mm c In de zomer is het te krap Over alle paden in Waterdunen wandelen Begraven in Hulst wordt duurder en een urnengraf juist goedkoper J/AföD 6 Bakkerij Schot viert De Plus-supermarkt op het Spuiplein in Breskens wil op termijn verhuizen om te kunnen uitbreiden. De Jumbo wil op korte termijn extra magazijnruimte. Op de huidige plek kan de Plus-su- permarkt bijna niet meer groter worden, terwijl uitbreiding volgens eigenaar Ronald Lohman noodza kelijk is. De Plus is in 2017 grondig vernieuwd. Als het aan Lohman ligt, is dat slechts het begin. Hij wil stapsgewijs uitbreiden naar een grotere supermarkt. ,,Volgens het bestemmingsplan mag ik 1800 vierkante meter win kelvloeroppervlakte hebben. Nu heb ik er 1400. Daarom heb ik de ge meente Sluis in 2014 verzocht om bij te bouwen. In november lieten ze weten dat ze willen meewer ken." Lohman wil een nieuw maga zijn bijbouwen. Een gedeelte van de huidige opslag wordt dan bij de winkel betrokken. Voor de toekomst heeft hij grootse plannen: verhuizen naar een groter pand. Toeristen De supermarktondernemer heeft meerdere locaties op het oog. Een binnen en twee buiten de kern van Breskens. Lohman vindt de winkel nu echt te klein. ,,Vooral in de zo mer is het krap, met alle toeristen die hier komen winkelen. Verder ontwikkelt Breskens zich snel. De drie woontorens in de haven zijn bijna klaar, de appartementen wor den snel opgeleverd. Dan komen er nog meer klanten bij. Op onze hui dige plek kunnen we nauwelijks uitbreiden, we kunnen moeilijk op de straat gaan bouwen." De Jumbo aan de Burgemeester van Zuijenstraat in Breskens wil op korte termijn extra magazijnruimte scheppen. ,,De binnenplaats achter de winkel kunnen we overdekken, dan hebben we 250 vierkante meter erbij", vertelt eigenaar Pascal Ingels. ,,Nu hebben we te weinig maga zijnruimte." Voor de toekomst heeft Ingels nog geen concrete uitbreidings plannen. Assortiment Voordat het zover is, praat de ge meenteraad over het supermarkt- beleid in West-Zeeuws-Vlaande- ren. Te beginnen op dinsdag 7 de cember. De plannen van de Bres- kense winkeliers zijn daar de aan leiding toe. Een goede zaak, vindt Pascal Ingels. „Supermarkten ont wikkelen zich heel snel, de assorti menten worden steeds groter. Vooral in de zomer is het druk in de winkels." Dat schrijft het college van bur gemeester en wethouders ook aan de gemeenteraad. Door toerisme zijn er meer supermarkten dan je op basis van inwoneraantallen zou verwachten. Omdat het toerisme toeneemt, is er ruimte de winkels uit te breiden. Modernisering Wel geeft Sluis aan dat het voorlo pig een voorkeur heeft voor moder nisering van bestaande winkels, in plaats van nieuwbouw. Dat kan echter zomaar veranderen wanneer het toerisme nog verder groeit. Sluis stelt bij nieuwbouw wel de voorwaarde dat een nieuwe winkel beter bereikbaar moet zijn, goede parkeergelegenheid heeft en in of vlakbij het centrum ligt. Vorig jaar juni was Hulst volgens Monuta de goedkoopste Zeeuwse gemeente om begraven te worden. De prijzen zijn onder de loep ge nomen en aangepast. Hulst sluit voortaan meer aan bij de tarieven van grensgemeenten. Het tarief voor begraven gaat van 1750 naar 2250 euro en komt meer in de buurt bij andere Zeeuwse ge- meenten. Ter vergelijking: in Sluis is dat 3411 euro, in Terneuzen 5998 euro en in Reimerswaal bijvoor beeld 1894 euro. Voor Hulst is het een flinke stijging, zei wethouder Adri Totté in een commissieverga dering. ,,Maar we kijken naar wat het onderhoud kost." De tarieven voor een urnengra ven- en nissen dalen van 1750 naar 1190 euro, omdat de onderhouds kosten lager liggen. Ook de ter mijn voor de as-bestemming, de plek voor een urn, verandert. Het wordt mogelijk om dat voor peri ode van vijfjaar vast te leggen. Dat was minimaal tien jaar. Hulst zette al op een rijtje wat er nodig is op de gemeentelijke be graafplaatsen. Zo komen er muren voor urnen en urnengraven bij aan de Van der Maelstedeweg en extra muren voor urnen in Graauw. In de gemeente Hulst zijn vijftien be graafplaatsen, waarvan vier van de gemeente Hulst. De overige elf zijn begraafplaatsen van de paro chie Heilige Maria Sterre der Zee. Algemeen Belang Groot Hulst op perde om alle tarieven af te stem men met die van de kerkelijke be graafplaatsen. Het is 25 jaar geleden dat John Schot de bakkerij overnam van Bakkerij Wisse in Terneuzen. Nu 25 jaar later bakt Bakkerij Schot ze nog altijd bruin! www.bakkerijschot.nl ZATERDAG 4 DECEMBER 2021 VL Supers willen uitbreiden Bob Maes Sluis GROEDE FOTO GIANNI AGOSTI 5' :--.V Even lekker uitwaaien over de wandelpaden in Waterdunen. Janne van den Heuvel is op familie bezoek in Breskens en geniet van het nieuwe ge bied. Natuur- en recreatiegebied Waterdunen tussen Breskens en Groede is nu echt bijna klaar. Vanaf komende donderdag zijn alle wandelpaden voor iedereen toegankelijk. Begin oktober opende het gebied deels de deu- ren. Vanaf donderdag zijn ook de paden aan de westkant van het gebied klaar en voor iedereen toegankelijk. De paden zullen er voorlopig wel anders uitzien dan de Zeekraalroute. De bovenste laag kan nog niet aangebracht wor den, omdat dat pas bij achttien graden kan. Dit kan waarschijnlijk vanaf mei volgend jaar. HULST Begraven in Hulst was lange tijd een stuk goedkoper dan in de rest van Zeeland, maar dat ver andert. Begraven wordt duur der en een urnengraf wordt juist goedkoper. - Sophie Stockman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 133