Ties nog thuis Tureluurs West Side Story KWINKSLAGEN VAN BOEKENKENNERS We leerden elkaar kennen in een videomeeting. Een bonte verzameling boekenkenners die vanaf dat moment door het leven ging als het Mezza Boeken- panel. Zo vrolijk makend was een digitale kennismaking zelden. Sprankelende kwinkslagen, onderkoelde humor. Instant blij werd ik van Anthoni, Debbie, Erna en Olaf. Ze kunnen het verfrissend oneens zijn met elkaar en komen toch elke keer tot een Boek van de Maand. Een fraaie reeks is het intussen. Boeken die vervolgens op de toonbank belanden met een aanbeveling van het Mezza Boekenpanel op het omslag. Feestelijk wel. Eindelijk zouden we in het echt klinken op hen en hun keuzes. Wat had ik me daar op verheugd. Samen met journalist Jorinde Benner die hen elke maand uithoort en met redacteur Charlotte die het cheft. Maar ja. We trekken de kunst van het verheugen weer uit de kast. De boekenkeuzes gaan gelukkig on verminderd voort. Dit keer hebben de enthousiaste kenners met sterke meningen eigenlijk meerdere Boeken van de Maand. Verfrissend, ik zei het al. Ik ga beginnen met Vijf vrolijke verhalen van Adriaan van Dis. En als ik dan na al het feestdagengedruis volledig in zenmodus ben, begin ik aan het boek van deze maand: Herfst op Gotland van Hakan Nesser. Want: 'Prettig traag en met het origineelste plot sinds jaren.' Doe mij straks zo'n kerstvakantie, prettig traag, ik teken ervoor. 'Wat had ik me verheugd op klinken met het Mezza Boekenpanel' 'Hij heeft het lichaam van een man, maar vraagt de verzorging van een baby' Nicolien Mizee: 'Ik teken vogels om ze beter te kunnen onthouden' 41 Puzzels Zestig jaar later nog altijd zinderend en verrassend fris MEZZA 3 Sara van Gorp (47) Chef Mezza en moeder van twee zonen van 7 en 11. COLOFON Chef Mezza Sara van Gorp Art director Henk Marseille Redactie Charlotte van Genderen, Mayee Macco (stagiair), Jolanda van der Ploeg (frl), Ruud Roodhorst, Mark Roos (chef), Els Rozenbroek (frl) Vormgeving Ron de Hoog (frl),Très Melis (frl) Beeldredacteur Marcel Wagenaar REAGEREN? mezza@dpgmedia.nl Volg ons op Facebook, Instagram en Twitter 4 Mijn weekend 7 Heleen van Royen 8 Zin in 11 Egbert Jan 12 Interview Caroline Tensen 19 Geld Geluk 30 Broers Auke en Albert Kok 34 Boek van de Maand 37 Nu lezen 39 Mijn boek Mariëtte Middelbeek 40 Jan Rot 45 BV De Liefde 46 Hemd van het lijf Eric Corton

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 83