O 0 O 12 ZEELAND Vergouwen negende 'gezicht' bij Hoek Marcel Lourens gaat weg bij Kloetinge Nog drie duels zijn over op de agenda Op zijn veertiende reisde Andreas Pol al in zijn eentje van Terneuzen naar het circuit in Zandvoort. Auto's en de autosport hebben hem nooit meer losgelaten. Pol heeft er zijn werk van gemaakt en kijkt vol spanning uit naar de ontknoping in de Formule 1. Karl Vergouwen leidt vanochtend de training bij Hoek. De trainer uit Vlissingen springt in de bres, terwijl de club een structurele oplos sing zoekt. Vergouwen wordt al de negende trainer die dit seizoen voor de groep staat. Lie ven Gevaert begon aan het seizoen, na zijn vertrek hadden Steven Maes (assistent), Istvan Bakx (speler), Niels Slager (hoofd jeugdoplei ding van JVOZ), Gert-Jan van Leiden (trainer Dauwendaele), Jacky Lambert (lid technische commissie) en tot donderdag (toen vertrok hij plots naar Rupel Boom) Steven de Groot de leiding. Door de tijdelijke aanstelling van Ver gouwen wint de club tijd voor de zoektocht naar een nieuwe trainer. Marcel Lourens is aan zijn laatste seizoen als trainer van eersteklasser Kloetinge bezig. De 49-jarige oefenmeester zit in zijn vijfde jaar bij de club waar hij ook zelf jarenlang speelde. ,,Op een gegeven moment is het verstandig om een nieuw gezicht voor de groep te zet ten'', aldus voorzitter Jan-Kees de Bruine. Kloetinge en Lourens gaan in goede harmonie uit elkaar, benadrukt De Bruine. ,,Marcel is onderdeel van de vereniging.'' Voor Lourens speelden de gevolgen van co rona een belangrijke rol in zijn beslissing. Die doorkruisen nu al voor het derde seizoen de ambities van de vereniging. ,,Dat heeft veel energie gekost.'' Oefenduel VERSTAPPEN OF HAMILTON? Van het ambitieuze inhaalprogramma dat de voetbalbond KNVB eerder deze week presen teerde, is weinig overgebleven. Twintig wed strijden werden beoogd voor dit weekeinde - het laatste van het kalenderjaar 2021 - er staan nog drie wedstrijden fier overeind. Vandaag staat Kapelle-Krabbendijke in de derde klasse B gepland. Morgen staan in de vierde klasse de duels IJzendijke-Groede en Oostburg-Hul- sterloo op de rol. Alle andere duels zijn afge last. Dat geldt ook voor de wedstrijd Wemel- dinge-Nieuwland die voor de tweede keer dit seizoen gepland stond. De voetbalbond liet weten dat dat een foutje van het systeem was. Quote van de dag Ereklasse Dat Andreas Pol (39) ooit op het Zeldenrust-Steelantcollege de Bonte Avond presenteerde was ze ker geen toeval. ,,Lekker kletsen en mensen enthousiast maken, dat deed ik toen al graag. Tegenwoor dig doe ik dus niet heel veel an ders", zo vertelt de geboren Ter- neuzenaar lachend. Het kletsen doet Pol als presentator van RTL Autowereld, waarbij hij de kijkers meeneemt achter de schermen bij grote merken en de laatste innova ties laat zien van uiteenlopende modellen. Van dat programma is hij sinds 2010 ook hoofdredacteur en voice-over. Als autofreak is Pol bijna van zelfsprekend een enthousiaste vol ger van de Formule 1. Wat er op de dag van een race in huize Pol op het menu staat is maar net afhan kelijk van het land waar geracet wordt. De koppeling tussen Ame rika en hamburgers is vrij simpel, maar zoals morgen een gerecht uit Saoedi-Arabië bereiden? ,,Het zal vast iets met hummus worden, nog even uitzoeken. Of we tijdens de Grand Prix veel tijd hebben om te eten betwijfel ik, ik zal op het puntje van m'n stoel zitten." Niet zo gek ook, want met nog twee races te gaan staat Max Verstappen acht punten voor op Lewis Hamil ton, waardoor de wereldtitel kan worden binnengehaald. Veertien jaar was Pol toen hij besloot in zijn eentje de reis naar het circuit van Zandvoort te wa gen. Vier uur heen, vier uur terug. Met bus, boot en trein, én een ca mera in de tas. ,,Dan schoot ik vijf rolletjes vol, bracht het de vol gende dag naar de Kruidvat en kon dan niet wachten om op donder dag het resultaat te zien. De biblio theek: ook zoiets. Aan het einde Dit werk wordt nooit saai, het autolandschap blijft continu vernieuwend van het jaar kocht ik daar alle Au toweken op voor één gulden. Voor ik ging slapen bladerde ik die dan altijd door." Op zijn zestiende begon Pol in Terneuzen met een weekendbaan tje bij Mazda Verlinde. ,,Daar startte ik als een soort folder jon- gen, maar al snel ging ik klanten adviseren. Na het VWO overwoog ik eerst de studie Autotechniek, maar daar moest je iets wiskundi ger voor zijn. Het werd toen Film en Televisiewetenschappen in Utrecht. Zo hoopte ik m'n passie voor auto's en televisie te kunnen combineren. Dat is uiteindelijk aardig gelukt inderdaad." Voor zijn opleiding liep hij in 2005 stage bij het televisiepro gramma Gotcha! ,,Dat ging over verborgen camerafragmenten. Werden er grappen bedacht waar bij er auto's geregeld moesten worden, dan deed ik dat. Bij de uit voerend producent heb ik eens de koplampen verwisseld..." Stagevergoeding Via een vriendin van zijn huidige Aan Live Slow Ride Fast Podcast^y/lSto mijn favoriete podcast van 2021: bedankt dat je me het hele jaar gezelschap hebt gehouden op Spotify' zaterdag 4 december 2021 GO VOETBAL VOETBAL Marcel Lourens (rechts) met zoon Dano. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN VOETBAL De korfballers van TOP Arne- muiden spelen vanmiddag een oefenderby. In sporthal De Blikken in Ar- nemuiden is Fortis uit Oost Souburg de te genstander. De wedstrijd be gint om 13.50 uur en is live te volgen via de Facebookpa- gina van TOP. De korfbalcom petitie is eerder de week stilge legd en alle eerdere resul taten zijn ge schrapt. 12 De rugbyers van Oemoeme- noe spelen vanmiddag als één van de wei nige Zeeuwse teams in com petitieverband. De Middelbur gers gaan in de ereklasse op bezoek bij mid denmoter Hil versum. Zelf staat Oemoe- menoe veer tiende van de zestien teams. Kick-off is 15.00 uur. De teams troffen elkaar twaalf keer in de ere klasse. Oemoe- menoe elke keer. - De Zeeuwse atlete Marianne de Kok be dankt op Twitter haar 'loopmaatje'. a (O Autofreak Pol zal op het puntje van zijn stoel zitten Juriën Dam Utrecht De geboren Terneuzenaar zit morgen vol spanning voor de televi sie. ,,Het is bijna schrikbarend eng, zó spannend is het.'' foto ruud voest -Andreas Pol (39) wesfstrap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40