TEAMLEIDER TECHNIEK JANS c Nog geen helderheid over plek van oude basisscholen in Tholen 6 Het is nog steeds niet duidelijk wat er gaat gebeuren met de locatie van de oude basisscholen aan de Molenvlietsedijk in Tholen. Een extra veld voor Tholense Boys is nog steeds een optie, maar ook nieuwbouw voor het Calvijn College is een mogelijkheid. De basisscholen De Regenboog, Eben-Haezer en Ter Tolne verhuis den afgelopen zomer naar een nieuwe brede school. De oude ge bouwen staan nu grotendeels leeg en wachten op sloop. Al jaren wordt gesproken over de aanleg van een derde veld op die plek voor voetbalvereniging Tholense Boys. Maar B en W zet ten nu een stapje terug, zo liet wethouder Peter Hoek weten na vragen van VVD en CDA in de ge meenteraad: er wordt nog eens met een brede blik naar de ont wikkeling van het gebied gekeken. Dat heeft vooral te maken met ge pland onderhoud van het gebouw van het Calvijn College, dat grof weg tussen de oude basisscholen en het voetbalcomplex in ligt. ,,Het ziet ernaar uit dat daar een flinke renovatie nodig is", gaf Hoek aan. ,,Er moet zoveel gebeuren, dat het best zou kunnen dat nieuwbouw logischer is." Logischere locatie Of het Calvijn College een nieuw gebouw nodig heeft, moet binnen een paar weken duidelijk worden. In dat geval zou dat wellicht op de plek van de oude basisscholen kun nen komen. En dat maakt de weg vrij voor een nieuw veld voor Tho- lense Boys op de huidige plek van het Calvijn College, erkent vi- ce-voorzitter Piet van der Vlies. ,,Dat zou een logischere locatie zijn wat ons betreft. Want dan hoeven we het sportpark niet in tweeën te knippen." De voetbalclub is om die reden helemaal niet zo te spreken over de basisschool-locatie. ,,Er zijn nog andere opties die we dan mis schien wel beter vinden", zegt Van der Vlies. Zelfs een complete ver huizing van het sportcomplex sluit hij daarbij niet uit. ,,We gaan bin nenkort in overleg met het college over wat er mogelijk is." B en W kijken ook nog naar een mogelijke parkeerplaats op de lo catie. Die zou dan gebruikt kun- Er zijn meerdere locaties die we beter vinden dan de plek van de oude basisscholen nen worden door bezoekers van de zorgaanbieders in het tegenover gelegen gebouw De Vliethof en door bezoekers van het centrum. Overlast Omwonenden klagen overigens over overlast rond de nu leeg staande basisscholen. Een deel van de oude klaslokalen wordt welis waar anti-kraak bewoond, maar dat voorkomt niet dat de oude pleinen als hangplek worden gebruikt. SGP-raadslid Henk Geluk trok deze week in een commissievergadering ook aan de bel. Hij had opgevangen dat er drugs gedeald zouden wor den achter de gebouwen en drong aan op snelle sloop. Volgens wethouder Hoek gaan de oude schoolgebouwen vanaf het voorjaar van 2022 in fases te gen de vlakte. Dat kan niet sneller, omdat er rekening gehouden moet worden met vleermuizen op die plek. Deltapark Neeltje Jans is op zoek naar een Deltapark Neeltje Jans maakt deel uit van de Aspro groep. Een internationale speler in de Leisure industrie met meer dan 80 dochterondernemingen in Europa. Per 1 januari of uiterlijk 1 februari 2022 zijn wij op zoek naar een teamleider techniek. Je werkt mee en geeft leiding aan 3 medewerkers en bent verantwoordelijk voor de organisatie, budgetplanning en voortgangsbewaking van de taken van de afdeling techniek. Je draagt zorg voor het technisch en bouwkundig onderhoud van gebouwen en technische installaties. Interesse in deze (of één van de andere) functie(s)? Kijk voor meer informatie over Deltapark Neeltje Jans en onze vacatures: www.neeltjejans.nl/vacatures/ Mail voor 22 december je sollicitatie inclusief CV naar deltapark solliciteren@neeltjejans.nl ZATERDAG 4 DECEMBER 2021 BE Voetbalveld of Calvijn? Martijn de Koning Tholen - Piet van der Vlies, Tholense Boys De omgeving van de scholen verpaupert snel. foto michiel bouwman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 131