9 s u Efii Een multiplayerspel voor je bovenkamer Interactieve detective voor boekenwurmen Draagbare verdubbelaar ^2 d HEBBEDINGEN Aan de kook 25 TECH uit de pannen van zijn langeafstand- gasten. Om te zorgen dat elke deelne mer de juiste producten gebruikt, kunnen er vooraf ingrediëntenboxen worden opgestuurd. Van der Wel biedt dezelfde optie aan. ,,Bovendien kunnen we op af stand ook prima omschrijven hoe de smaak of het mondgevoel zou moe ten zijn'', benadrukt hij. Camera boven de pan Wordt koken niet een heel kille bedoening met een computerscherm ertussen? „Integendeel", vindt Wind. ,,Het is misschien nog wel persoon lijker dan op locatie. Vanachter de computer zijn mensen veel eerder geneigd vragen te stellen of achteraf foto's van hun gerechten te delen. En als het misgaat, hangen ze hun camera boven de pan en kijk ik als het ware over hun schouder mee.'' Online workshops zijn bovendien laagdrempeliger, denkt Van der Wel. ,,In hun eigen keuken zijn mensen toch wat losser, waardoor het koken ze beter afgaat. Je ziet het ook aan het publiek: niet alleen bedrijven melden zich aan, maar ook studentenhuizen en vriendengroepen.'' Beide chefs zijn dan ook vastbera den om hun online workshops in post-coronatijden te blijven aanbie den. Wind: ,,Ik geloof echt dat het een blijvertje is. Natuurlijk zullen sommige chefs er na corona weer snel mee ophouden. Maar ik niet. Het is zo ongelofelijk kicken om op drie honderd schermpjes tegelijkertijd dezelfde 'appelmisu' te zien.'' Ook Van den Brink heeft grootse toekomstplannen met zijn Cheflix. De internationale website is inmid dels live en ook qua deelnemende chefs staat het vizier niet meer alleen op Nederland; de eerste masterclas- ses in Parijs en Kopenhagen zijn al opgenomen. ,,Niet al onze chefs hebben Miche- linsterren, maar ze zijn wel allemaal een autoriteit'', stelt hij. ,,De kok van Buckingham Palace, die elke dag voor de Queen kookt, heeft ook recht van spreken. Ik ben zelfs bezig met de speechschrijver van Barack Obama, zodat abonnees straks kunnen leren hoe ze bij het kerstdiner ook nog eens de allerbeste toespraak houden. Gewoon vanuit hun eigen keuken.'' KOKEN ©eten GO ZATERDAG 4 DECEMBER 2021 ILLUSTRATIE AART-JAN VENEMA s Librije's atelier in je keuken Jonnie Boer helpt je via Zoom met een driegangen diner van sterrenniveau. €87,50 p.p., incl. ingrediën tenbox, wijn en cocktail. librije.com Kookeshi Sushichef Delja Blom laat je in twee uur dertig sushi- rolletjes bereiden. Via video (€27,50 p.p.) of livestream (vanaf €250 voor negen man), incl. ingrediënten. kookeshi.nl Vega Italia Italiëkenner Mariët Bloe mendal leert je live vanuit haar keuken in Bolsena een typisch Italiaans kerstdiner in elkaar te draaien, zonder vlees en vis. €35 p.p. volgderodeschoentjes.nu Games, gadgets, apps: techjournalist Anton Damen tipt elke week de leukste en beste die hij tegenkomt. Met de belofte van de Brain Training-games wist Nintendo destijds een totaal nieuwe seniorendoelgroep aan te boren. In het kielzog volgde de Big Brain Academy-reeks, met minder de pretentie dat het een geheugenboost ople verde, maar met de focus op vermaak. Na veertien jaar is er nu een nieuwe verzameling mini-hersenkrakers: een col lectie minigames waarbij het vooral om denk-, reken- en re actiesnelheid gaat. De Nintendo Switch blijkt ide- aal om tegen anderen te spe len. Het aardige is daarbij dat elke speler zijn eigen denk niveau kan aangeven, zodat jong en oud toch aan elkaar gewaagd zijn. Spelers die te ver achterop zijn geraakt, krijgen een bonusboost in de schoot ge worpen om (pijnlijke) presta- tieverschillen te verkleinen. Niet al te serieus dus, maar amusante hersengymnastiek. Big Brain Academy: Knappe Koppen voor Nintendo Switch €30 Natuurlijk speelt ieder een tijdens het lezen van een moordmysterie een beetje voor detec tive. In het geval van Hondenlevens is dat al leen nog letterlijken Elk hoofdstuk eindigt met een QR-code, en dan is het zaak het boek even terzijde te leggen en verder te gaan op de smartphone. Daar kun je in een chatroom kletsen met een van de speurders uit het verhaal of aanvullende docu menten en rapporten door- pluizen, op zoek naar aanwijzingen. Die combinatie van boek en spel werkt verras send goed. De tek sten in het spelge- deelte kunnen wat eindredactie gebruiken. Zin nen als 'je bent er geraakt' en 'de foto is getrokken' klin ken verdacht Vlaams, maar ach, dat past wel weer bij de setting van dit moordverhaal. Hondenlevens van Benedicte C. Claus, 319 blz €22 Twee zien meer dan een, en dat geldt ook voor monitoren. Alleen heeft niet elke multitasker onder ons altijd en overal plek voor twee monitoren op het bureau. Dell heeft met de C1422H een bij zondere oplossing. Dit 14-inch scherm is vederlicht en hoef je maar met één usb c-kabel aan je laptop of pc te hangen. Een stekker is niet nodig. Ben je klaar met dubbelzien, dan klap je hem dicht en berg je hem op in de meegeleverde vilten hoes. Dell C1422H portable monitor €294 De redactie van Zo werkt samen met de specialisten van AutoTrack, HardwareInfo, Independer, Intermediair, Koken&Eten, Nationale Vacaturebank, New Scientist en Tweakers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 73