WIM HOFMAN Scheef Tijdens een avondwandeling met de honden 9 In een tijd dat je vaak thuis bent en je zelfs afgeraden wordt te gaan reizen, is het soms wel aardig om aan vroegere reizen te denken en te proberen bepaalde tochten als het ware in gedachten na te lopen. Dat lukt niet altijd, maar soms herinner je je opeens iets dat je duidelijk is bij gebleven. Zo weet ik nog dat Toke en ik de hele dag gelopen hadden door een gebied met beboste heuvels die soms zo steil waren dat je bij het klimmen en zeker bij het dalen af en toe wel een boom wilde vastpakken. We wa ren blij dat we na wat zoeken een ho tel vonden, onze wandelschoenen uit konden trekken en onze rugzakken af konden doen. Met de kamer die we hadden gekregen was echter wel iets eigenaardigs aan de hand. Toen ik de grote spiegelkast die daar stond, open deed viel hij voorover, gelukkig kon ik hem tegen houden en weer recht zetten en de deur met de spiegel weer zonder probleem dicht doen. De vloer was erg scheef. In de badka mer zagen we een algengroen plasje in het bad. Alles was scheef. Dat merkten we ook 's nachts. We rolden ongemerkt allebei één kant uit. Eerst rolde ik uit bed. Ik liep om het bed heen en ging op de plek liggen waar Toke eerst gelegen had en ik dacht na over de betekenis van scheefheid. Later viel zij uit bed en zij deed hetzelfde. We rolden steeds naar één kant. Zo ging dat nog een paar maal. We sliepen steeds weer in, waarschijnlijk omdat we moe waren van de wandeltocht. De volgende morgen was het al vroeg dag. We wilden verder. Aan de wand van de kamer hing een zeege zicht met een ruwe zee en een scheef hangend zeilschip. Dat leek een waarschuwing achteraf. De deur ging moeilijk open en viel gemakkelijk weer dicht. Op de duur zag je overal scheve dingen. Bij het ontbijt leek het brood erg scheef ge sneden en degene die ons bediende, leek de koffiepot op een speciale ma nier op het scheefstaande tafeltje te zetten. Toke en ik keken elkaar wat scheef aan en glimlachten. Het weer was goed, de zon scheen scheef door het raam en op de heuvels met scheve bomen. René Stoker met zijn vrouw Sylvia Rodermond en honden Q.T. en Dio. foto lex de meester Je verwacht het niet tijdens je dagelijkse rondje met de honden. Dat je tussendoor iemands leven moet redden. Het overkwam René Stoker uit Vlissingen. Het was rond een uur of half zeven 's avonds toen René en zijn vrouw Sylvia Rodermond door Wester- zicht liepen om hun twee honden Q.T. (Cutie) en Dio uit te laten. Op het schelpenpaadje dat langs de wijk parallel aan de Sloeweg loopt, komen ze twee jongens op een scooter tegen. Die hebben, in het schijnsel van hun voorlamp, een man ontdekt in de sloot. Kopje onder Als René zijn zaklamp erbij pakt, ziet hij de onfortuinlijke man staan. Er stond een man van een jaar of tachtig tot net onder zijn borst in het water. Mijn eerste gedachte was dat hij daar stond te vissen. Maar hij was duidelijk kopje onder gegaan. Hij was van top tot teen doorweekt en helemaal van streek. Ik had zo met hem te doen." Volgens René zei de man niet veel, behalve dan dat hij er al een half uur daarvoor in was gevallen. ,,Het was duidelijk dat hij niet op ei gen kracht uit die sloot kon komen. Hij hield zich stevig vast aan zijn fiets en wilde die ook niet loslaten. Samen met die twee jongens heb ben we hem toen op de kant gehe- sen. Dat deed pijn, dus hij moet zich ook bezeerd hebben bij de val. Toen we hem en zijn spullen gered hadden, zijn de twee jongens weg gegaan. Samen met een ander stel hebben wij toen nog gewacht op de ambulance." Volgens René zijn ambulance medewerkers meteen aan de slag gegaan om de man op te warmen en is hij daarna overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. Mijn vrouw heeft vanochtend nog naar het zie kenhuis gebeld om te vragen hoe het met hem gaat, maar helaas mochten zij ons daar niets over ver tellen. Wat we wel weten is dat hij bij Ter Reede woont. Hopelijk kun- nen we daar nog iets over zijn toe stand achterhalen of kan iemand het ons naar aanleiding van dit stuk vertellen." Bocht De Vlissinger denkt dat de man over het schelpenpaadje fietste, de bocht heeft gemist en toen zo met fiets en al het water in is gereden. ,,De man moet zich rot geschrok ken zijn." René is blij dat de be- Hij was van top tot teen doorweekt en helemaal van streek jaarde man op tijd is gevonden. ,,We liepen daar toevallig. We doen niet elke avond hetzelfde rondje. Ik moet er niet aan denken wat er was gebeurd als hij niet ontdekt was. Als het klopt wat hij zegt, heeft hij ze ker een half uur in die sloot gestaan en dat met deze temperaturen." René en zijn vrouw vinden het vanzelfsprekend dat ze de man hulp aanboden. ,,Ik denk dat vrijwel iedereen dat wel zou doen. Het was zo sneu voor die man. Hij was com pleet van streek en dat was zo aan doenlijk. Wij hopen maar één ding en dat is dat het goed afgelopen is met deze man." GO VRIJDAG 10 DECEMBER 2021 De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator - Wim Hofman René redt man uit sloot Wendy de Jong Vlissingen - René Stoker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37