sÏEuroParcs Twentse overvallen door paginagrote advertentie met haar naam Ik ben rla Wiegers en ik wens iedereen fijne feestdagen 13 Vakantiepark grenzend aan Nationaal Park Dwingelderveld «ÜSSi „Een goed doel hoor, zeker. Ik wens iedereen ook zeker wel fijne feestdagen toe'', zegt Carla Wie- gers uit Twente. ,,Maar ik ben hele maal niet de persoon van de adver tentie en heb er niets mee te ma ken. Hoe kan het nou dat ze zo maar mijn hele naam gebruiken en kan dat zomaar?" Ze heeft geen heel algemene naam. Zelf kent ze maar één naamgenote in Nederland. Face- book ook: in Hoensbroek. Wiegers kreeg gisterochtend natuurlijk meteen reacties. „Mijn directeur vroeg gekscherend: Wat heb jij nou gedaan? Ik schrok er eerst nog van. Ik dacht: heb ik iets verkeerds gedaan? Een vriendin uit Biltho- ven appte me ook al: 'Heb je de krant gezien?' Ja, dan kijk je er wel een beetje gek van op. ik laat het maar even over me heen komen. Het is dat het om een goed doel gaat. Maar echt leuk vind ik het ook niet." De advertentie is een initiatief van het ministerie van Volksge zondheid, Welzijn en Sport en wordt gepubliceerd onder de vlag van het actieplatform Eén tegen eenzaamheid, waarin bedrijven, organisaties en overheidsinstellin gen samenwerken om eenzaam heid onder ouderen te verminde ren. Bekende Nederlanders als Foppe de Haan, Hedy d'Ancona, Carla Wiegers wenst iedereen in Nederland fijne feestdagen. In alle kranten in Nederland stond gisteren een paginagrote advertentie met haar hartelijke wens in de strijd tegen eenzaamheid. Hoewel? Carla Wiegers weet van niets. Ali B en Neelie Kroes hebben hun naam eraan verbonden. Twentse Carla officieel dus niet. Is er dan een andere meewerkende Carla Wiegers? Uit de advertentie valt dat niet af te leiden. Of is het gewoon een verzonnen naam en persoon? En zo ja, waarom is dan dé Carla niet vooraf even gepolst? 'Fictief persoon' Een woordvoerder van VWS laat weten dat Carla 'een fictief per soon is'. Axel Dees: „Zoals ook per- sonages uit boeken een naam heb ben, kan het zijn dat iemand echt zo heet. Het zoeken van een naam is altijd een afweging: de naam moet niet te veel voorkomen, maar ook niet te zeldzaam zijn of negatieve connotaties oproepen. De lezer moet het gevoel hebben dat we het over een echt mens hebben. Welke naam we ook had den gebruikt, waarschijnlijk is er altijd wel iemand te vinden die zo heet. Dat is helaas niet te voorko men." Dat de Twentse door de ad- vertentie is overvallen, noemt hij 'natuurlijk vervelend'. Wie de advertentie goed leest, en de Twentse Carla persoonlijk kent, weet wel dat het niet om haar gaat. In grote letters staat er: Ik ben Carla Wiegers en wens ie dereen fijne feestdagen. Maar tus sendoor, in heel kleine, minder opvallende letters, staat heel per soonlijke informatie, die niet bij haar past. Dat ze 32 jaar getrouwd is geweest met een lieve man, die ernstig ziek is geworden en over leed. En nu dus wat eenzaam is en al tijden geen fijne feestdagen had en daarom haar buren heeft uitge nodigd. „Wie mij werkelijk kent, weet dat ik dat niet kan zijn. Ik heb geen overleden man en ben niet eenzaam, verre van." De Carla in de advertentie is dus verzonnen, maar volgens het mi nisterie is het personage 'wél ge baseerd op de werkelijkheid'. „Uit onderzoek blijkt dat eenzaamheid vaak ontstaat door het overlijden van een partner. Eenzaamheid is een van de grootste samenlevings vraagstukken die we hebben, ze ker in deze coronatijd. Met deze campagne willen we eenzaamheid bespreekbaar maken en mensen stimuleren in actie te komen." Juridisch lastig Juridisch is het niet zomaar te zeg gen of dit in de haak is, zegt advo caat Thomas ten Berge. Veel facto ren spelen een rol. „Als er echt een bestaande Carla meewerkt, dan kan het. Dan kun je er niets tegen doen als je toevallig dezelfde naam hebt. En wanneer die verzonnen is, dan hangt het af van vragen als: hoeveel mensen hebben die naam, lijdt mevrouw schade, hoe zijn ze op die naam gekomen? Een naam als Jan Jansen, daarvan kun je ver moeden dat de naam verzonnen is. Maar deze naam is wel specifiek." !r Ruinen Slechts 65 kavels beschikbaar Nieuw vakantiepark in Drenthe Open dagen: 10 t/m 12 december Kom een kijkje nemen in de woningen! Recreatiewoningen vanaf €79.500,- -+*t. - -- EuroParcs Ruinen V Ruime kavels met volop privacy V Recreatiewoningen direct leverbaar V Uitstekende verhuurmogelijkheden V Vele faciliteiten op het vakantiepark Adres: Oude Benderseweg 11, 7963 PX Ruinen SS* Type 'Hackfort Gris 6-persoons recreatiewoning Nu te koop vanaf 179.500,- Kijk voor meer informatie en het gehele verkoopaanbod op www.europarcsverkoop.nl GO VRIJDAG 10 DECEMBER 2021 Lucien Baard Enschede Carla is verre van eenzaam i2-aamheid.ni De advertentie die gisteren in alle dagbladen stond. Let opl U belegt buiten AFM-toezicht. Geen vergunningplicht voor deze activiteit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 13