Laatste kunstje voor Zeeuwse organisatie BARRY VAN DER HOOFT ZEELAND 15 Column Want ondanks dat de ploeg niet verder kwam dan een handjevol duels, gebeurde er genoeg. Van twijfelachtige doelpunten tot een gestaakte wedstrijd en een vecht partij na afloop. Toch voelt het voor de van Hoek overgekomen aanval ler alsof het seizoen echt was be gonnen. ,,Helemaal na vorig jaar was het heerlijk om competitie wedstrijden te spelen, de wed strijdspanning die je lang gemist hebt.'' Strijden voor de punten, zoals de 32-jarige spits het zelf zegt, maar helemaal uit de verf komt Kloe- tinge tot op heden niet. ,,We heb ben een mooie selectie, echt een goed team, maar het loopt nog niet. Dat heeft ook met vorm van spelers te maken.'' Maar dat niet alleen, denkt hij. ,,Tegenstanders stellen zich op ons in, gaan inzakken, dan is het voor ons heel lastig gebleken om daar doorheen te voetballen. Soms moet je een wedstrijd dood maken en slimmer zijn als team, dat hebben we, ikzelf ook, te weinig gedaan.'' Meevoetballen Dat staat in schril contrast tot de voorbereiding, waarin het maken van doelpunten veel minder een probleem leek. ,,Dan gaan teams meevoetballen, krijgen we ruimte en komen we goed tot ons recht. Maar dat zien tegenstanders na tuurlijk ook. Die denken één ding: Dat gaan wij tegen Kloetinge echt niet doen.'' Ondanks een stroeve start met negen punten uit zes wedstrijden is er volgens Doesburg nog geen man overboord. ,,Als je die drie inhaalwedstrijden wint, sta je in de top drie. Maar ja, dan moet je ze wel 'even' winnen.'' Om dat voor elkaar te krijgen, werden er de laatste tijd de nodige discussies gevoerd op het Wesselo- park. Onderwerp van gesprek: de speelwijze. ,,De spelersgroep stond Als je die drie inhaalwedstrijden wint, sta je in de top drie daar anders in dan de technische staf. Als die twee niet overeenko men, moet je met elkaar praten. Wat is voor ons uiteindelijk het be ste?'' Met twee spitsen of met drie spitsen? Het ligt ingewikkelder dan dat, vertelt Doesburg. ,,Je hebt ook te maken met blessures en los daar van, ook al ben je het niet eens met de manier van spelen, taken moet je altijd uitvoeren.'' Op dat gebied kunnen dus nog wel wat stappen worden gezet. ,,Als team moet je lezen hoe je een wed strijd kunt beslissen. Als teams in zakken en loeren op de counter, wat is dan de beste speelwijze? Met werkende middenvelders, in een ruit, heb je eigenlijk weinig lo pende mensen. Dan loop je auto matisch in een trechter. Met 4-3-3 kun je het veld breed houden en ontstaat er, mits je hoog baltempo speelt, als het goed is ruimte tussen de linies.'' Maar niet alleen de formatie zorgt voor hoofdbrekens. „Voetbal lend komen we eigenlijk nauwe- lijks tot kansen, doelpunten ont staan bijna allemaal uit fouten van de tegenstander of uit een omscha- kelmoment. Met onze kwaliteiten, moet je zelf meer kansen kunnen creëren.'' Toch is Doesburg blij met zijn te rugkeer bij de club. ,,De voorberei ding ging echt heel lekker, daarna ben ik door persoonlijke omstan digheden een tijdje niet mezelf ge weest. Net toen ik dat achter mij had gelaten, was het winterstop Ondanks twee doelpunten in zes wedstrijden (,,Dat is niet genoeg'') is het vertrouwen nog altijd groot. ,,We hebben een selectie met veel voetbalgogme, missen misschien alleen een creatieve voetballer, ver der hebben we alles.'' Niks aan de hand Waarom hebben ze dan toch zoveel moeite met ploegen die onderin staan? ,,Tegen Neptunus staan we met 2-0 voor, krijgen we de 2-1 te gen, is er niks aan de hand, maar ie dereen gaat uit positie lopen. Alsof de angst erin sluipt en we ineens al lemaal andere dingen willen doen. Maar waarom?'' Die vraag stelt hij zichzelf ook in de spiegel, vertelt hij. ,,Als oudere speler moet ik juist op dat soort momenten zorgen voor meer rust, daar ben ik zelf ook tekortgeschoten.'' Mede door de vele afgelastingen kwamen ze nooit echt in een flow. ,,Een nederlaag wil je zo snel moge lijk wegspoelen, maar als die wed strijd er dan op zaterdag niet komt, blijft dat toch een beetje hangen in zo'n groep.'' Veel is er sinds zijn eer dere periode bij de club niet veran derd, maar één essentieel verschil had dit seizoen zomaar de sleutel tot succes kunnen zijn. ,,Toen had den we meer echte leiders binnen het team, met een Jaco van der Schee, een Niels Kole of een Corné Schilperoort. Dat soort types mis sen we nu misschien een beetje.'' Y~ De naam die ik zie verschijnt ge regeld op mijn scherm, alleen nooit zo vroeg in de ochtend. 'Ik hoor dat die trainer van Hoek vandaag gaat vertellen dat hij stopt.' Mijn eerste reactie is dat ik heel hard moet lachen. 'Hij gaat bij Rupel Boom aan de slag, op het hoogste amateurniveau in België', voegt mijn gesprekspart ner eraan toe. In de uren die volgen blijkt nog niemand bij Hoek op de hoogte te zijn van het vertrek van Steven de Groot, die pas twee weken be zig was bij de Zeeuws-Vlaamse club. De Belg is blijkbaar van plan om 's avonds aan de beleids bepalers van Hoek te gaan vertel len dat hij vertrekt, dat hij zo'n mooi aanbod niet af kon slaan, dat Hoek een prachtige club is, etcetera. vertrekken omdat zijn contract bij Hoek nog niet was getekend. Natuurlijk, er was een monde ling akkoord en de club had De Groot wellicht nog (even) kun nen behouden, maar in Hoek hebben ze geen zin om er heel moeilijk over te doen. Want de afgelopen weken zijn weinig be trokkenen echt overtuigd geraakt van de kwaliteiten van deze trai ner. Tijdens de gesprekken met enkele spelers, die de afgelopen dagen met het oog op volgend seizoen zijn gevoerd, klonken ook weinig positieve geluiden. Als het nieuws op donderdag doorsijpelt, zijn de reacties van de spelers veelzeggend. Er heerst Het zoveelste bijzondere hoofdstuk verbazing en tegelijkertijd kost het veel jongens moeite om niet in lachen uit te barsten. Niet zo zeer omdat die trainer weg is, maar vooral omdat dit het zo veelste bijzondere hoofdstuk in een nu al legendarisch seizoen is. die bij Hoek voor de groep komt te staan? Karl Vergouwen ver zorgt vandaag, als tijdelijke op lossing, de training. Een structu rele oplossing vinden is niet makkelijk. Ik dacht als trouble shooter zelf aan Angelo Nijskens, die in 2003 vertrok bij Hoek. Al leen blijkt hij nu trainer te zijn van FC Anatolia Gent, een vier- deprovincialer. Jammer, Nijskens lag altijd goed bij de supporters. Eén van de fans liet eind november 2002, toen er een crisissfeer hing, tij dens Hoek-Volendam een vlieg tuigje boven het sportpark cirke len met een venijnige tekst er achter. Die tekst was gericht aan twee beleidsbepalers waar Nijs- kens mee overhoop lag en tegelij kertijd een steunbetuiging aan de trainer. Echt, zo'n voor rumoer zor gend vliegtuigje, dat is eigenlijk het enige dat er dit seizoen nog aan ontbreekt in Hoek. ZOUTELANDE Na een reeks an nuleringen door de coronapande- mie gaat maandag eindelijk het NK dammen voor vrouwen van start. Het Beach Hotel in Zoute- lande is voor de vijftiende keer het strijdtoneel van het evenement. De Stichting Damevenementen Zeeland neemt voor de laatste maal de organisatie op zich. In juli 2022 verhuist het toernooi naar Hoogeveen, waar men voor een andere opzet kiest. Het laatste kunstje van het orga nisatiecomité is in meer opzich ten memorabel. Voor de eerste keer zal het toernooi noodge dwongen zonder publiek moeten plaatsvinden. Ook duurt het toer nooi een dag langer dan gebruike lijk. Door de avondlockdown is het onmogelijk om twee ronden op één dag te programmeren zo dat het toernooi niet op zaterdag maar op zondag eindigt. Het is heel lastig om een favoriet voor de titel aan te wijzen. Heike Verheul, de kampioene van 2016 en 2018, heeft de hoogste rating van het deelnemersveld, maar het verschil met drievoudig kampi oene Vitalia Doumesh is klein. Ook Ester van Muijen, dit seizoen goed op dreef in de ereklasse, en de eveneens op het hoogste ni veau spelende Laura Timmerman hopen zich in de strijd om de titel te kunnen mengen. Denise van Dam, die in 2019 tot ieders verrassing eerste werd, ver dedigt in Zoutelande haar titel, maar zij zit in quarantaine zodat haar deelname niet zeker is. Het deelnemersveld wordt gecomple teerd door de routiniers Barbara Graas en Jacqueline Schouten en de jonge Friese debutante Tamar Visser. zaterdag 4 december 2021 Kyle Doesburg (links) in actie voor Kloetinge. foto johan van der heijden @Barryvdh9 Doesburg is blij en (zelf)kritisch Na zes wedstrijden en een helftje tegen Oranje Wit is het voor eersteklasser Kloetinge al weer tijd voor winterstop. Kyle Doesburg, de man die in het ge staakte duel tekende voor het enige doelpunt, blikt terug op een korte maar allesbehalve saaie eerste seizoenshelft. Daniel Wissel Kloetinge -Kyle Doesburg Crisissfee Donderdagochtend iets na negen uur rinkelt mijn mobiele telefoon. Hij kan zo makkelijk, van het ene op het andere moment, De grote vraag is nu (weer): wie wordt de volgende trainer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43