Oranje opent WK met monsterzege: 55-15 H Bos zesde, maar neemt in de wereldbeker internationale doorbraak beleefde Polling door na zwangerschap 19 Voor de Nederlandse ploeg was dat een WK-record. In 2011 maakte Oranje er tegen Australië 53. Het team van interim-bondscoach Monique Tijsterman kwam een paar doelpunten tekort om een absoluut record voor de wereldti telstrijd neer te zetten. Hongarije scoorde in 2005, ook al tegen Aus tralië, 57 keer. De riante overwinning was voorafal verwacht. Puerto Rico en ook de tegenstander van morgen, Oezbekistan, stellen op wereldni veau niet al te veel voor. Voor Kelly Vollebregt, debutante op het WK, werd de wedstrijd van gisteren een feestje. De speelster van Odense werd topchutter met acht doelpunten. Danick Snelder, In- ger Smits en Bo van Wetering scoorden zeven keer. Het treffen in Torrevieja was ook een mooie opwarmer voor Estavana Polman, die na een zware knieblessure haar rentree maakt bij Oranje. Polman werd nog voorzichtig gebracht en maakte één doelpunt. Op de dag van de wedstrijd werd bekend dat keepster Rinka Duijndam het toernooi moet mis sen. De 24-jarige keepster is van wege persoonlijke redenen terug gereisd naar Nederland. Door het wegvallen van Duijndam zijn Tess Wester en Yara ten Holte nog de enige twee keepsters in de WK-selectie. Een vervangster is nog niet opgeroepen. Ook Angela Malestein ontbrak nog tegen Puerto Rico. De hoekspeelster is herstellende na een coronabesmetting. Ze heeft inmiddels wel toestemming ge kregen naar Spanje af te reizen en sluit vanochtend aan bij de selec tie. Toch nam Bos de eerste plaats in het klassement over van de Russin Elena Nikitina, die niet verder kwam dan plek elf. Bos is de eerste Ne derlandse skeletonster die het we reldbekerklassement aanvoert. „Heel cool. Dit is wel een ding op het verlanglijstje, zoals ook een wereldbekerwedstrijd winnen dat is. Volgende week mag ik in Winterberg starten in een geel hesje. Dat wordt zeker ingelij st en opgehangen thuis." De Duitse Tina Her mann zegevierde in ei gen land. De viervoudig wereldkampioene was overtwee runs de snelste met 1.55,36. Bos moest bijna een halve seconde toe geven. „Ik ben heel tevreden met dit resultaat. Ik was vandaag een stuk sneller dan ik hier ooit ben geweest, zowel bij de start als on derin de baan.'' moet eerlijk zeggen dat ik dat goed beheers. ik was altijd al heel kritisch op mezelf. En natuurlijk weet ik dat er druk is van buitenaf, maar ik kan het omdraaien in iets positiefs, het maakt me alleen maar scherper." Ze kwam die nacht ervoor later in slaap dan gebruikelijk. En halver wege werd ze nog een keer wakker en dacht: oké, ik ben nu wereld kampioen, en nu? ,,Het is een gek gevoel, want wat is het nou uitein delijk? Ik ben heel blij met mijn rit en die gouden medaille, het is mega mooi en leuk en bracht herinnerin gen die ik de rest van mijn leven meedraag. Maar uiteindelijk maakt het niet dat je je anders voelt, wat je IK GELOOFDE HET NIET TOEN KOEN ZEI DAT IK OOIT 1 MILJOEN VOLGERS ZOU HEBBEN misschien vooraf wel verwacht." Nou ja, ik ga maar weer verder sla pen, dacht ze dus vervolgens en viel weer in slaap. Toen de NOS de dagen voor haar wedstrijden in 2019 drie korte film pjes met haar op wilde nemen, Jutta in Utah, twijfelde ze even maar stemde toe. ,,Dat kost energie, een reden om het nu misschien niet meer te doen. Tegelijkertijd ben ik er uiteindelijk superblij mee, ik heb de herinnering op beeld van die momenten toen. Er kwam ineens nog een vierde aflevering bij ook, omdat ik die medaille om mijn nek had. Een soort aftertalk in een ontbijttentje, na een korte nacht. Met een opgezet och- tendhoofd, alsof ik overreden was, voor de camera. Maar het was wel leuk. ,,Nu zou ik het risico niet durven nemen door corona. Waarom zou je? Je zal besmet raken. Daar gaat je OKT, daar gaan je Spelen." Haar bekend- 1 heid is gigan tisch gegroeid in twee jaar. Inmiddels zien bijna 53 miljoen mensen het als ze een reel, een speciaal filmpje, plaatst en staat haar volgersaantal op 1,3 mil joen. ,,Absurd. Ik geloofde het al niet toen Koen ooit zei dat hij dacht dat ik naar de miljoen volgers zou gaan. Tja, ik weet het allemaal niet meer", zegt ze schouderophalend. „Ge woon, geen verwachtingen heb ben." Behalve als het aankomt op schaatsen. ,,Ik ga mezelf hier niet vergelijken met die race van de we reldtitel. Ik wil door. Dit, de World Cup hier, is iet mijn hoofddoel. Maar ik wil wel graag goed rijden." met het knuffelen van mijn vader kwam alles samen. Hij bracht me altijd overal naartoe, trainde met me mee terwijl hij meerdere bedrij ven heeft en nog drie kinderen. Hij sleep altijd mijn schaatsen. Dan is het extra mooi zo'n titel samen te vieren. Ik ben zo blij dat hij alsnog is gegaan. En dat Koen (Verweij, red.) er ook gewoon bij was." Haar wereldtitel veroorzaakte geen extra bewijsdrang. Ze dacht nooit: nu moet ik laten zien dat ik geen eendagsvlieg ben. Wat haar overwinning wel opleverde, was en vertrouwen. ,,Ik denk juist: ik heb 'm al, ik ben al wereldkampi oen, iets wat het hoogst haalbaar is. Van daaruit kan ik alleen maar meer bereiken in mijn carrière. En ik weet: ik kon het toen al en ben in middels fysiek beter. Niet dat het dan altijd maar lukt, maar het is su- permooi dat ik 'm nu wel al heb." De 'rust' is tegelijkertijd ook rela tief. Ze dacht namelijk ook direct: ,,Ik heb zo'n stap overgeslagen. Daarvoor was ik nog blij geweest met zilver, maar nu ik goud heb, weet ik dat ik daar hierna nooit meer heel blij mee zal zijn." Fysiek is ze sterker geworden. Mentaal is ze nagenoeg hetzelfde gebleven, denkt ze. ,,Het stukje omgaan met druk, waar ik daarvoor niet mee om hoefde te gaan omdat ik nog geen wereldtitel gewonnen had, had ik al in GO ZATERDAG 4 DECEMBER 2021 TOT EN MET ZONDAG TV NPO 3 uit mijn leven' HANDBAL De Nederlandse handbalvrou wen zijn de verdediging van hun wereldtitel zeer overtui gend gestart. Tegen Puerto Rico zette Oranje een mon sterscore van 55-15 neer. Kelly Vollebregt legt aan voor één van haar acht goals tegen Puerto Rico. foto anp JUDO Judoka Kim Polling is zwanger. De meervoudig Europees kam pioene heeft dat op haar soci ale media laten weten, met de mededeling dat ze na de beval ling haar loopbaan als topspor ter wil voortzetten. „Ik heb altijd gedacht dat moe der worden automatisch het einde van mijn judocarrière zou betekenen", zegt Polling. „Te gelijkertijd was ik ervan over tuigd dat ik voor mijn dertigste moeder zou zijn. Dus toen ik in februari mijn dertigste verjaar dag vierde, kwam ik in de situa tie dat ik mezelf te oud begon te vinden om nog langer te wachten met moeder worden, maar te jong om al te stoppen met topsport." De oplossing kwam van haar Italiaanse vriend Andrea Regis. „Hij vroeg: waarom zou het niet allebei kunnen? Als er iemand is die terug kan komen na een tijd eruit, dan was ik het wel, vond hij.'' SKELETON Kimberley Bos (foto) heeft de leiding genomen in de wereld beker. Na twee keer zilver in Innsbruck moest de 28-jarige Edese in Altenberg ge noegen nemen met de zesde plaats. - Jutta Leerdam m - W' ■■.f^SSKÊÊIUkt^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 19