denk dat er een werkgroep of stich ting moet komen, onder leiding van de gemeente, die gaat kijken naar de invulling. Het lijkt me lo gisch dat ondernemers en inwo ners van Sint-Maartensdijk daar ook over mee gaan denken. Ik heb daar zelf niet direct ideeën over. Ik ga me daar ook niet intensief mee bemoeien." Het nieuwere deel van het ge bouw is in beeld voor de realisatie van appartementen, misschien ge combineerd met zorg. ,,Daar zijn nu hotelkamers maar die zijn te klein. Daar zal dus verbouwd moeten worden." Markante pand De aankoop door Van Dijke is een opluchting voor inwoners van Sint-Maartensdijk en voor het Thoolse gemeentebestuur. De toe komst van het markante pand aan de Markt was immers onduidelijk: de gemeenschap had weinig greep meer op de invulling ervan. De Thoolse gemeenteraad gaf B en W vorige maand daarom nog opdracht om te kijken of het pand misschien terug te kopen was, maar door de vraagprijs van bijna 3 miljoen euro leek dat idee al bij voorbaat kans loos. Havenzicht Het is niet de eerste keer dat Van Dijke, eigenaar van DB Keuken- groep, zijn nek uitsteekt en een ge bouw 'teruggeeft' aan de gemeen schap. Ruim twee jaar geleden kocht hij café Havenzicht in Sint-Annaland. Dat wordt momen teel omgebouwd tot horecazaak, met erboven appartementen, met vooral ook mogelijkheden voor so ciaal-maatschappelijke initiatie ven. Havenzicht moet daar weer 'de huiskamer van het dorp' worden. ,,Maar voor mij was dat anders", legt Van Dijke uit. ,,Sint-Annaland is mijn geboortedorp. Ik heb daar de boel ook gefinancierd, en ben nauw betrokken geweest bij de invulling. Dat ga ik in Sint-Maartensdijk niet doen. Dat is aan anderen." ,,Nou, die aanhangwagen had ik wel thuis kunnen laten." Een beetje bedremmeld kijkt de Thoolse naar de vier boompjes in haar handen. Die passen inderdaad wel in de kofferbak. De vrouw zag wat anders voor zich toen ze vertrok om haar vier bomen op te halen. Maar dat komt vanzelf wel, want de meeste van de bomen die milieuclubs en de gemeente Tholen dezer dagen weggeven, worden flinke exem plaren. Zeeland groener Dat is ook het idee van de actie die natuurorganisaties drie maan den geleden lanceerden: Zeeland groener maken door bomen weg te geven. Omdat de gemeente Tholen extra meebetaalde, wer den daar de meeste mensen blij gemaakt. De actie werd een groot succes. In heel Zeeland, maar zeker ook op Tholen. Maar liefst 874 inwo ners van die gemeente deden een aanvraag, bij elkaar bestelden ze ruim vierduizend bomen. Een flinke file En die lagen donderdag in de loods van de gemeentewerkplaats in Sint-Maartensdijk, keurig soort bij soort, te wachten op hun nieuwe eigenaren. Van de tien soorten bleek de kleinbladige linde het populairst. ,,Vast om dat-ie zo lekker ruikt", ver moedde één van de vrijwilligers van de ecologische vereniging Velt, die hielp bij het uitdelen van de bomen. En die vrijwilligers hadden het best druk, want alle bomen wor den in drie dagen tijd opgehaald. De gemeente Tholen had er spe ciaal een verkeersbord voor opge hangen en een verplichte rijrich ting rond de loods voor ingesteld. En dat was maar goed ook, want er stond af en toe een flinke file rond de loods. Wethouder Corniel van Leeu wen, die ook een handje toestak, was er blij mee. ,,Je ziet dat er echt iets aan de hand is op het gebied van milieubewustzijn. Mensen zijn de laatste tijd veel meer bezig met hun leefomgeving." In een bekende badplaats in Zeeland staat wegens privéomstandigheden een mooi restaurant tevens lunchroom te koop. Het restaurant is centraal gelegen in het dorp met een klein terras en recentelijk geheel verbouwd en opnieuw ingericht. Het object is ook zeer geschikt voor feesten en partijen. Voor deze mooie zaak zoeken wij een jonge opgeleide Kok die samen met zijn partner voor de bediening een mooie uitdaging aan durven te gaan. Het mooiste zou zijn een nieuw concept wat aansluit bij de vele toeristen die deze badplaats bezoeken. Omdat wij ons ervan bewust zijn dat een jong stel meestal niet over de financiële middelen beschikt kunnen wij diverse vormen van financiering aanbieden zodat desnoods zonder eigen middelen een mooie carrière in de horeca gestart kan worden. Geïnteresseerden die hier een uitdaging in zien kunnen zich uitsluitend melden via de mail bij Simar Consultancy, Simar@zeelandnet.nl Vier jaar geleden werd de inmid dels 40-jarige E. S. uit Ovezande veroordeeld tot de maximale taakstraf van 240 uur plus één dag cel. Hij had ruim driedui zend afbeeldingen van kinder porno verzameld. Gisteren stond hij opnieuw voor het hekje van de rechtbank in Middelburg en was de eis van de officier van justitie beduidend hoger: achttien maanden cel waarvan zes maanden voorwaar delijk. Deze keer voor veertien films en 4600 afbeeldingen met kinderporno. Bij S. kwam die eis hard aan. Hij slaakte een diepe zucht, zijn lichaam trilde, tranen rolden over zijn wangen en de recht bank moest de behandeling van de zaak even schorsen. Die films erkende S. wel. De foto's had hij naar zijn zeggen niet gedown- load, maar wel op zijn beeld scherm gezien. Justitie kwam S. op het spoor naar aanleiding van een melding uit Amerika, die de informatie weer had gekregen van Google foto. Uitspraak 23 december. - Ad Roos VRIJDAG 10 DECEMBER 2021 BE Dorp heeft lot stadhuis in handen SINT MAARTENSDIJK Martijn de Koning Sint Maartensdijk - Martijn de Koning MIDDELBURG De vierduizend boompjes liggen, keurig soort bij soort, te wachten op een nieuwe eigenaar. FOTO MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51