ANNEMIEK WISSINK (54) heeft een ingewikkelde baan: ons vertrouwen in de Belastingdienst herstellen. Gelukkig heeft ze tennis. Na drie ballen te hebben geslagen, verdwijnen alle zorgen. Ze houdt van uitdagingen, dat verklaart wellicht haar baan bij de Belastingdienst. Annemiek werkt er pas sinds mei, als manager van 'Herstellen, Verbeteren en Borgen', een programma dat het zwaar gehaven de vertrouwen in dit overheidsorgaan moet helpen herwinnen. Genoeg te doen dus. Daarnaast speelt ze senioren- tennis - en niet zo'n beetje ook. In de categorie 50+-vrouwen is ze momenteel nummer 3 van de wereld. Annemiek wil graag weer bovenaan staan, zoals vijf jaar geleden. Haar verknochtheid aan het spelletje begon bij een lokale club in Twente. Daarna volgde de toelating tot een tennis- school, die iets in de 16-jarige Annemiek zag - hoewel ze haar racket toen nog verkeerd vasthield. Opeens begon ze te winnen en algauw bereikte ze de regionale top. Zonder de ambitie om het fulltime te willen doen. Eigenlijk is ze nooit gestopt, behalve toen ze hoogzwanger was. Hard trainen, daar is ze dol op. Zichzelf verbeteren. Minstens vijf avonden en zeker in het weekend. Haar man loopt marathons, die snapt dat wel. Het is de perfecte balans: wat er ook op het werk gebeurt, na drie ballen te hebben geslagen is ze alles kwijt. In het ITF-seniorencircuit worden wekelijks toernooien gehouden, van Peking tot Amerika en Australië. En overal in Europa. Daar kun je punten verdienen. Ze staat hoog genoeg om geen kleine toernooien te hoeven spelen, die kosten alleen maar tijd en geld. Vakanties worden steevast gecombineerd met een oord waar iets groots wordt georganiseerd; verder speelt ze vaak in Duitsland. Ze vindt het heel knap als deelnemers zeggen dat ze al kunnen genieten van een mooie partij of de omgeving. Nou, Annemiek heeft het echt niet naar haar zin als ze niet wint.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 84