c Begeerde Erik ten Hag staat open voor uitdaging in Europa 21 Sparta in gesprek over interne twist Wijnaldum terug na knieblessure Achterberg blijft bij Liverpool Aan het eind van het succesjaar 2021 telt Erik ten Hag (51) zijn zegeningen. Maar nog steeds moet Ajax volgens de coach streven naar meer en naar beter. Op het veld, op de transfermarkt en in de trainerskamer. ,,De Europese top ergeren kan niet met schooljongens." Een gesprek in vier delen. 1 DOORSELECTEREN 'Hoe vaker je een speler teleurstelt, hoe moeilijker het wordt om hem te bereiken. Ajax zit nu ook in een andere fase dan drie jaar geleden, toen ik begon. Destijds waren het vooral twaalf of dertien spelers die het moesten doen en de rest kon zich redelijk schikken. Nu moet ik jongens teleurstellen die jaren wel hebben gespeeld. Natuurlijk is Ni colas Tagliafico teleurgesteld, maar hij gaat daar voortreffelijk mee om. Hij vraagt me zelfs: 'hoe kan ik het team helpen?' ,,Met zo'n speler praat je ook in de trant van dat het wellicht ver standiger is om in de zomer te ver trekken en dat de club dan wel licht meedenkt. Wat dat betreft is het heel goed dat we overwinteren in de Champions League. Dat geeft energie aan een ploeg. Toen dat de voorbije jaren niet lukte, moest ik er harder aan trekken. Het passeren van basisspelers, dat zijn in de Europese top heel nor male processen. Ook als een elftal goed functioneert, moet je nog be ter willen worden. Dat besef moe ten wij hebben. We willen de Eu ropese top ergeren en dat kan niet met schooljongens." 2 WINTERSE TRANSFERMARKT Daarom moet je je ook elke trans ferperiode willen verbeteren. Dat willen wij niet alleen, dat moeten wij. Je onderzoekt dingen en als er mogelijkheden zijn, ga je aanval len. Ik ben tevreden met deze se lectie en ik ben blij als we hiermee de tweede seizoenshelft gaan spe len. Natuurlijk kijken we verder, maar het moet geen aanvulling, maar een echte versterking zijn. Net zoals vorig jaar met Sébastien Haller, die we vanwege de Afrika Cup nu de hele maand januari moeten missen, als we onder an dere tegen Utrecht en PSV spelen. Als zich een goede kans zich voor doet, zullen we het niet nalaten.'' Een stand-in zoals Brian Brob- bey (19) was in deze fase welkom geweest, maar de talentvolle aan valler koos afgelopen zomer voor een transfervrije overstap naar RB Leipzig. Ten Hag: ,,Als Brobbey bij ons was gebleven, had hij de afge lopen tijd meer gespeeld. Dat was goud voor zijn ontwikkeling ge weest. Hij zou de concurrentie aan kunnen gaan met Sébastien. Met zijn doelpunten, doelgerichtheid, snelheid en charisma. Hij heeft een bepaalde bravoure, hij kent onze club en past goed in onze kleedkamer.'' En Steven Bergwijn? Ten Hag: ,,We onderzoeken alles. We zijn professionals. Ik beloof nooit ie mand een basisplaats, maar we willen meedoen in de top 15 of top 20 van Europa. Dan is het noodza kelijk om meer dan elf basisspelers te hebben. Je moet bij ons vechten voor een plek. Wil je plezier in voetballen hebben? Want we spe len op een bepaalde manier. Als je bij ons kunt uitblinken, dan kun je ook persoonlijke doelen bereiken.'' 3 ZIJN EIGEN TOEKOMST Dat ik hier zit en mijn contract heb verlengd, zegt dat ik hier happy ben. Het zou zomaar kun nen dat ik dat volgend jaar weer doe. Of ik beter ben geworden? Dat mag ik hopen. Dit is een erva ringsvak. Ook een trainer moet ie dere dag verbeteren. De lat die ik voor mijn spelers neerleg, hanteer ik zelf ook. Ik kijk continu in de spiegel: wat ging goed en wat niet? Wat moet beter? ,,Ik heb nu nog beter overzicht over het geheel, want er komen ontzettend veel aspecten op je pad. Ik weet nog beter hoe de hazen lo pen en kan als manager processen steeds beter begeleiden. Ik voel er kenning als ik word gelinkt aan de Europese top, maar ik zit bij Ajax en ben niet concreet met andere clubs bezig. Of ik het nu zou kun nen, moeten anderen vooral be oordelen.'' Hij lacht: ,,Ik zie de koppen al voor me: 'Ten Hag klaar voor vol gende stap'.'' Dan serieus: ,,Ik denk zelf wel dat ik daar klaar voor ben. Laat ik het zo zeggen: ik zou die uitdaging graag aangaan, maar ik ben er niet naar op jacht. Als de stap nooit komt, zal ik niet zeggen dat mijn trainerscarrière mislukt is. Maar ik denk wel dat ik inmid dels voldoende competenties heb om die uitdaging aan te gaan. Naast trainer ben je vooral mana ger. Je hebt aanpassingsvermogen nodig, zonder dat je je eigenheid verliest. Je moet je erg inleven in de buitenlandse cultuur. Niet al leen de voetbalcultuur, maar ook de sociaal-emotionele cultuur." 4 TITELSTRIJD EN BERGHUIS ,,Ik had wel verwacht dat Feyen- oord ons kon bijbenen zoals ze dat tot nu toe doen. Dat lukte ze vorig jaar ook al. Ik vind dat de technisch directeur van Feyenoord een heel goede selectie heeft samengesteld, voor een goede trainer. Dan krijg je dit. En ook PSV heeft een mooie selectie staan. ,,Ik kijk ernaar uit om over twee weken de degens te kruisen met Feyenoord. Natuurlijk gaat Steven Berghuis mee als daar publiek bij is. Come on, waarom zouden we dat niet doen? Bang? Als zijn vei ligheid niet gewaarborgd kan wor den in Rotterdam, dan moeten we helemaal niet gaan. ,,Er zijn strategieën om je te wa penen tegen vijandigheid, zoals we die onlangs bijoorbeeld ook in Dortmund tegenkwamen. Het gaat erom hoe wij daar als team, en ook Steven zelf, mee omgaan. Ik denk dat iedereen blij is met hem. Hij heeft het ongelofelijk naar zijn zin, ook vanwege de manier waarop wij voetballen. Ik zie hem groeien en denk dat er nog rek in zit.'' GO ZATERDAG 4 DECEMBER 2021 EREDIVISIE Sparta wil de ontstane be stuurlijke onrust zo snel mo gelijk oplossen. De Rotter dammers deelden gisteren een korte verklaring op de website. „Naar aanleiding van de recente berichtge ving met betrekking tot de perikelen binnen het be stuurlijke orgaan van Sparta begrijpen wij dat er diverse vragen leven, maar we wil len langs deze weg kenbaar maken aan alle stakeholders rondom de club dat wij in gesprek zijn om de ontstane situatie in het belang van de club op korte termijn op te lossen." Technisch directeur Henk van Stee verliet deze week boos het stadion na een gesprek met algemeen directeur Manfred Laros. LIGUE 1 Georginio Wijnaldum kan vandaag in de competitie wedstrijd tegen Lens zijn rentree maken bij Paris Saint-Germain. De midden velder van Oranje miste de laatste twee duels vanwege een knieblessure. Zonder Wijnaldum won PSG vorige week bij Saint-Étienne (1-3), maar liet het midweeks pun ten liggen tegen Nice (0-0). Trainer Mauricio Pochettino kan geen beroep doen op Neymar, die zo'n twee maanden aan de kant staat met een enkelblessure. Ser gio Ramos ontbreekt ook tegen Lens. De 35-jarige verdediger maakte tegen Saint-Étienne zijn eerste speelminuten, maar hield daar spierklachten aan over. PREMIER LEAGUE Keeperstrainer John Ach terberg heeft zijn contract bij Liverpool verlengd. De 50-jarige Achterberg ligt nu tot medio 2024 vast bij de nummer 3 van de Premier League. Achterberg stond als speler onder de lat bij NAC, FC Eindhoven en Tranmere Rovers. Na zijn actieve loopbaan trad hij in 2009 in dienst bij Liverpool. Eerder in de week werd al bekend dat Achterberg as sistentie krijgt van de Brazi liaanse oud-doelman Clau- dio Taffarel, die in 1994 we reldkampioen werd met Brazilië. De Brazilianen schakelden toen in de kwartfinales het Nederlands elftal uit. Ajax-coach Erik ten Hag donderdag voor het vervroegde duel met Willem II. foto pro shots 'Voldoende competenties voor baan in buitenland' Johan Inan Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21