Moet de kleine kampeerder wijken voor het grote geld? 3 Neemt het grootkapitaal de Zeeuwse kust over? Steeds vaker worden seizoencampings verkocht aan grote investeerders en omgekat tot luxe bungalowparken. Vaste gasten die hun spaargeld in een stacaravan hebben gestoken, moeten ophoepelen. ,,Ik voel me bedrogen." 'Als we hadden geweten dat er een verkoop op til was, hadden we onze kampeerplek aan de Moezel niet verkocht' Het is een kille zater dagmorgen op cam ping 't Sluitgat in Ou- werkerk. Een dik ge jast echtpaar beent het terrein op. Het komt de laatste standplaats die 't Sluitgat te verge ven heeft bekijken. ,,We moeten van camping Den Inkel in Krui- ningen af en zoeken een nieuwe plek." Nee, geen namen en woon plaats. ,,We houden radiostilte omdat we met een groep jaar- plaatshouders van Den Inkel een vereniging oprichten die ijvert voor een goede regeling met Ma- reve, de nieuwe eigenaar." Zoals dit radeloze stel zijn hon derden vaste campinggasten op drift. De laatste drie, vier jaar zijn ze of worden ze nog verdreven van familiecampings zoals Zeebad in Breskens, de Wandelaar in Nieuw- vliet-Bad, de Witte Raaf in Arne- muiden, de Veerhoeve in Wolp- haartsdijk en Duinrand in Burgh-Haamstede. Het jongste voorbeeld is Den Inkel. Vanwege hun leeftijd en gezondheid heeft het echtpaar Booij na 34 jaar de camping verkocht aan ontwikke laar Mareve die er lodges en luxe kampeervoorzieningen wil neer zetten. Een toelichting? Daar heeft Hans Booij geen zin in. Vaste gasten die hun biezen in clusief chalet moeten pakken, zien hun droom en spaarcenten in rook opgaan. De Duitse jaarplaatshou- der Guido Nellessen uit Monschau streek vorig jaar neer op Den Inkel. ,,Mijn vrouw heeft astma en ik tob ook met mijn gezondheid. We zijn naar Zeeland gekomen voor de ge zonde zeelucht. Ik heb 32.000 euro betaald voor een chalet en voor 10.000 euro verbouwd. Als we hadden geweten dat er een ver koop op til was, hadden we onze kampeerplek aan de Moezel niet verkocht. GO ZATERDAG 4 DECEMBER 2021 Cor en Corry Kluijtmans zitten bijna dagelijks in hun chalet op camping Duinrand. foto marieke mandemaker Kampeerder heeft geen poot om op te staan FRANK BALKENENDE Guido Nellessen, huurder jaarplaats Den Inkel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51