Uw persoonlijke keuken EH3K <r c Klanten durven winkelcentrum Tref niet in, personeel voelt zich onveilig keiler genieten van Christian Fischbacher gordijnstoffen Van der Poèf Net nu winkelcentrum Tref in Middelburg prachtig is opgeknapt, durven klanten niet meer naar binnen, omdat grote groepen jongeren er mensen intimideren. In februari van dit jaar was het overdekte winkelcentrum in de binnenstad na een grote en jarenlange verbouwing eindelijk klaar. Een groot bin nenplein, met plantenbakken en bankjes maakt het winkelen extra aangenaam. Maar het blijkt ook een favoriete hangplek voor grote groepen jongeren. En zitten ze niet binnen, dan hangen ze rond in het Geeregebied aan de over kant van de gracht. Ondernemers zien het met lede ogen aan. Represailles Verveling en vervuiling gaan hand in hand. Maar daar blijft het niet bij. Al vanaf het voorjaar klagen omwonenden en ondernemers over vernielingen, intimidatie, ge weld. Ondernemers zien het met lede ogen aan. Hun ervaringen willen ze best delen, maar alleen anoniem. ,,En dat zegt natuurlijk voldoende", onderstreept één van hen de angst voor represailles. De hele dag door ontmoeten jongeren elkaar in en rond Tref. Vooral vanaf vier uur 's middags tot begin van de avond zijn het er veel. ,,Twintig man tegelijk is niks", vertelt een winkelier. ,,Ze fietsen door het winkelcentrum en de parkeergarage, rennen ach ter elkaar aan, hangen op de bank jes en laten hun troep achter in de plantenbakken. Ze provoceren ons ook. Als we er iets van zeggen, doen ze het expres nog een keer." Ouderen die even willen uitrus ten, durven niet op de bankjes te gaan zitten. „Klanten komen de winkels zelfs niet in als ze zo'n groep jongeren zien", beweert een ondernemer. ,,Echt, mensen blij ven weg. Bepaalde periodes van de dag is het heel rustig. We proberen er met zijn allen wat leuks van te maken, maar die jongeren verpes ten de sfeer." 'Hé meisje' Medewerkers die na werktijd naar hun fiets lopen, worden uitge daagd en nageroepen. Het 'hé meisje. Meisje!' klinkt onschuldig maar voelt onveilig. ,,Het is gro tendeels kinderachtig gedrag en 's avonds stoere-jongens-gedrag. Wat opvalt is dat er heel jonge kin deren bij zitten. Ze zijn soms nog maar twaalf." Van een ander is de fiets in de gracht gesmeten. En weer een ander is bekogeld met een knikker, gaat het verhaal; dat die tegen de schouder kwam en niet tegen het hoofd, was pure mazzel, want nu bleef het bij een blauwe plek. Ze provoceren ons ook. Als we er iets van zeggen, doen ze het expres nog een keer Nu het buiten koud en nat is, concentreren de problemen zich in Tref. In het Geeregebied is het nu wat rustiger. Maar ook daar hebben winkeliers en de bewoners boven de winkels veel problemen gehad. Van alles werd tegen de ra men van de appartementen ge gooid; van tomaten tot zwaar vuurwerk. Dat de politie elke dag wel een paar keer controleert, wordt zeer op prijs gesteld, zegt een ondernemer. ,,Want als wij ze aanspreken, krijgen we een grote mond terug. Er is gewoon geen respect meer voor gezag." Een an der gaat de discussie met de jeugd ook liever uit de weg. ,,Ik wil mijn winkel niet onder de troep." In Tref lopen regelmatig agenten rond. ,,Maar ja, al voor ze binnen komen, hoor je die jonge gasten el kaar vanaf de achterkant waar schuwen. 'Popo! Popo!' En weg zijn ze." En als het lukt om de overlast in Tref de kop in te druk ken, verplaatst die zich naar an dere plekken, weten de onderne mers. ,,Laatst liep het uit de hand op de Markt." Toch hopen onder nemers dat een hardere hand - de gemeente wil de kopstukken ver jagen met gebiedsverboden - gaat helpen. Bij SSK Keukenstudio Home textiel Voor kwalitatieve vloer- en raambekleding Schouwersweg 7, Heinkenszand 0113-564000 binnenuit.nl WA VRIJDAG 10 DECEMBER 2021 Hangjeugd boezemt angst in Maurits Sep Middelburg - Anonieme winkelier V Unieke eigen service V Uitstekende garantie V Eigen montageafdeling S Fotorealistisch ontwerp V Alles in één hand! V Uitsluitend topkwaliteit V Nederlands fabricaat V PersoonLijk advies V Korte lijnen KEUKENSTUDIO SSK-KEUKENSTUDIO.NL SSK Keukenstudio Kloosterweg 6 4421 PV Kapelle Industrieterrein 'De Smokkelhoek' 0113 - 33 0 0 04 woonexperts De politie controleert regelmatig op overlast door hangjongeren in het Geeregebied en winkelcentrum Tref in Middelburg. foto maurits sep

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35