Amalia (18) oogt nu al koninklijk Onderzoek mensenhandel JOL Walcheren Kerstpakket Het is dit jaar beter gevuld dan anders Max blijft Max, ook op matchpoint Concessies, daar doet hij dus niet aan Van alle slachtoffers van mensenhandel wordt de helft opnieuw slachtoffer van een misdrijf. Dat kan weer uitbuiting zijn, of bijvoorbeeld seksueel geweld. Dit concludeert de Nationaal Rap porteur Mensenhandel, Herman Bolhaar. Uit nieuw onderzoek voor de Slachtoffermonitor Mensenhan del die vandaag verschijnt, blijkt dat 45 procent van de slachtoffers van mensenhandel binnen vijfjaar opnieuw slachtoffer van een mis drijf is. Na zeven jaar is dat zelfs 50 procent. Het is voor het eerst dat dit is becijferd. Bij herhaald slachtofferschap gaat het vaak weer om ernstige de licten. Hierbij kan het opnieuw gaan om uitbuiting, ofbijvoorbeeld om mishandeling, bedreiging en seksueel geweld. Volgens de Natio naal Rapporteur, die eerder de hoogste baas was van het Openbaar Ministerie, is er 'schrikbarend vaak sprake van herhaald slachtoffer schap'. Bolhaar maakt zich ernstig zor gen om de meest kwetsbare groe pen. Dit zijn jonge slachtoffers van tussen 12 en 24 jaar, arbeidsmigran ten en kwetsbare mensen in migra tiestromen. Volgens de rapporteur hebben de coronacrisis en de coro namaatregelen hen 'verder geïso leerd en extra kwetsbaar gemaakt'. Minderjarige slachtoffers Vooral minderjarige slachtoffers blijken risico te lopen opnieuw slachtoffer van een misdrijf te wor den. Volgens Bolhaar moeten zowel de hulpverlening aan de slachtof fers als de opsporing en de vervol ging van daders in breder verband worden aangepakt. ,,Slachtoffers moeten echt beter en actief be schermd worden om herhaling of erger te voorkomen'', zegt de Nati onaal Rapporteur. Volgens Bolhaar schiet de hulpverlening tekort om dat die afhangt van zaken als 'ver blijfsstatus, woonplaats en leeftijd'. ,,Maar hulp moet juist aansluiten bij de behoeften van de slachtof fers.'' Door de opmars van sociale media Slachtoffers moeten beter en actief worden beschermd is het risico om verzeild te raken 'op het verkeerde feestje' volgens hem groter. ,,Foto's die je vooraf krijgt, zien er heel goed uit. Maar binnen een uur kan het helemaal mis zijn, omdat er beelden van je zijn ge maakt.'' Bolhaar benadrukt dat ie dereen daar risico op loopt. ,,Ook hoogopgeleiden, die thuis viool leerden spelen, maar aan een fout vriendje hun studiefinanciering kwijtraakten, om vervolgens in de gedwongen prostitutie terecht te komen.'' Volgens de Nationaal Rapporteur zijn er jaarlijks naar schatting dui zenden slachtoffers en slaagt Ne derland er nog onvoldoende in om te voorkomen dat kinderen en vol wassenen met mensenhandel in aanraking komen. Nieuwsmedia Hoe ziet het leven van de jarige kroonprinses eruit tot het moment dat zij haar vader opvolgt? P16 P22-23 Slachtoffers vaker dupe van misdrijf dinsdag 7 december 2021 Marcia Nieuwenhuis en Carla van der Wal Sint Michielsgestel - Herman Bolhaar, Nationaal Rapporteur Mensenhandel P15 6°c Weeroverzicht lange termijn: P16 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging I P4enZEELAND4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1