O Een eventuele nieuwe crash tussen Verstappen er 20 FORMULE 1 GRAND PRIX VAN ABU DHABI Benauwde zege Oranje De Oranjevrouwen zijn op het WK ont snapt tegen Roemenië. De ploeg van coach Tijsterman boekte in de eerste wedstrijd van de hoofdronde een moeizame zege: 31 30. Tegen titelverdediger Oranje kwam Roemenië in de slotfase verrassend terug tot 30-30. Angela Malestein schoot Oranje een minuut voor tijd weer op voorsprong. Met een knappe redding stelde keepster Tess Wester de zege veilig. Degenkolb vol frisse moed Bij Team DSM staat ook volgend jaar het team boven het individu, zo bleek gisteren bij de presentatie van de Neder lands-Duitse ploeg. „We hebben bij de mannen niet het beste seizoen achter de rug, maar de filosofie verandert niet", zei hoofdcoach Rudi Kemna. De opmerkelijk ste nieuwkomer is John Degenkolb (32), de Duitser keert na vijfjaar terug bij de ploeg, waar hij zijn grootste successen behaalde. Negen renners, onder wie de Belg Tiesj Be- noot en de Australiër Jai Hindley vertrok ken bij Team DSM. Brady in een uniek rijtje Het Amerikaanse magazine Sports Illustra ted heeft Tom Brady (44) verkozen tot Sportpersoonlijkheid van het Jaar. Die eer viel de quarterback van de Tampa Bay Buc caneers in 2005 ook al ten deel. De Ameri can Football-vedette leidde de Buccaneers naar hun eerste Super Bowl-zege. Brady is na Tiger Woods en LeBron James de derde sporter die de prijs meer dan één keer won. Korte pauze voor WK Qatar Het nieuwe voetbalseizoen begint al op vrijdag 5 augustus. De Nederlandse clubs komen acht dagen voor de start van het WK nog in actie. Het WK start maandag 21 november, op 11, 12 en 13 november is de laatste speelronde voor de winteronder- breking. 6 januari, tweeënhalve week na de WK-finale, wordt de eredivisie hervat. Formule 1 Voetbal Tennis Na een lang seizoen vol vurige duels, zijn Max Verstappen en Lewis Hamilton aardig op elkaar uitgekeken. Ze moeten het nog één race met elkaar uithouden, liefst zonder trammelant. daarover waren ze het eens. Nee, niet nodig. Voordeel Het voordeel voor de massaal uitge rukte Nederlandse media was dat Verstappen buiten de mediasessie van de FIA nog twee virtuele pers conferenties gaf. Daarin werd - voor wie nog twijfelde - duidelijk dat hij behoorlijk klaar is met de stewards en ook wel met zijn con current. Of hij door dit intense sei zoen anders is gaan aankijken tegen Hamilton en diens team Mercedes? De vraag was nog niet afgemaakt of Verstappen liet een volmondige 'ja' ontsnappen. ,,En niet in positieve zin.'' De FIA benadrukte in de zogehe ten 'event notes' expliciet dat onsportief of onethisch gedrag in Abu Dhabi niet wordt getolereerd. Ook een aftrek van WK-punten werd uitgelicht als mogelijke sanc tie, iets wat zelden is gebeurd in de Formule 1. Het maakte weinig in druk op Verstappen. ,,Ik ken de re gels, die hoeven ze niet te herhalen. Er is niets nieuws toegevoegd.'' Wat hem betreft is veel geoor loofd als de wereldtitel op het spel staat. Het verleden kent spraakma kende voorbeelden. Een ferme ruk aan het stuur, zo in de flank van de Pas toen Lewis Hamilton gisteroch tend zijn trui aantrok, zag hij dat er fuck off achterop stond. Zo be weerde hij althans, toen in de pers conferentie de vraag kwam of hij een statement wilde maken rich ting iets of iemand. ,,Ik heb het niet ontworpen. Het was toeval.'' Ietsje minder dan anderhalve meter zat er tussen hemzelfen Max Verstappen, gistermiddag in Abu Dhabi. De Formule 1 zou natuurlijk wel gek zijn als ze de twee hoofd rolspelers van dit seizoen, en dus van dit slotweekeinde, niet naast elkaar zouden zetten in de donder dagse persconferentie. Allebei op weg naar sporthistorie, ieder op 369,5 punten, rollebollend over straat de laatste weken. Zet de pop corn maar klaar. Maar op een enkel steekje na, bleef verbaal vuurwerk uit. De meeste vragen gingen logischer wijs over het wat-als-scenario van een nieuwe botsing in Abu Dhabi. De hele autosportwereld is bezig met die kwestie. Gaan ze net als vo rige week in Jeddah clashen? Hoe voorzichtig gaan ze racen, of juist niet? Zijn de coureurs bang voor een beslissende en misschien wel controversiële uitspraak van de jury? Krijgen we een herhaling van Senna-Prost, Schumacher-Hill of Schumacher-Villeneuve? Maar Verstappen en Hamilton wilden niet aan zo'n script denken, of er in elk geval weinig over zeg gen. ,,Aan dat soort zaken besteed ik geen energie'', herhaalde Hamilton zichzelf keer op keer. En Verstap- pen: ,,Ik moet niet nadenken over negatieve dingen. Laten we hopen dat het fair verloopt. Wij moeten proberen dominant te zijn, laten zien dat we niet alleen het leukste team zijn, maar ook het beste.'' Of het misschien een goed idee was om samen een kop koffie te drin ken, vandaag of morgen, om de scherpste randjes eraf te halen. Ook Quote van de dag 'Het gaat goed. Door een lichte longaandoening kan ik nog niet trainen' VRIJDAG 10 DECEMBER 2021 GO HANDBAL WIELRENNEN AMERICAN FOOTBALL VOETBAL 21» Abu Dhabi mag zich zeker tot en met 2030 gast heer van de For mule 1 noemen. Drie dagen voor de race in de Verenigde Arabi sche Emiraten werd dat nieuws bekendgemaakt. De Grote Prijs staat sinds 2009 op de racekalen der. 39 Romelu Lukaku heeft voormalig PSV'er Luc Nilis uit de geschie denisboeken ge schoten. Lukaku maakte woens dag namens Chelsea zijn 39ste Europese treffer. Nilis had het record bij de zuiderburen met in 38 Europese doelpunten. 1 Amélie Mau- resmo (42) is be noemd tot toer nooidirecteur van Roland Gar ros. Daarmee is ze de eerste vrouw in deze functie. De Frangaise, die Wimbledon en de Australian Open won, stopte in 2009. 'Ik hoop dat het fa G Hamilton verscheen in een opvallende trui met 'fuck off' achterop. ,,Ik heb het niet ontworpen. Het was toeval.'' foto anp Rik Spekenbrink Abu Dhabi Lewis Hamil ton en Max Verstappen gisteren tij dens de per- sonferentie, met in het mid den de prijs waar ze zon dag om strij den. foto reuters a (0 - Bayern-speler Joshua Kimmich is pas in januari terug na corona. Hij is niet gevaccineerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20