c Constructiebedrijf verhuisd van Middelburg naar enorme hal in Vlissingen 10 Een lasser van Hillebrand. foto lex de meester Bouwt constructiebedrijf Hillebrand straks de nieuwe Van Brienenoordbrug in Rotterdam of Merwedebrug bij Gorinchem? Sinds de volle dochter van ASK Romein Staalbouw is verhuisd van Middelburg naar enorme hallen in Vlissingen-Oost kan het ook heel grote bruggen bouwen. ,,We kunnen nu meespelen in het topsegment." De loodsen van de voormalige scheeps werf De Donge aan de Portugalweg in Vlis singen-Oost zijn nog vrijwel leeg. De Donge leed in 2019 financieel schipbreuk. ASK Ro mein kocht de loodsen en het 30.000 vierkante meter grote ter rein om er Hillebrand en de kleine vestiging van ASK Romein in Vlis- singen in onder te brengen. Een maand geleden verliet Hillebrand na decennia de Kleverskerkseweg in Middelburg. De inrichting is nog in volle gang. Medewerkers lopen heen en weer. Er liggen enkele balken en profielen op de grond. Een 'Hille- brander' staat te lassen, maar niets wijst erop dat hier al een brug wordt gebouwd. ,,Dat gaat wel ge beuren. We verwachten dat in de tweede helft van volgend jaar. Hil- lebrand moest halsoverkop ver huizen, omdat het terrein in Mid delburg vrij snel was verkocht. In Vlissingen moeten we nog een kade bouwen. Ook de scheepshel ling van De Donge dient nog uit de loodsen te worden verwijderd. Een investering van vele miljoe nen euro's", zegt operationeel di recteur Frits Evenblij van ASK Ro mein, waarvan de hoofdvestiging in Roosendaal staat. IJzersterke reputatie Vijf jaar geleden nam ASK Romein het Middelburgse constructiebe drijf over omdat het een ijzer sterke reputatie in bruggenbouw bezit. „Bruggenbouw hadden we binnen ASK Romein nog niet. We bezaten al een kleine vestiging aan de Frankrijkweg in het havenge bied die actief was in constructies voor de offshore olie- en gasindus- trie. Daar kwam echter een paar jaar terug de klad in. De lassers en fitters van de Vlissingse vestiging kunnen we ook goed gebruiken voor bruggenbouw. Daarom heb ben we ASK Romein Vlissingen en Hillebrand samengevoegd. In Vlissingen kunnen we nu ook heel grote bruggen bouwen. Hillebrand acteerde tot nu toe in het midden segment omdat de ruimte voor het heel grote werk in Middelburg ontbrak." Evenblij denkt dat Hillebrand nu kan meespelen in de eredivisie van de bruggenbouw. Er komen ook genoeg potentiële projecten Het aantal banen bij Hillebrand zal verdubbelen op de markt. ,,We doen deze stra tegische investering in een nieuwe vestiging in Vlissingen omdat er de komende jaren heel grote brug gen moeten worden vervangen. Denk aan de Van Brienenoord- brug en de Merwedebrug. We denken dat we competitief zijn. Als je zo'n enorme brug volledig op eigen terrein kunt bouwen, is dat kostenefficiënt. Niet alle con currenten kunnen dat. We zijn bijvoorbeeld in België bezig met bruggen van 80 tot 90 meter. Wie op de plek van bestemming nog brugdelen aan elkaar moet lassen, is in het nadeel. Zo'n logistieke operatie is peperduur." Banengroei De investering in Vlissingen zal zich uitbetalen, weet Evenblij bijna zeker. Ook zal die tot extra banen leiden. ,,Als we onze plan nen waarmaken, voorzie ik een verdubbeling van het aantal ar beidsplaatsen bij Hillebrand. Er werken nu 80 mensen. Dat aantal kan naar 160 groeien. Dat is goed voor Hillebrand en voor Zeeland. We weten dat gekwalificeerd per soneel moeilijk te vinden is in Zeeland. Daarom zoeken we ook in België. En het is geen geheim dat veel lassers en fitters uit Oost-Europa worden aangetrok ken." Evenblij kent Zeeland trou- wens goed. Hij werkte voor een bedrijf in Terneuzen en woont te genwoordig in Vlissingen. ASK Romein heeft 700 man/ vrouw personeel op de loonlijst staan. Naast Roosendaal bezit het bedrijf vestigingen in Katwijk, Vlissingen, Sluiskil (engineerings- bureau Duwi) en het Vlaamse Malle. Als staalbouwer staat ASK Romein dikwijls in de schaduw omdat de hoofdaannemer door gaans een groot bouwbedrijf is. Zo ging vooral de BAM met de eer strijken met het herstel van het in gestorte dak van het AFAS Stadion in Alkmaar, de thuishaven van voetbalclub AZ. ,,Wij hebben ech ter het cruciale werk verricht, zo als de bouw van het megaspant voor de hoofdtribune. Ook Hille- brand heeft daarin zijn aandeel ge had. De oplegpunten om uitzet ting van de staalconstructie op te vangen, zijn in Middelburg ver vaardigd." Feyenoord-stadion Het bedrijf is ook in beeld voor de bouw van de staalconstructies voor een nieuw Feyenoord-sta- dion in Rotterdam, al lijkt dat plan voorlopig in de ijskast te blijven. Evenblij: ,,Zo'n karwei hadden we graag gedaan, maar renovatie van De Kuip met een nieuwe ring en een nieuw dak mag ook hoor. Ik denk dat wij het enige Neder landse bedrijf zijn die dat qua en gineering aan kan." Hillebrand huist sinds kort in Vlissingen-Oost in de hallen van een voormalige scheepswerf. foto lex de meester ZATERDAG 4 DECEMBER 2021 GO Bouwt Hillebrand straks de nieuwe Van Brienenoordbrug? Frank Balkenende Vlissingen - Frits Evenblij, operationeel directeur ASK Romein Frits Evenblij, directeur staal bouwbedrijf ASK Romein.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38