m m m Kerstinkopen met korting? Éérst Reclamefoldeml checken! 25 EN BLIES POPULAIRE TIENERSERIE NIEUW LEVEN IN in Nederland trouwens. Dat is ook de kracht van de serie: je wilt als tie ner op Hartley High zitten en zulke coole vrienden hebben." De producent heeft nog even ge twijfeld of hij moest voortborduren op de mateloos populaire personages als Drazic, Anita, Con en Jodie. Maar de acteurs van toen zijn inmiddels in de 40 en Heartbreak High 2.0 moest toch vooral gaan over die soms moeizame, maar herkenbare weg naar adolescentie. En dus zocht hij een nieuwe cast, met voor Neder landse kijkers onbekende, jonge Australische acteurs. ,,Heartbreak High voelde destijds heel goed de actuele thema's aan. Sommige thema's als racisme spe len, hoe vervelend ook, 25 jaar later nog steeds. De vernieuwing zit 'm straks onder meer in de manier waarop jongeren tegenwoor dig communiceren, die is veel complexer dan vroeger. Maar ook de zoektocht naar gen der speelt een grotere rol." Het nieuwe seizoen, dat acht afleveringen telt, kent straks de non-binaire scholier Darren, maar ook de opstandige hunk en basgita- rist Dusty (acteur Josh Heuston) die met de halve school naar bed is ge weest. Niet alleen met meisjes, maar ook met een paar jongens. En dan is er nog de pientere Amerie, die in de eerste aflevering iets doet - de details zijn nog strikt geheim - dat haar re- putatie op school verruïneert. Veel is veranderd, maar hét ul tieme tiener drama is 25 jaar later nog altijd onveranderd: liefdesverdriet. Ook daar zal ruimschoots aandacht aan worden besteed. Oud-acteurs Hoezeer Koopman een nieuwe gene ratie tieners hoopt aan te spreken, voor de fans van het eerste uur wil hij ook graag een paar oud-acteurs strikken. Desnoods voor een bijrolle tje. 'Drazic' was vooralsnog niet be- schikbaar. Andere oud-castleden bo den zich aan bij de producent. Of - en wie - er uiteindelijk inzitten, wil Koopman nog niet kwijt. Leuk detail: de grootste pestkop van destijds, Peter Rivers, begeleidt de nieuwe cast om het 'nostalgische Heartbreak High-gevoel' zo goed mo gelijk terug te brengen. Rivers, in het echte leven de Australische acteur Scott Major, is onherkenbaar veran derd. Zijn blonde manen zijn ver plaatst naar zijn kin waar een lange, grijze baard prijkt. De acteur was zo Je wilt als tiener op Hartley High zitten en zulke coole vrienden hebben enthousiast over de nieuwe serie, dat ook hij contact legde met de makers en zijn supervisie aanbood. Koopman gaat in januari weer naar Australië om opnames bij te wonen. Hij is nu al laaiend enthousiast over de eerste draaidagen, die hij op af stand volgt. Mag ook wel, na alle moeite die hij erin stak. In 2019 be gon hij een online vlogserie waarbij hij op zoek ging naar de rechtenhou der van zijn jeugdserie. Wat bleek: producent Ben Gannon was in 2007 overleden, zijn partner Brian Abel beschikte inmiddels over de rechten. Op het moment dat Koopman con tact legde met deze man - rijk gewor den door de serie - dook er plots een andere gegadigde op. ,,Dat kon geen toeval zijn. Een kwart eeuw kraait er geen haan naar die rechten, maar na mijn vlogs had Brian opeens twee ge- interesseerden." Koopman vloog naar Londen om de rechtenhouder per soonlijk te overtuigen. Met succes. Het is de eerste keer dat Koopmans productiebedrijf NewBe een interna tionale hitserie op Netflix gaat bren gen. NewBe is bekend van documen taires van Ali B, Boef en Monica Geuze, maar ook van filmhits als Meskina, Misfit en De Grote Slijmflm. ,,Een stip op de horizon is een we reldwijde hit, producties op wereld schaal. Heartbreak High is de eerste, we werken hard aan de volgende. GO VRIJDAG 10 DECEMBER 2021 De nieuwe cast van Heartbreak High. In zet: de oude garde uit de jaren 90. FOTO NETFLIX/JAKE TERREY - Jeroen Koopman -gSSlöSi"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25