Angela Astrid is de Mies Bouwman van de NOS Borsato ten strijde tegen aantijgingen 24 KIJKT TV Je hebt natuurlijk de bekende kreet 'de ko ning is dood, leve de koning'. Maar woensdag gold het omgekeerd. Koningin in spe Amalia verrichtte haar eerste officiële handeling door toe te treden tot de Raad van State en tegelijkertijd was dat voor Astrid Kersseboom de laatste klus van de Oranjes waar ze als officieuze koningin van de NOS verslag van deed. Begin 2022 verruilt ze de tv voor de radio. Sentimentele dweil als ik ben, gehecht aan tradi ties en vaste waarden, wilde ik daar op deze plaats toch even bij stilstaan. Want ik ga haar missen. Op Koningsdag en Prinsjesdag en alle andere momen ten waarbij ze ons kijkers stap voor stap door een bijzondere dag leidde, maar zeker ook in het Jour naal in het nieuwe jaar. Astrid is de Mies Bouwman van de NOS. Ze pre senteert losjes maar kundig en combineert dat met een warme, moederlijke uitstraling. Het nieuws, ook het allerslechtste, lijkt altijd net iets beter te verteren als zij er staat of zit. Niks ten nadele van de zakelijke Annechien Steenhuizen en het nieuwe talent Malou Petter, maar Astrid geeft de kijker altijd iets van zichzelf. Dat kan middels een pretlichtje in de ogen, een blik in de camera of een spontane opmerking naar collega of kijker. En al tijd is er die brede glimlach waarmee ze de perso nen aan de andere kant van het scherm een fijne middag of avond wenste. Haar ontspannenheid heeft vast alles te maken met een nuchtere persoonlijkheid. Maar ik zie er ook altijd de bevestiging in dat het heus niet alle maal jong en strak hoeft te zijn op tv, zeker niet bij het nieuws. Noteren jullie dat, bazen bij de NOS en RTL, als er weer een vacature is? Anciënniteit is niet alleen belangrijk bij mannelijke anchors. Henny Stoel en Loretta Schrijver staan niet voor niets in ons collectieve geheugen gegrift. Al zal dit wel weer tegen het zere been zijn van alle heren die juist zo genoten van de strakke truitjes van Dionne Stax. Het was woensdag aan niks te merken dat het Astrids laatste koninklijke liveverslag was. Geen trillende lip, geen van emotie overslaande stem a la Toine van Peperstraten. Ze kondigde af met de constatering dat Amalia bij het beantwoorden van de vragen van de pers minder makkelijk uit haar woorden kwam dan normaal het geval is. Bij een andere presentator had het als een trap na kunnen voelen, maar Astrid gebruikte het juist als opmaat om de kritische kijkers, die voor het gemak nog wel eens vergeten dat de kroonprinses ook maar gewoon een 18-jarig meisje is, op het hart te druk ken 'dat het toch iets anders is als jij daar staat en vragen van de pers moet beantwoorden.' Wat kan ik zeggen? De radioluisteraar boft maar. Quote van de dag Het heeft me moeite gekost om dingen niet altijd recht te willen trekken. Steve Bronski Don Diablo: corona TELEVISIE PRODUCENT JEROEN KOOPMAN KOCHT RECHTEN OP Door de jeugdfascinatie van producent Jeroen Koopman komt er een nieuw seizoen van Heartbreak High, de Australische hitserie uit de jaren 90. Hoewel er veel is gewijzigd - nieuwe acteurs, andere school - veranderen sommige dingen nooit. e opnames in Syd ney zijn momen teel in volle gang. Jeroen Koopman, producent van het Amsterdamse NewBe, laat een paar fragmenten zien op zijn laptop. Kort genoeg om geen spoilers te ver klappen, lang genoeg om te zien dat Heartbreak High zich op een andere school afspeelt en een nieuwe hunk heeft omarmd, de donkerharige Dusty. De scholier is volgens een Australisch tijdschrift 'zó knap dat het bijna pijn doet aan de ogen'. Koopman (37) wist twee jaar gele den de rechten te bemachtigen van de oude hitserie, waarvan hij in zijn jeugd groot fan was. Na elke school dag fietste de 12-jarige leerling uit Middelburg zo hard mogelijk naar huis om geen aflevering te missen. Na een charmeoffensief- daarover later meer - had de producent het sa men met zijn team voor elkaar. Hij haalde niet alleen de serierechten binnen, maar vond ook een lokale partner, producent Fremantle Aus tralia. Met deze partij, en met collega Tarik Traidia, ontwikkelde hij het script en sloot een deal met Netflix. De streamingsdienst zendt het nieuwe seizoen in 2022 wereldwijd uit. Verschillende culturen Heartbreak High bracht in de jaren 90 menig puber in vervoering. De tie nerserie speelde zich af op de fictieve middelbare school Hartley High in Sydney en vertelde het verhaal van leerlingen met verschillende cultu rele achtergronden. De tienerserie was indertijd ruiger dan Ameri kaanse soapseries als Beverly Hills 90210 of Dawson's Creek en boorde thema's aan als seks, drugs, racisme en huiselijk geweld. Een van de grootste idolen werd bad boy Drazic (Callan Mulvey), die een knipper lichtrelatie had met Anita (Lara Cox). Echte fans lieten net als Drazic een piercing in hun wenkbrauw schieten. Zó ver ging Koopmans liefde ook weer niet. ,,Ik was wel een skater, maar mijn middelbare school was een stuk braver. Vrijwel elke school De 54-jarige zanger laat via zijn advocaten Carry Knoops en Geert-Jan Knoops weten dat hij ook wil dat er zo nodig 'strafrechtelijke gevolgen' aan worden verbonden. Knoops laat daarbij aan deze krant we ten dat hij met de 'mogelijke strafrechtelijke gevolgen' doelt op zowel de personen die Bor- sato beschuldigen als de ver spreiders van de geruchten. De advocaat bracht gister- avond een persbericht naar buiten waarin de tegenstappen worden aangekondigd. Borsato ligt onder vuur nadat verschil lende juice-channels, kanalen die ongefilterd roddels over BN'ers verspreiden, de zanger betichten van grensoverschrij dend gedrag bij enkele min derjarige meisjes. Een en ander zou onder meer zijn gebeurd op barbecues die Borsato bij hem thuis hield voor kandidaten die hij in ta lentenjachten begeleidde. Maar er is voor zover bekend geen aangifte gedaan of onder zoek gaande naar de aantijgin gen. De verhalen worden ver sterkt doordat Borsato zich nergens meer liet zien. Een duet met zangeres Emma Heesters ging niet door, Borsa- to's clubtour werd gecanceld, een spotje voor War Child af gezegd. Ook zat hij niet meer in The Voice Kids. Tot nu toe bleef het ook stil uit het kamp van de zanger. Tot gisteravond. - Victor Schildkamp - Romy Boomsma moest eraan wennen toen ze ineens in de media kwam nadat ze een relatie kreeg met Arie Boomsma. VRIJDAG 10 DECEMBER 2021 GO OVERLEDEN Steve Bronski, oprichter van de Britse popgroep Bronski Beat, is op 61-jarige leef tijd overleden. Hun bekendste hit Smalltown Boy ging over een homoseksu ele jongen die naar de grote stad ging. Brons ki's doodsoor zaak is niet be kendgemaakt. KUNST Dj Don Diablo heeft corona en was daarom gis teren niet aan wezig bij de ont hulling van Hexhibit III, zijn kunstwerk dat te zien is in mu seum MOMA. Volgens zijn ma nager gaat het goed met hem. Jeugdsentiment Heartbreak High in een modern jasje Hanneke van Houwelingen F Producent Jeroen Koopman was als tie ner al grote fan van de Australische serie. Marco Borsato laat de aantijgin gen over seksueel grensover schrijdend gedrag niet langer over zich heen komen. Hij vraagt justitie uit te zoeken wie de bron is. Marco Borsato. foto vrt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24