De mooiste, leukste en beste computerspellen van2021 27 rassingen. Game van het jaar Beste vertolking bekend van de tv-serie Breaking Bad, is het meest ervaren en wist het doorsnee achtige Far Cry 6 toch memo rabel te maken. Het acteurs duo in Deathloop werkte mij met hun gehakketak vooral op de zenuwen. En maakt Maggie Robertson niet alleen indruk omdat ze als een 3 me ter lange vampier oogt? Het personage dat de meeste emotionele snaren beroerde, werd neergezet door debu tante Erika Mori (foto) in Life is Strange. Die verdient de award het meest. Beste familiespel In de game-industrie gaat inmiddels meer geld om dan in de film- en muziekindustrie samen. Bij een volwassen entertainmentvorm horen dan ook serieuze prijzen. Game-recensent Anton Damen pikt zijn persoonlijke favorieten uit de kanshebbers op The Game Awards, de Oscars voor computerspelletjes. deze titels beleeft het hele ge zin pret deze december maand. In huize Damen is Mario Party Superstars onge slagen favoriet. De overduide lijke winnaar in deze catego rie heet sowieso Nintendo, want op It Takes Two van EA na leverde deze ontwikkelaar alle genomineerden. Kijkcijferrecord De genomineerden voor de The Game Awards, die donderdag voor de achtste keer in Los Angeles én online worden uitgereikt, weerspiegelen dat. Het kijkcijferrecord van vorig jaar, toen wereldwijd 85 miljoen kij kers live inschakelden via onder andere YouTube, Facebook, Twitch, Twitter en TikTok, sneuvelt waarschijnlijk. Het is een divers geheel, met letterlijk en figuurlijk voor elk wat wils. Eigenlijk is de enige grote afwezige Halo Infinite, maar dat komt omdat die belangrijke Xbox-klapper pas een dag voor de show in de winkels ligt en zich daardoor pas volgend jaar kan kwa lificeren. Net als bij de Oscars zijn de kanshebbers netjes verdeeld in verschil lende categorieën, alleen is er naast 'beste regie' en 'beste geluid' ook een 'beste vechtspel' en 'beste mobiele spel'. En net als bij de recente uit reiking van de Gouden Kalveren is de categorie voor 'beste vertolking' genderneutraal. Wat zijn de belang rijkste kanshebbers voor een award? Op dit lijstje valt niets af te dingen: het zijn stuk voor stuk titels die je ge speeld moet hebben of waar je deze kerstvakantie lekker je tanden in wil zetten. De horror van Resident Evil Vil lage is niet bijster vernieu wend, maar wel een wel kome terugkeer naar de gro teske roots van de serie. Het psychedelische plat- formspel Psychonauts 2, na zestien jaar een rijkelijk laat vervolg, is ook niet voor de bangeriken onder ons. Metroid Dread, dat andere late vervolg - bijna twintig jaar in dit geval - is gewoon het allerbeste spel dat dit jaar op de Nintendo Switch uitkwam. De titel van het tot het eind verrassende pa reltje It Takes Two verraadt het al: dit spel moet je met zijn tweetjes spelen. De strijd gaat waarschijn lijk tussen Ratchet Clank en Deathloop. De eerste is een kleurrijk avontuur voor jong en oud dat zich qua animaties kan meten met de beste films van Disney én het onderste uit de PlaySta tion 5-kan haalt. Kijkt de jury naar originaliteit en balans, dan moet Deathloop er met de hoofdprijs van door gaan. Deze schietgame zit ongelooflijk vernuftig in elkaar, waarbij het gegeven van een zichzelf repete rende dag aanzet tot heel goed observeren en experi menteren. In september kopten we al: 'Dit zou weleens de game van het jaar kunnen zijn' en nu het december is, is die slag om de arm niet meer nodig. Het verrassende, slimme, originele, uitdagende, in trigerende spel is met afstand mijn favoriet. erwijl de uitreikingen van de Oscars, de Emmy's en de Gram my's jaar in, jaar uit minder bekijks trekken, is er één award- show die qua aandacht en publiek wel een begerenswaardig stijgende lijn ver toont: The Game Awards (9 december). Dat is ook geen wonder. Computergames zetten tijden geleden een schijnbaar niet te stop pen opmars in. Inmiddels is de game-in dustrie die van de film én muziek ruim schoots voorbijgestreefd. Over twee jaar moet de magische grens van 200 miljard dollar worden aangetikt. In 2021 werd vrolijk voortgeborduurd op die trend. De nieuwste PlayStation en Xbox zijn, mede door het wereldwijde chiptekort, bijna continu uitverkocht en de net geüp- grade Nintendo Switch is haast niet aan te slepen. Los van deze economische wapen feiten barstte het afgelopen jaar van de artistieke suc cessen en innovatieve ver- GO ZATERDAG 4 DECEMBER 2021 Deathloop, een intrigerende schietgame vol verassingen, is een grote kanshebber. En de beste game is... Genomineerd Erika Mori als Alex Chen (Life is Strange: True Colors) Giancarlo Esposito als Anton Castillo (Far Cry 6) Jason E. Kelley als Colt Vahn (Deathloop) Maggie Robertson als Lady Dimitrescu (Resident Evil Village) Ozioma Akagha als Julianna Blake (Deathloop) Hollywood-badguy Giancarlo Esposito, Genomineerd It Takes Two Mario Party Superstars New Pokémon Snap Super Mario 3D World Bowser's Fury WarioWare: Get It Together! Welke het ook wordt, aan Alle genomineerden en de kijkopties voor de awardshow vind je op thegameawards.com G De psychonauts zijn na 16 jaar weer terug. Genomineerd Deathloop It Takes Two Metroid Dread Psychonauts 2 Ratchet Clank: Rift Apart Resident Evil Village 1 IT TAKES TWO.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 75