'We hadden net een relatie. Ik zei: geen zorgen, ik doe niet aan de overgang' tend hard. In de avonduren gaf ik presentaties, schnabbelde wat bij, alles om meer vlieguren te maken in het vak. Ik leerde praten door de microfoon. Ik redeneerde: nu hebben ze nog vaste schooltijden, dezelfde vriendjes, veel structuur. Toen ze op de middelbare school zaten, was ik vaker thuis. Nu moet ik erbij blijven, dacht ik.' INMIDDELS ZIT Caroline Tensen 35 jaar in het vak en is ze dit najaar met twee grote producties op tele visie: de documentaire Het verboden woord en het RTL-programma De reis van je genen, waarin mensen dankzij dna-technieken worden herenigd met een familielid. Tot haar vreugde ziet ze dat veel generatiegenoten nog gewild en actief zijn op tv. Drie keer per jaar spreekt ze af met collega-vriendinnen Karin Bloemen, Anita Witzier, Irene Moors, Astrid Joosten en Angela Groothuizen. Irene is de datumprikker, Astrid bepaalt waar ze gaan eten. 'Het moet een locatie zijn waar we vrijuit kunnen praten, want je begrijpt: het valt al stil als wij binnenkomen.' Dik tien jaar geleden is dit meisjesdiner ('we voelen ons nog meisjes') ontstaan. De zes hadden een fotoshoot van Margriet waarvan ze allemaal een keer gasthoofd- redacteur zijn geweest. 'We hadden zoveel te bespreken dat we amper tijd voor de foto had den.' Tijdens de etentjes blijft niets onbesproken. 'We praten over mannen, de overgang, bazen, carrières, salarissen, visagisten. De laatste keer dat we met elkaar aten, vertelde Astrid dat ze een nieuw contract heeft van drie jaar. Zij is ons voorbeeld, want de zestig al gepasseerd. Zie je, het kan.' Spookt dat dreigende einde van je carrière nog wel door je hoofd? 'Vooral op rustige momenten. Ik kan alleen ontspannen als ik weet dat er weer een drukke periode aankomt. Ik ben wel blij dat we in deze tijd leven. Vroeger was je op je 57ste oud. Maar zie: we zijn er allemaal nog.' MEZZA 17

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 97