mm i ilSH 5 I€r HHn 'Terug naar drie hoog in Rotterdam. En al mijn spaargeld weg. Het is knap waardeloos' US MfiiSli als vogelvrij. Huurcontracten voor seizoens- en jaarplaatsen bieden weinig juridische bescherming als er concrete plannen zijn voor herstructurering van de camping of vakantiepark. SP-leider Lilian Marijnissen vindt daarom dat de overheid de huurrechten van re creanten beter moet verdedigen, zei ze onlangs in het tv-pro- gramma Kassa. ,,Het is schandalig hoe er met jaarplaatshouders wordt omgegaan. Ze worden ver drongen. Net als op de woning markt dreigt er in de recreatie een maatschappelijke tweedeling." Voorzitter Arjen Brinkman van Hiswa-Recron Zeeland en eige naar van camping De Paardekreek voelt mee met jaarplaatshouders die de huur is opgezegd. ,,Ik vind dat er aan gasten een redelijke ze kerheid moet worden geboden. De Recron-voorwaarden bestaan al lang. Misschien is het tijd om die aan te passen. Maar er zijn ook bedrijven waar de bezem door heen moet, omdat er niet is geïn vesteerd. Ik vind het wel belang rijk dat de nieuwe eigenaar bin ding heeft en houdt met de regio." Zeeland telt bijna 18.000 jaar plaatsen. Dat aantal daalt sinds 2018 in versneld tempo. Er zijn nog wel Zeeuwse familiebedrij ven die hun jaarplaatshouders koesteren. ZMf-woordvoerder Trompetter noemt bijvoorbeeld Strandcamping Groede en Oran jezon in Vrouwenpolder. Twee moderne campings met bomen, bosschages, waterpartijen, puike voorzieningen en in het geval van Oranjezon een heus zwembad. Ook met een oudere chaletcam ping als 't Slijkgat in Ouwerkerk valt nog een boterham te verdie nen, zegt Astrid Langendoen. ,,Wij hoeven er niet rijk van te worden. Wij geven niks om een dure auto, een groot huis of een luxe vakantie." Waar de meeste jaarplaatshou- ders die moeten vertrekken, be rusten in de grauwe werkelijk heid, verzet een aantal zich hard nekkig. Op Den Inkel maken ver enigde huurders zich op voor een juridische strijd. En op Duinrand heeft de huurdersvereniging Duinrand Samen Sterk (DSS) twee zaken lopen: een beroep bij de Raad van State tegen het wijzi- gingsbesluit in het bestemmings plan en een privaatrechtelijke zaak die is aangespannen door 78 recreanten tegen de huuropzeg- ging van Blom. Volgens Johan Mulder maken ze geen schijn van kans: ,,Iedereen is op tijd over de huuropzegging geïnformeerd. Die is dus rechtmatig." Terwijl Duinrand leegloopt, bi vakkeren Cor en Corrie Kluijt- mans er nog. Ze hebben de heg net met kerstverlichting versierd. Als lid van DSS mogen ze nog tot april blijven. ,,Maar met al die lege plekken is de lol eraf. Elke dag wordt er wel een chalet opge haald", zeggen de 75-jarige pensi- onado's uit Rotterdam. Onfatsoenlijk Al 52 jaar staan ze op Duinrand. Cor Kluijtmans: ,,We zijn hier hier opgegroeid, net als onze kin deren en kleinkinderen. Ik vind dat we onfatsoenlijk worden be handeld. Er zijn mensen die een paar jaar geleden voor tienduizen den euro's een caravan hebben ge kocht. Nu krijgen ze er nog een habbekrats voor. Ik ook. En van elke verkoop vangt Blom ook een percentage, terwijl wij financieel worden uitgekleed." Als hij vertrekt, is het klaar met kamperen, zegt de voormalige loodgieter. ,,Terug naar drie hoog in Rotterdam. En al mijn spaar geld weg. Het is knap waarde loos." GO ZATERDAG 4 DECEMBER 2021 2020: Camping De Veerhoeve in Woiphaartsdijk wordt gereedgemaakt voor de bouw van luxe vakantiehuizen. De nieuwe naam luidt VeerseKreek. foto mak CELLE DAVIDSE Robbert Trompetter: er zijn familiebedrij ven die hun jaarpiaats- a houders koesteren...'' Diana Korteweg-Maris: bepaalde groepen toeristen worden weg gejaagd Arjen Brinkman:er moet aan gasten een re delijke zekerheid gebo den worden Johan Mulder is de woordvoerder van Machiel Blom van Duinrand. Hij is ook betrokken bij de vernieuwing van camping Bovensluis in Willemstad (foto). FOTO MARCEL OTTERSPEER Cor Kluijtmans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53