'Ik rijd in alle mooie auto's die ik zelf toch nooit kan betalen' ZEELAND 13 Op de terugweg altijd even stoppen in Yerseke zaterdag 4 december 2021 M Andreas Pol is zelf ook gek op racen. ,,Ons kantoor is in Huizen, en staat bovenop de kartbaan van de broers Coro- ZEELAND Naam: Andreas Pol Geboorteplaats: Terneuzen Woonplaats: Utrecht Werk: Hoofdredacteur, presen tator en voice-over bij RTL Au towereld, onderdeel van PMG (2006-heden) Opleidingen: VWO aan het Zeldenrust-Steelantcollege in Terneuzen (1994-2000); Film- en Televisiewetenschap- pen in Utrecht (2000-2006) Eigen auto's: ,,Privé een Mazda MX-5 uit 2008, waarmee ik heerlijk cabrio kan rijden. Voor het circuit heb ik een BMW. Dat is het nadeel van m'n werk: ik rijd in alle mooie auto's die ik zelf toch nooit kan betalen. Echt de behoefte om zelf nog een droomauto aan te schaffen heb ik dan niet." directeur kwam Pol in beeld bij PMG, wat ook zijn huidige werk gever is. ,,Bij The Entertainment Group (waar Gotcha! onderdeel van was, red.) kon ik een contract tekenen, maar ik ben toen toch voor een stagevergoeding gaan werken bij PMG. Daar was ik im mers waar ik wilde zijn. Het zorgde er wel voor dat m'n studie wat vertraging opliep, op den duur moest ik 's nachts om 4.00 uur de wekker zetten om tijd te maken voor mijn scriptie." Dat zijn keuze voor PMG de juiste was, dat blijkt wel. Nog al II Aan het einde van het jaar kocht ik bij de bibliotheek alle Autoweken op voor één gulden -Andreas Pol trekken. Het is bijna schrikbarend eng, zó spannend is het. Zelfs de monteur die verantwoordelijk is voor het rechtervoorwiel moet er toch niet van kunnen slapen Sinds ik het vanaf 1994 op de voet volg heb ik deze spanning nog niet meegemaakt." Zelf zou Pol zijn werkzaamhe den niet puur en alleen op de For mule 1 willen richten. De veelvoud van dingen die hij nu doet is in zijn ogen veel te leuk. Zijdelings werkt hij ook nog mee aan RTL Transportwereld, maakt hij pod- casts, online series, instructievi deo's en commercials. ,,Dit werk wordt nooit saai, het autoland schap blijft continu vernieuwend. En ik kom niet op de minste plek ken." Hij somt enkele mooie voorbeel den op. ,,In Tenerife reed ik op een weg bij een vulkaan, dat leek wel een filmset. In Australië maakte ik de World Solar Challenge mee, een wedstrijd voor auto's op zonne-energie. Lapland, daar re den we op bevroren meren en in Marokko surften we in een huis- tuin-en-keuken SUV over de dui nen." Plots laat Pol een zeldzame stilte vallen. ,,Ik zie mezelf als jongetje nog aan dat hek staan daar in Zandvoort. Nu sta ik aan de andere kant van dat hek. Tuurlijk: het blijft je werk, maar af en toe knijp ik mezelf wel even in de arm." tijd werkt hij voor het bedrijf, waar hij in autocoureur en onder nemer Tom Coronel zijn collega vindt. ,,Ons kantoor is in Huizen, en staat bovenop de kartbaan van de broers Coronel. Regelmatig krijg ik daar kartles van Björn Bak ker. Hij traint ook Rocco, de zoon van Tom. Dat wordt misschien wel de nieuwe Max Verstappen. Sinds een jaar of twee ben ik ook actief op het circuit met een eigen auto. Dat doe ik een keer of zes per jaar." Maar liever nog kijkt Pol voor de televisie naar het circuit. Morgen al helemaal, wanneer Hamilton zijn derde Grand Prix op rij wil winnen, ten koste van de al het hele seizoen nagenoeg foutloze Verstappen. ,,Ik denk dat we tot het gaatje gaan en dat de laatste GP in Abu Dhabi op 12 december pas de grote dag gaat zijn. Of er moet sprake zijn van pech, want beiden kunnen onder grote druk preste ren." Rechtervoorwiel Tegenwoordig volgt Pol iedere race samen met zijn vriendin, die er helemaal is ingegroeid. ,,We ho pen op Max, maar denken toch dat Hamilton aan het langste eind gaat nel.'' FOTO RUUD VOEST UTRECHT Een paar keer per jaar komt Andres Pol nog in Zeeland, zoals vorige week tij dens een familieweekend in Vrouwenpolder. „Mijn ouders en oma wonen nog in Terneu- zen. En mijn zus werkt daar bij een optiek op de Axelse- straat, daar halen mijn vrien din en ik standaard onze bril len. Op de terugweg rijden we meestal langs Yerseke. Mijn vriendin is van Taiwanese af komst, maar dol op Zeeuwse oesters." Door de autosport ontstond er ook een hervonden contact met zijn vader. Pol gaf hem zijn oude racesimulator ca deau en sindsdien is het ge zamenlijk online racen een gedeelde passie geworden. „Mijn vader had eigenlijk niks met auto's. Nu is hij 72 jaar en zit hij daar met een handdoek rond z'n nek fanatiek te gamen. En ondertussen heb ben we dan leuke gesprek stof." 4 Max Verstappen in zijn bolide, waarmee hij dit weekend in Sa- oedi-Arabië wellicht een beslis sende slag kan slaan. foto epa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41