Alle 60-plussers dit jaar derde prik GGD: drie miljoen boosters deze maand haalbaar JOL Walcheren Kunnen we nog wel op wintersport? Er is een ratjetoe aan Europese coronaregels Merkel gaat weg, Scholz treedt aan Met Duitsland voorop moet Europa zich meer laten gelden Voor de kerst slaan we heel veel eten in. Zoveel dat we het niet op kunnen. En vervolgens gooien we de restjes weg. Schrikbarend veel. De Zeeuwse gemeenten komen nu in actie en proberen met een campagne voedselverspilling tegen te gaan. ZEELAND 2 Alle zestigplussers die dat willen, hebben nog voor de jaarwisseling hun boosterprik. Dat beloven de GGD'en. Deze week worden 350.000 prikken gezet, volgende week gaat de capaciteit naar 700.000. Op een aantal plekken klaagden mensen deze week nog wel over lange wachttijden. Onder meer in Dordrecht en Rotterdam hingen mensen urenlang aan de lijn met de GGD om in aanmerking te komen voor de boostervaccinatie. Een woordvoerder van de lande lijke GGD erkent dat deze proble men 'lokaal kunnen optreden', maar hoe dan ook van tijdelijke aard zijn. ,,In Rotterdam zitten we deze week inderdaad vol, maar op veel andere plekken zijn mensen wel snel aan de beurt.'' Volgens de woordvoerder zitten de GGD'en 'op schema' om voor het einde van het jaar drie miljoen prikken gezet te hebben. Dat bete kent dat alle zestigplussers die een 'oppepprik' willen, die ook dit jaar krijgen. Tot nu toe kregen ongeveer 700.000 mensen een derde prik: ouderen, mensen in de zorg en mensen met een afweerstoornis. Gisteren hebben de producenten Pfizer en BioNTech laten weten dat drie prikken 'net zoveel bescher ming bieden' tegen de omikronva- riant, als twee prikken tegen de ori ginele variant van corona. Mensen zouden na drie prikken 25 keer zo veel antistoffen in hun lichaam hebben als na twee inentingen. Ernst Kuipers, voorzitter van zie kenhuiskoepel LNAZ, is minder In Rotterdam vol, maar op veel andere plekken zijn mensen wel snel aan de beurt optimistisch dan de GGD'en. Hij vindt dat de boostercampagne 'te traag' gaat. Hij pleitte er gisteren voor de logistiek rond de campagne te vereenvoudigen. Ook zou de voorwaarde losgelaten moeten worden dat mensen pas een booster krijgen als hun vorige prik, of een coronabesmetting, minimaal zes maanden in het verleden ligt. Zo'n versoepeling acht minister De Jonge van Volksgezondheid echter niet verstandig, laat een woordvoerder weten. De bescher ming van een derde prik is beter als hij niet te kort na de tweede komt. Het pleidooi van Kuipers gaat ook in tegen een eerder advies van de Gezondheidsraad. Her en der klonk onvrede over de woorden van de LNAZ-baas, die volgens critici voor onnodige verwarring zorgt. Na nieuwjaar wil het kabinet alle zestigminners een booster aanbie den. Die prik zou in de meeste ge vallen in de zevende maand na de tweede (of in het geval van Janssen eerste) vaccinatie gezet moeten worden. Mensen zouden zo ook aanspraak blijven maken op een in ternationale QR-code, die nodig is om andere EU-landen in te reizen. De EU-ministers werken toe naar een afspraak waarbij de QR-code internationaal geldig blijft zolang de laatste prik maximaal negen maanden oud is. Daarbij kan het zowel om een tweede prik als om een boostershot gaan. De regel zou op 1 februari in moeten gaan. Nieuwsmedia P7 P15 FOTO GETTY Sander van Mersbergen Den Haag donderdag 9 december 2021 - Woordvoerder GGD Weeroverzicht lange termijn: 7°c P20 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1