Dit is een hapklare oester Vraag naar boosterprik groot in Zeeland YERSEKE Popfestival in Hulst Vestrock strikt Editors als hoofdact NK dammen voor vrouwen Zeeland sluit een tijdperk af De vraag naar boostervaccinaties is in Zeeland zo groot dat het niet iedereen meteen lukt om snel een afspraak in de buurt te kunnen maken. Vooral in Zeeuws-Vlaanderen bleek dat de afgelopen dagen lastig te zijn. Naar Zierikzee voor een booster terwijl je in Hulst woont. Of vanuit Terneuzen pas over een maand terechtkunnen in Goes. Het zijn enkele voorbeelden van moge lijkheden die mensen online of te lefonisch aangeboden kregen, als ze (eindelijk) de landelijke afspraken- centrale te pakken kregen. Probeer het in dat geval de vol gende dag nog eens om een ge schiktere tijd en plaats afte spreken. Die raad geeft de GGD Zeeland als het niet meteen lukt om een boos- terprik in de buurt te boeken. Door uitbreiding van de capaciteit wor den steeds nieuwe tijdvakken opengesteld om vaccinaties in te plannen. Het is een tijdelijk pro bleem. De GGD Zeeland streeft er naar, zo snel als mogelijk, te groeien naar 20.000 prikken per week in de week voor Kerstmis. Tot die tijd ko men er priklocaties en -tijden bij. Wie in de buurt geprikt wil worden kan beter even wachten en later nog eens proberen als het niet lukt een passende afspraak te maken. Volgens onderzoeker van Local- Focus en Kieskompas wordt in Zee land weinig getwijfeld aan het nut van de boosterprik. Denkt landelijk 1 op 10 van de volledig gevaccineer- den de booster 'waarschijnlijk' of 'zeker niet' te nemen, is dat in Zee land slechts 1 op de 99 mensen; 1 op de 8 Zeeuwse deelnemers aan de enquête twijfelt nog. Bijna elke Wat we vorig jaar in een paar maanden deden, moet nu in enkele weken Zeeuw die aan de beurt is, is dus van plan om een afspraak te maken en dat merken ze bij de GGD. ,,Zo- dra we roosters met nieuwe tijden open kunnen zetten, lopen ze snel vol", ziet Marco Weda, manager Co- vid bij de GGD Zeeland. De GGD werd door de beslissing van Den Haag om de boostercam pagne aanzienlijk te versnellen plots voor een grote opgave gesteld. Oorspronkelijk zouden, naast zorg- medewerkers en bewoners van in stellingen, alleen 80-plussers nog dit jaar voor een boosterprik in aan- merking komen. Vorige week be sloot het kabinet dat alle 60-plus- sers in december gevaccineerd kon den worden. Zo werd het aantal mensen dat deze maand aan de beurt is in een klap vier tot vijfkeer zo groot. De GGD Zeeland ver wacht dat zo'n 95.000 60-plussers zich zullen melden voor een boos tervaccinatie. Weda is optimistisch: ,,Wat we vorig jaar in een paar maanden deden, moet nu in enkele weken. Maar we denken een heel eind te kunnen komen." De GGD Zeeland is van het tempo waarin geboortejaren aan de beurt komen om een afspraak te maken afhankelijk van landelijke beslissingen. Gisteren zijn weer drie geboortejaren opengesteld. Ie dereen geboren in 1950 of eerder kan een afspraak maken. Het tempo waarin de geboortejaren zich op volgen ligt nu even wat hoger dan de uitbreiding van capaciteit. Was begin dit jaar bij de eerste vaccinatieronde de beschikbaar heid van vaccins de remmende fac tor, nu wordt de snelheid van de prikcapaciteit bepaald door de be schikbaarheid van personeel. De GGD schakelt hiervoor honderden extra mensen in en dat kost wat tijd. Vanaf volgende week zijn vijf priklocaties (Goes, Middelburg, Vlissingen, Terneuzen en Zierik- zee) zes dagen in de week open. Al leen op zondag wordt niet gevacci neerd. Ook zijn er verspreid over de provincie locaties die een of twee dagen per week open zijn. Tevens verruimt de GGD de openingstij den zodat per dag meer mensen aan de beurt komen. Landelijk wordt gekeken of ook op eerste kerstdag vaccinatielocaties opengaan. lpzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl vrijdag 10 december 2021 Zeeland FOTO MARCELLE DAVIDSE Een oester die al geopend is, maar toch veilig kan worden ge consumeerd. De Yersekse oes terteler Adriaan van de Plasse broedde jaren op een consu- mentvriendelijke oester en nu is het zover. Van de Plasses oesters zijn al geopend. Een stevig elastiek houdt de schelphelften strak op elkaar. Geen gedoe meer met een oestermes. ,,De consu ment hoeft slechts het elastiek door te knippen en kan de oes ter zo naar binnen slurpen. Een uitkomst voor mensen die graag een oester lusten, maar bang zijn om de schelpdieren open te steken." CZEELAND4 CZEELAND4 CZEELAND14 Vaccinatierooster snel vol Theo Giele Goes - Marco Weda, GGD G FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29