'Ik ben het eens met Leco. Hij zegt: er zijn geen lelijke vrouwen, alleen luie' m Bibian Mentel heeft meegemaakt is honderdduizend keer erger.' Met de documentaire vraagt de programmamaakster aandacht voor de 1,5 miljoen vrouwen in Nederland die op dit moment in de overgang zijn. 'Zonder lelijk te doen over huisartsen: die weten vaak ook niet wat ze ermee aan moeten.' In de dagen na de documentaire kreeg ze op sociale media ruim duizend reacties van vrouwen die zich herkenden in haar verhaal. 'Tegen hen wil ik ook zeggen: het komt weer goed. Echt.' Na onderzoeken door een over gangsarts en een medicijn dat de hormoonhuishouding weer in balans brengt, gaat het na een jaar iets beter. Het is dan begin 2017. Al die tijd blijft ze doorwerken. 'Het moest. Als ik mijn werk had laten vallen, was ik nergens meer geweest. Het was mijn houvast. Kijk, ik werk al dertig jaar voor de Postcode Loterij, met een heel hecht team dat voelt als familie. Zij trokken mij er doorheen.' Ze stond ook voor de camera met een gehavend gezicht na een val van haar e-bike en zelfs toen haar moeder in 2012 overleed bleef ze doorwerken. 'Ik heb mijn moeder begraven tussen twee opname- dagen van Eén tegen 100 in. Ik weet nog dat ik tegen mijn vader zei: het lukt me niet, pap, ik kan de studio niet in. Hij antwoordde: 'Denk aan je moeder, die had het ook gekund.' Toen ben ik gegaan. Ik heb niks tegen het publiek gezegd. Ik wilde niet dat ze mede lijden met me zouden hebben. Het was een hel, maar ik ben professioneel.' 'Nee, dat wil ik niet. Eén tegen 100 is mijn kind.' 'Jawel, maar dat zal pas gebeuren MEZZA 15 s"1 p* 9>#SB :J 3S' i 'V- Blijven werken tijdens een depres sie, na een ongeluk en na de dood van je moeder. Waarom in hemels naam? Was er geen vervanger? Maar ook Caroline Tensen kan toch een keer omvallen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 95