Caroline Egbertine Tensen als ik ben gestopt met tv-maken. Het kan niet zo zijn dat iemand anders mijn programma tussen door gaat doen. Dat zou me pijn doen. Het is al 21 jaar aan mij verbonden.' 'Ik weet niet of dat het is. Afeaken zit gewoon niet in mij. Ik geloof dat ik me nog nooit een dag ziek heb gemeld.' 'Dat zal ongetwijfeld meespelen. Zeker naarmate je ouder wordt en mensen vaker aan je vragen: zie je ertegenop dat je carrière straks klaar is? Ja, natuurlijk zie ik daar tegenop, want ik zal het ontzettend missen. Ik weet dat het moment komt, maar ik wil dat graag zelf bepalen. Ik hoop wel dat ik dat op tijd aanvoel. Ik moet niet vergeet achtig worden of een slap aftreksel van mezelf.' Denkt na. 'Ernst zei laatst: "We kunnen ons laten testen op dementie. Wil je dat?" Ik weet het niet. Wat moet je met die infor matie? Er is geen oplossing. Mijn moeder was een leuke pittige vrouw die in een paar jaar tijd enorm achteruitging. Het begon met woorden die ze zich niet meer kon herinneren. Als ik vroeg wat ze vanavond ging eten, zei ze: "Dat wit met groene." Bedoelde ze andijviestamppot. Mijn vader heeft nog heel lang voor haar gezorgd. De laatste anderhalf jaar woonde ze in een verzorgings tehuis in Laren. Ze kon helemaal niks meer. Ik ging na elk bezoek huilend weg. Ouder worden is zo onvoorspelbaar. Misschien word ik ziek, misschien blijf ik tot het einde helder, net als mijn vader. Hij overleed vorig jaar na een kort ziekbed. Ik vind het zonde van mijn tijd daar lang over na te denken. Ik ben vooral blij dat Ernst en ik nog zo fit zijn.' Heb je moeite met ouder worden? 'Ik krijg wel een oud nekje, net als mijn moeder. Dat zie ik wel. Ik weet niet hoe ik eruit had gezien als ik niet drie keer in de week zou sporten. Ik train al achttien jaar met mijn personal trainer Joost.' Lacht. 'Alles gaat een beetje hangen, ik probeer het gespierd te houden.' 'Leco zegt: er zijn geen lelijke vrouwen, alleen luie. Dat vind ik ook. Hoe moeilijk is het even een borstel door je haar te halen? Dat kreeg ik ook van huis uit mee. Mijn moeder smeerde zich elke dag in met bodylotion, zelfs als ze om vier uur 's ochtends opstond. Ze was supervisor van taxfreeshops op Schip hol. Ze had een prachtige huid. Mijn zus en ik mochten niet naar buiten met ongepoetste schoenen of ongekamd haar. Ik voel ook een verantwoordelijkheid naar de kijkers, laat twee keer per jaar het minimale aan botox zetten. Ik wil geen strak gezicht, maar zie er wel uitgerust uit.' GRAPPIG GENOEG ontmoette de presentatrice haar huidige man in een fietsbroek met een zemen lap tussen de benen. 'Niet heel aan trekkelijk,' zegt ze droogjes. Met 25 man fietste ze door Namibië om geld in te zamelen voor Orange Babies, de hulporganisatie waar Tensen al jaren ambassadeur voor is. 'Wij fietsten al die tijd naast elkaar en iedereen zag het aankomen, behalve wij. Pas op de laatste dag dacht ik: ik vind het helemaal niet leuk om naar huis te gaan.' 'Deze man is een cadeau. Echt. Als ik zei dat ik mijn lichaam haatte, zei hij: wil je niet zo lelijk praten over mijn vrouw? Hij was zó lief en geduldig. Ik dacht alleen maar: hoe is het mogelijk? Wat doe je nog met mij? Ik ben niet gelukkig te knuppelen.' 'Zo was het ook. Je leest overal: dan moet je maar zin maken. Tót het je overkomt. Dit lijf wilde helemaal niet vrijen. In de slaapkamer durfde ik me alleen nog in het donker uit te kleden. Bij mijn eigen man, dat kun je je toch niet voorstellen? Maar ook daarin was Ernst geduldig. Ik weet niet hoe ik zonder hem door deze periode was gekomen. Hij is mijn klankbord. Dat had ik zo gemist. Ik kan alles zelf, ik kan alles alleen, ik gooide vroeger de kinderen in de auto en ging spontaan met ze op wintersport. Maar wilde ik ook alles alleen doen? Nee.' DE PERIODE NA DE SCHEIDING van haar vorige man Frank Wisse, de vader van haar kinderen Bob en Charlotte, was pittig. 'Toen Bob en Lot nog op de basisschool zaten, werkte ik ontzet- Ben je bang dat iemand anders het beter doet? Dat klinkt als plichtsbesef, maar misschien wil je ook je territorium beschermen. Je moeder heeft de laatste jaren van haar leven gedementeerd. Ben je daarmee bezig, dat die ziekte jou ook kan treffen? Waarom is je uiterlijk zo belang rijk? GEBOREN Haarlem, 31 maart 1964 LOOP BAAN als havoleerling werfde ze nieuwe leden voor Veronica, later werd ze tv- omroeper en presentator PROGRAMMA'S Wie ben ik?, Hitbingo, Het spijt me, Eén tegen 100, DNA Onbekend OP VIDEOLAND te zien in de documentaire Het verboden woord VANAF 7 december in De Reis van je genen op RTL4 GETROUWD met recla meman Ernst-Jan Smids MOEDER VAN Charlofte (31) en Bob (27) uit een eerder huwelijk met Frank Wisse Ernst-Jan en jij waren pas vier jaar samen toen je last kreeg van al die onverklaarbare klachten. Hoe ging hij daarmee om? In de documentaire vertelt hij dat jullie intimi teit veranderde: 'Je begint een relatie, dan gaat het skyhigh. Je kunt aan niks anders denken. Door de overgang was het alsof er een licht knop uitging.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 96