'Twee keer met mijn zoon en dan nu zonder' cfR c Extra geld nodig van kabinet JOL Walcheren NS dreigt weer treinen te moeten schrappen als het kabinet de coronamaatregelen verlengt. Dat ligt nu op tafel, zegt NS-topvrouw Marjan Rintel vlak voor de nieuwe dienstregeling zondag ingaat. De huidige coronamaatregelen be tekenen al dat NS en andere ver voerders volgend jaar weer bij het kabinet moeten aankloppen. In 2020 ontving NS 2,3 miljard euro coronasteun. Los daarvan vraagt Rintel om miljarden euro's erbij voor nieuwe investeringen in het spoor. De huidige beschikbaar heidsvergoeding, die tot 93 procent van de kosten dekt, loopt tot sep tember 2022. „Willen we door kun- Zijn extra spitstreinen nodig als er door de lockdown nauwelijks forenzen zijn? nen met tienminutentreinen, met betere verbindingen tussen de Randstad en andere landsdelen, dan moeten we in gesprek over voortzetting van de vergoeding." Op kortere termijn dreigen an dere treindiensten geschrapt te gaan worden. In oktober waren de treinen voor ruim driekwart ge vuld ten opzichte van de tijd voor de corona-uitbraak. ,,Nu zijn we echter terug op een bezetting van 50 procent", vertelt president-di recteur Rintel. ,,Als er vanwege de lockdown nauwelijks forenzen zijn, is de vraag of je met extra spitstreinen moet rijden. Hetzelfde geldt voor uitgaans- of nachttrei nen, nu alles dicht is." Hoeveel treinen eventueel ge schrapt worden, laat NS van de ka binetsmaatregelen afhangen. Tij dens eerdere lockdowns reden er circa 10 procent minder treinen. Hoewel reizigers opnieuw weg blijven, komt NS vanaf zondag met de meest uitgebreide dienstrege ling in jaren. Zo komen er nieuwe tienminutentreinen bij op de tra jecten Rotterdam-Schiphol en Schiphol-Nijmegen, waardoor rei zigers voortaan 'spoorboekjeloos' op het perron kunnen verschijnen. Zeeland krijgt betere verbindingen met de Randstad, net als Noord-Ne derland en Brabant. Verder gaat er een nachttrein naar Zürich rijden. Volgens Rintel, die vorig jaar okto ber Roger van Boxtel opvolgde, heeft NS bewust gekozen het uitge breide rooster door te zetten. ,,On- danks corona blijft de verwachting dat het aantal reizigers tot 2030 met een derde zal groeien. Er moeten een miljoen woningen bijgebouwd worden, daarnaast zijn er de stren gere klimaatdoelen. Om dan klaar te zijn, moeten we nü al beginnen met de dienstregeling uitbreiden." C P6 Pijnlijke avond voor PSV in kletsnat Baskenland Klaar in Europa League na 3-0-verlies bij Real Sociedad Nieuwsmedia De Zeeuwse bossen veranderen in een vuilstort. Wasmachines, laptops, stofzuigers; je kunt het zo gek niet bedenken of het wordt er gedumpt. Robin Valentijn uit Kapelle is een van de vrijwilligers die de troep opruimen. Elke keer is zijn bakfiets afgeladen vol met afval De laatste tocht - serie Emotionele terugblikvan Bertus Roeleveld op de Elfstedentocht 'Deze Rem brandt is geen over bodige luxe' C P7 NS: Minder treinen bij verlenging restricties - Marjan Rintel, NS-topvrouw C P22-23 vrijdag 10 december 2021 Weeroverzicht lange termijn: 5°c P20 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging I natuur schoon ZEELAND2 FOTO ROBIN VALENTIJN P8

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1