'WE GEVEN ZO 500 EURO UIT AAN KAARSEN EN BLOEMEN' Geld&Geluk m Mira en Volker beknibbelen op niets. Of het nu gaat om kleding, kaarsen, bloemen, hondensnacks of eten voor de drie zoons. 'Die eten rustig anderhalve kilo kip.' Volker 'Ik maak veel zelf; lampen, kapstokken. Dat kost eigenlijk meer geld dan als Ik Iets gewoon zou kopen, want vaak moet ik er speciaal gereedschap voor aanschaffen.' Mira 'Maar het wordt altijd mooi. Ik vind het fijn dat ik kon bekostigen dat Volker een tijdje niet hoefde te werken, maar kon klussen.' Volker 'Ik was even helemaal klaar met de horeca, maar nu bevalt het koken weer. Mijn netto salaris, 2500 per maand, gaat naar onze gezamenlijke rekening.' Mira 'Die namen we al heel snel, toen we vier jaar geleden iets met elkaar kregen.' Volker 'Mira onttrekt datzelfde bedrag aan haar bedrijf. Zij betaalt dus net zo goed mee aan mijn drie zoons van 18, 14 en 11, die om het weekend en in de vakanties bij ons wonen.' Mira 'Vanzelfsprekend. Er is verschil in wat we uitgeven aan eten als de jongens er zijn.' Volker 'Opgroeiende kinderen kosten klauwen met geld. Er gaat zomaar anderhalve kilo kip doorheen.' Mira 'Toen Volker niet werkte deed hij de boodschappen. Gelukkig, ik heb een hekel aan supermarkten. Ik bestel meestal online.' Volker 'Soms bestel je iets onhandigs, zoals laatst een minirookworst.' Mira 'Ik wist niet dat er zulke kleintjes beston den.' Volker 'Heb je niets aan. Ik kom juist graag in supermarkten, maar ben niet prijsbewust. Gemiddeld komen we uit op zo'n 800 euro per maand. Daar komen nog wat hondenbrokjes bij voor 45 euro per maand.' Mira 'Voor Amigo, Freddie en Billie-Jean.' Volker 'En ze krijgen nog voor zo'n 60 euro per maand snacks. We beknibbelen niet.' Mira 'Ik ben opgevoed met sparen, dat doe ik voor mijn bedrijf wel, maar privé totaal niet. We hebben nooit issues over geld. Houden allebei van kleding en woonaccessoires shoppen. We gaven in een winkel met kaarsen, kunst bloemen en andere snuisterijen laatst zomaar 500 euro uit. Heerlijk.' Volker 'En daarna nog 150 euro voor een vloerkleed. We kunnen goed samen winkelen. Onze volgende gezamenlijke grote uitgave wordt een liefdestatoeage, in plaats van trouwringen.' Mira 'We hebben allebei zeker voor 5000 euro aan tattoos.' MEZZA19 Mira Saia (48) heeft een servicebureau en assisteert onder nemers online. Volker de Regt (41) is chef-kok. Ze wonen in een huurappartement in een voormalig klooster in Schijndel. BESTE KOOP Mira 'Elektronisch notitieblok, 700 euro. Ik schrijf nog altijd graag met de hand.' Volker 'Spiegelreflex camera, voor 400 euro overgenomen.' MISKOOP Mira 'Vele printers en scanners. Gaan altijd kapot.' Volker 'Een compres sor om gereedschap op aan te sluiten. Nooit gebruikt.' Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@dpgmedia.nl o I O LU X I co LU I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 99