Koude kunstjes 'Een preek van Gremdaat beurt je op' T, BIJPRATEN 'Als ik optreed en lachende mensen In de zaal zie, geeft me dat voldoening. Zoiets wil ik met dit boek ook bereiken: dat mensen het leven van de zonnige zijde zien, al is het maar even.' 'Je kunt het er elk moment bij pakken. Voel je je neerslachtig, lees dan een op beurende preek van Dominee Gremdaat. Heb je gezegd dat je kan koken terwijl dat niet klopt, blader dan naar de diner- tips van Margreet Dolman. Wist jij dat je tiramisu ook kant-en-klaar kunt kopen?' 'Ik heb een hekel aan het voorspelbare van de kerstperiode. Extra dikke tijd schriften, ingeblikte tv-uitzendingen. Ik vertelde al graag gruwelijke kerst verhalen tijdens mijn voorstellingen. Denk aan kerstdiners waar je op voor hand de ellende al voor je ziet. Nu verheug ik me op de laatste weken van het jaar omdat ik heel december in het theater onder de pannen ben met Margreet Dolman brengt warmte en Dominee Gremdaat wijst de weg.' Heeft het boek u zelf ook opgevrolijkt? 'Eraan werken heeft me zeker opgebeurd. Iets ergs kan ook leuk zijn, zoals je van een regenachtige dag ook blij kunt worden. Ik hoop dat dat in het boek naar voren komt.' MEZZA 9 H: Ha .„.in Alsof de magie óp het ijs nog niet groot genoeg was, zweven de veertig schaatsartiesten van Holiday on Ice in hun nieuwe show Supernova ook moeiteloos bóven het ijs. Met een speciaal 3D-decor en honderden kostuums belooft de eerste show in vijf jaar een spektakel van jewelste te worden. Te zien in Zwolle, Groningen, Amsterdam, Maastricht en Rotterdam, holidayonice.com/nl, tickets vanaf 27,90 NT ^*^<4 Gruwelijke kerstverhalen, aangrijpende gedichten en nog veel meer lolligs rondom zijn alter ego's Margreet Dolman en Dominee Gremdaat: maak kennis met Het vrolijke winterboek van PAUL HAENEN (75). Vanwaar dit boek? Waarom een bladerboek? U heeft het niet zo op kerst. Vertel. Het vrolijke winterboek van Margreet Dolman en Dominee Gremdaat, Meulenhoff€25

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 89