sïiïm T V y Classic to Contemporary The Luxury Sale 3 PAKJESAVOND MET OF ZONDER DE SINT, NEDERLAND LAAT KINDERFEEST NIET ONGEMERKT VOORBIJGAAN -A- aar staan de pie ten van de Sint Nicolaas Cen trale Friesland dit weekend dan: wéér bui ten voor het raam, met hun zak met peperno ten. ,,Raambezoeken, net als vorig jaar", zegt Jilt Nicolai van de cen trale. Hij is toevallig net bezig met het opnemen van een filmpje. ,,Voor de Zoombezoeken van Sin terklaas, ook net als vorig jaar." Al zijn er huisbezoeken waarbij de Sint dit jaar ook echt naar binnen gaat. ,,Maar dan houden we af stand, we vinden de gezondheid van onze klanten én van onze ei gen mensen belangrijk." Nicolai kreeg na het invoeren van de strengere coronamaatregelen in de afgelopen weken een behoorlijk aantal annuleringen voor huisbe zoeken. ,,Maar ik dacht dat er meer afzeggingen zouden komen." Nadat de coronapandemie het sinterklaasfeest van 2020 in het water liet vallen, onderstreepte ie- Lang getwijfeld, maar we komen met het hele gezin bij elkaar dereen één ding op zijn nieuwe verlanglijstje: een normaal Sinter klaas 2021. Maar er gens in het Grote Boek van de goedheiligman stond een an dere werkelijk heid beschre ven. Na een jaar lang prikken, prikken, prikken en testen, testen, testen werden er vlak voor pakjesavond tóch weer nieuwe maatregelen over Ne derland uitgestrooid. Demissionair premier Rutte 'begrijpt wel' dat Neder landers gewoon Sinterklaas willen Weer wordt pakjesavond overschaduwd door de coronapandemie. Houdt Nederland het sinterklaasfeest dit weekend klein, zoals het kabinet vraagt? 'Ja, maar mijn hart huilt een beetje.' vieren, zei hij vorige week tijdens de coronapersconferentie. Maar, zo zei hij ook: ,,Het is van belang dat kleine kinderen drie weken niet bij hun opa's en oma's langs gaan." Het kabinet wil dat het aan tal coronabesmettingen en zie kenhuisopnames daalt. Het 'drin gende advies': ontvang thuis per dag niet meer dan vier bezoekers en wees extra voorzichtig bij con tacten tussen ouderen vanaf 70 jaar en kinderen tot en met 12 jaar. Het is een advies wat door de één met 'pijn in het hart' wordt nageleefd en door de ander met een cynische lach terzijde wordt geschoven, zo blijkt uit de reacties op een oproep op de site van deze krant. 'Leve de Sint!' reageert Loes de Bree uit Hei- nenoord. 'Wij vieren het ge zellig als van ouds, met el kaar. Alle maatre gelen zijn schijnvei ligheid.' Ook Michelle van Korlaar heeft zich voor genomen 'de kinderen niet de dupe te laten worden van corona maatregelen'. Zij viert met haar man en twee kinderen (van 3,5 jaar en 11 maanden) twee keer pakjesavond. 'Een keer met mijn ouders en mijn opa's en oma's. En de volgende avond met mijn ou ders, mijn schoonouders en mijn zusje en haar vriend. Ik probeer mijn kinderen een zo normaal mogelijk leven te geven.' Daar ho ren geen sneltesten bij. 'We gaan ervan uit dat niemand ver kouden is en mocht er iemand verkouden zijn dan houden we af stand.' i }>v Een andere reactie: 'Het is wel even goed geweest met meneer Rutte en meneer De Jonge. Mijn kinde ren hebben al ge noeg ingeleverd en mijlpalen gemist.' Die opmerking lijkt in lijn met de dalende vertrouwenscijfers van het kabinet. Nog maar 28 procent van de Nederlanders heeft vertrouwen in het coronabeleid, zo bleek deze week uit een opiniepeiling van EeriVan- daag, een dieptepunt sinds het uitbreken van de pan dende. Veel Nederlan ders vinden de nieuwe lockdownregels 'onlogisch en onberedeneerbaar'. Andere lezers twijfelden flink, maar besloten zich uiteindelijk toch niet aan de kabinetsrichtlijn te houden. 'Lang getwijfeld, maar we komen met het hele gezin bij elkaar: acht volwassenen en drie kinderen. We doen allemaal een Mijn kinderen hebben al genoeg ingeleverd en mijlpalen gemist zelftest, houden afstand, ventile ren de kamer én hebben het Sin terklaasbezoek afgezegd', reageert Lenie de Kreek. Weer anderen houden zich juist wél aan de regels. 'We vieren ieder jaar met tien mensen surpri se-avond. Met lekker eten, een goed glas en veel plezier. Dit jaar hebben we het, in overleg met kinderen en kleinkinderen gecan- celd: gezond verstand en het juiste gedrag', meldt Hendrik (70-plus). 'We gaan de cadeautjes nu zon dagochtend vroeg bezorgen.' Silvia Bou- mans is 'een superfan van Sinterklaas', maar dit jaar viert ze het niet met haarklein kind. 'Wij kiezen er voor om het niet samen te vieren omdat er dan tegen de richtlijnen in te veel volwassenen bij elkaar zijn. Zelf zijn we niet bang om be smet te worden, maar we willen niet de kans lopen om onbedoeld anderen te besmetten.' Nu gaat Silvia op pakjesavond alleen met haar man gourmetten. Wel gezellig natuurlijk, maar: 'Mijn hart zal een klein beetje hui len.' 1 - GO ZATERDAG 4 DECEMBER 2021 Hoor wie klopt daar, kipderen? Als het maar geen boa is Cyril Rosman Rotterdam - Lenie de Kreek Soms komen Sint en Piet langs, maar blijven ze voor het raam staan. foto hh i ,V. V V* - Lezersreactie Veiling: maandag 13 december, 12 uur (op reservering)!^ Kijkdagen: vrijdag 10 t/m zondag 12 december, 10-17 uiit of op afspraak Catalogus: WWW.VEILINGHUISAAG.COM p- AAG Bezoek onze website voor meer informatie en updates omtrent onze COVID-19 maatregelen Lekstraat 63 11079 EM Amsterdam I 020 - 301 29 50 I info@veilinghuisaaa.com "a 1 icttFf"r!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 3