Lijsttrekker Margo Lemsom rekent op stevige terugkeer VVD in Schouws gemeentebestuur c Besturen: nog één poging 6 genieten van Christian Fischbacher gordijnstoffen Van der Poefr De schoolbesturen van Obase en Radar houden vast aan een gezamenlijke regioschool voor de Westhoek op een centrale locatie. Marcel Modde Zierikzee Het draagvlak voor zo'n plek ergens tussen Burgh-Haamstede, Renesse en Scharendijke is minimaal onder ouders in de eerstgenoemde plaats. De directeuren Ewald de Keijzer en Clemens Pronk zijn zich daar van bewust, maar toch willen ze het nog een keer proberen. Niet gemakkelijk ,,Geen gemakkelijke opgave. Maar er ligt een kans en mogelijkheid die uiteindelijk de kinderen in de Westhoek ten goede komt", aldus beide directeuren in een nieuws brief aan de betrokken ouders. Vo rige maand bevestigde nieuw on derzoek dat er brede steun is voor de opzet van een regioschool, in combinatie met andere voorzienin gen (IKC-plus) en in de nabijheid van sportaccommodaties. Maar waar die gezamenlijke school dan moet komen, is een heikel punt waar ouders en medezeggen schapsraden (MR) het nog niet over eens worden. Werken aan draagvlak Een eerdere suggestie vanuit beide scholenkoepels voor nieuwbouw aan de rand van bedrijventer rein Duinzoom bij Renesse, stuitte op heftig verzet uit Burgh-Haam- stede. De schoolbestuurders hou den moed dat ze door 'hard werken' toch nog voldoende draagvlak krij gen voor 'een zo centraal mogelijk gelegen plaats'. Daarvoor hebben ze niet alleen instemming nodig van de MR, ook burgemeester en wet houders en de gemeenteraad moe ten akkoord gaan. 5,8 miljoen euro De raad heeft 5,8 miljoen euro gere serveerd voor een regioschool in de Westhoek en bepaalt uiteindelijk waar dat geld naar toe gaat. Voorals nog lijkt een raadsmeerderheid te kiezen voor de logica van het getal. De meeste kinderen zitten op de twee scholen in Burgh-Haamstede en in die omgeving zijn ook al prima sportaccommodaties te vin den. Gratis leerlingenvervoer ,,Een regioschool in de polder zou betekenen dat we voorzieningen uit kernen moeten gaan verplaat sen en dat is niet wenselijk", aldus coalitieleider Robbert Lievense (LSD). ,,Dus dat gaan wij politiek niet doen." Leefbaar gaat hoe dan ook voor nieuwbouw van een brede school (IKC-plus) in Burgh-Haam- stede. ,,Zo hoeft er geen school dicht (daar gaan wij ook niet over) en is het vervolgens de keuze van de ouders waar ze hun kind op school doen." De gemeente zorgt in dat ge val ook voor gratis leerlingenvoer, belooft Lievense. Mee in compromis Grootste oppositiepartij VVD wil de locatiekeuze overlaten aan de schoolbesturen. „Algemeen belang gaat voor ons ten allen tijde voor politiek belang", reageert Margo Lemsom. ,,De VVD is voorstander van een regioschool als dit daad werkelijk zorgt voor beter en breder onderwijs en wij gaan mee in wat de schoolbesturen met elkaar als compromis bepalen." ZIERIKZEE Vier zetels moet lukken en voorzichtig hoopt Margo Lemsom er op nog eentje extra. „Maar als je in mijn hart kijkt hoop ik natuurlijk op zeven", verwijst de lijsttrekker van de VVD met een knipoog naar gouden tijden voor haar partij op Schouwen- Duiveland rond de eeuwwisseling. Nu vormt Leefbaar met acht zetels dat machtsblok. De zittend fractievoorzitter van de liberalen in de gemeenteraad is door haar achterban unaniem naar voren geschoven als aan voerder van de ploeg waarmee de VVD in maart de verkiezingen in gaat. Aan Lemsom de taak het aandeel van de partij in het lokale bestuur weer wat op te vijzelen. In 2018 leed de VVD een gevoe lige nederlaag. De fractie moest genoegen nemen met drie zetels en raakte er bovendien nog één kwijt, omdat toenmalig lijsttrek ker Laurence Haack na interne onenigheid over de schamele ver kiezingsuitslag uit de fractie stapte. Wethouderspost Lemsom gaat er vanuit dat het heroveren van de vier zetels van vóór 2018 zeker haalbaar moet zijn. In dat geval is het denkbaar dat de VVD, als vanouds, ook weer kan aanschuiven in het col lege. Ze laat doorschemeren in dat geval zelf niet in te zijn voor de wethouderspost, maar houdt in het midden wie dan wél als kandidaat naar voren wordt ge schoven. ,,Eerst maar de uitslag afwachten. Maar we hebben ge noeg mensen op of buiten de lijst om, om uit te kiezen." Top 5 De top vijf van de lijst bestaat naast Lemsom uit Bruno van der Hoek (die in oktober uit de raad stapte in verband met drukke werkzaamheden), zijn opvolger Arianne Klompe, nieuwkomer Paul Stoppelenburg (plaatsver vangend chef bij de Rotterdamse zeehavenpolitie) en burgercom missielid Ramon de Ceunink van Capelle. - Marcel Modde Margo Lemsom gaat als lijsttrekker van de VVD voor minimaal vier raadszetels, twee meer dan de zittende fractie groot is. foto gemeente schouwen-duiveland In een bekende badplaats in Zeeland staat wegens privéomstandigheden een mooi restaurant tevens lunchroom te koop. Het restaurant is centraal gelegen in het dorp met een klein terras en recentelijk geheel verbouwd en opnieuw ingericht. Het object is ook zeer geschikt voor feesten en partijen. Voor deze mooie zaak zoeken wij een jonge opgeleide Kok die samen met zijn partner voor de bediening een mooie uitdaging aan durven te gaan. Het mooiste zou zijn een nieuw concept wat aansluit bij de vele toeristen die deze badplaats bezoeken. Omdat wij ons ervan bewust zijn dat een jong stel meestal niet over de financiële middelen beschikt kunnen wij diverse vormen van financiering aanbieden zodat desnoods zonder eigen middelen een mooie carrière in de horeca gestart kan worden. Geïnteresseerden die hier een uitdaging in zien kunnen zich uitsluitend melden via de mail bij Simar Consultancy, Simar@zeelandnet.nl Home textiel Voor kwalitatieve vloer- en raambekleding Schouwersweg 7, Heinkenszand 0113-564000 binnenuit.nl 'Plek school centraal in Westhoek' VRIJDAG 10 DECEMBER 2021 SD ADVERTENTIE woonexperts

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49