Herkansing voor expositie van Alma Oakes, verzamelaarster van Zeeuwse klederdrachten TEAMLEIDER TECHNIEK NEEC JANS Duinranders ongerust 6 „Gemeente word wakker en wacht met het goedkeuren van de herontwikkeling van camping Duinrand." De huurdersvereniging komt met argumenten voor uitstel. Maandag bespreken leden van de commissie Ruimte en Economie het bestemmingsplan Schouwse Valleien. Dat omvat de totale ont wikkeling van camping Duinrand in Burgh-Haamstede naar recrea tiepark De Schouwse Valleien. Huurders van Duinrand Oost zijn om verschillende redenen tegen dit plan. Zij verliezen niet alleen hun vaste recreatieplek, maar ook hun investering in huisje, chalet of stacaravan. Er loopt een privaat rechtelijke en een bestuursrechte lijke zaak tegen de plannen. We worden bedreigd door een landelijke ontwikkeling Er zijn diverse argumenten om nog geen besluit te nemen over het bestemmingsplan, zegt mede-op richter Jos van der Maarel van de huurdersvereniging Duinrand Sa men Sterk (DSS). Zeker omdat nu ook de Tweede Kamer van zich laat horen. ,,We worden bedreigd door een ontwikkeling die landelijk aan de gang is met investeerders die re- creatieparken omvormen tot luxe resorts", zegt Van der Maarel. ,,In de Tweede Kamer zijn nu met ruime meerderheid twee moties aangeno men. Een om onderzoek te doen naar roofinvesteerders in vakantie parken en de ander om de belab berde rechtspositie van huurders op vakantieparken aan te pakken." Van der Maarel zegt dat het staand beleid wankelt. ,,Er wordt behoorlijk misbruik gemaakt van de ruimte die het Kustpact nu biedt. De huidige vakantieparken mogen niet uitbreiden, maar ze worden wel omgevormd tot luxe resorts. Ofdie ontwikkeling beter is voor Schouwen-Duiveland, valt zeer te bevragen." Van der Maarel wijst daarbij naar de inpassing van de Omgevingswet en de daarbij be horende CO2-opgave voor de ge meente en het tekort aan starters- woningen. In de stikstofkwestie kan volgens hem de bouw van re creatiewoningen de ontwikkeling van permanente woningbouw in de weg zitten. Een derde argument is de zaak tegen de wijziging van het bestemmingsplan die de huur ders hebben aangespannen bij de Raad van State. Die zaak loopt na melijk nog. Kleine moeite ,,Het is onverdedigbaar om het be stemmingsplan nu maar even goed te keuren. Het is een kleine moeite die beslissing door te schuiven naar volgend jaar. Het heeft grote gevol gen voor de recreanten als dat niet gebeurt. Het betekent dat de huur ders van Duinrand Oost dit jaar een huuropzegging krijgen." Van der Maarel spreekt maandag in bij de commissievergadering, net als be stuursrechtadvocaat Redmer Kei zer die de Duinrandzaak behartigt bij de Raad van State. Ode aan Alma krijgt een herkansing. De expositie rondom de verzameling van Alma Oakes is opnieuw te zien in Museum Veere. De van oorsprong Britse Alma Oakes woonde vanaf het begin van de twintigste eeuw samen met haar vader in Veere en legde daar een grote verzameling aan van de lokale streekdrachten. Ze was gegrepen door de kleuren en materialen. Maar ze verzamelde nog veel meer: schilderijen, etsen, foto's en tekeningen. Lockdown Vlak voor de eerste lockdown van najaar 2020 was de tentoonstel ling met een selectie van haar verzameling precies tien dagen te zien. Daarna moest het museum de deuren sluiten en kon nie mand meer zien wat ze allemaal bijeen had gebracht. Ontmoetingspunt Om nu iedereen de kans te geven om deze expositie toch te bekij ken zijn de werken weer terugge hangen. Dat is inclusief een en kele recente aanwinsten, aldus directeur Veronica Frenks. Ze geeft ook aan dat Alma begin vo rige eeuw een belangrijk figuur was binnen de Veerse kunste naarssamenleving. ,,Hun huis was een ontmoetingspunt voor vele kunstenaars." Directeur Veronica Frenks ver telt dat er vorig jaar een flinke be langstelling voor die expositie over Alma en haar verzameling. Vooral van mensen uit de regio die benieuwd waren wat ze alle maal had vergaard en bewaard. Want die verzameling vormt de basis van het Museum Veere. Het museum is vooralsnog de weekeinden geopend. ,,En op ver zoek ook doordeweeks", aldus de directeur. Ze hoopt het deze keer wel lukt de bijzondere verzame ling van Alma onder de aandacht te brengen van velen. Gespannen Ze geeft ook aan elke keer gespan nen af te wachten of ze het mis schien misschien weer een tijd op slot moet doen. ,,Ik hoop van niet." Deltapark Neeltje Jans is op zoek naar een Deltapark Neeltje Jans maakt deel uit van de Aspro groep. Een internationale speler in de Leisure industrie met meer dan 80 dochterondernemingen in Europa. Per 1 januari of uiterlijk 1 februari 2022 zijn wij op zoek naar een teamleider techniek. Je werkt mee en geeft leiding aan 3 medewerkers en bent verantwoordelijk voor de organisatie, budgetplanning en voortgangsbewaking van de taken van de afdeling techniek. Je draagt zorg voor het technisch en bouwkundig onderhoud van gebouwen en technische installaties. Interesse in deze (of één van de andere) functie(s)? Kijk voor meer informatie over Deltapark Neeltje Jans en onze vacatures: www.neeltjejans.nl/vacatures/ Mail voor 22 december je sollicitatie inclusief CV naar solliciteren@neeltjejans.nl DELTAPARK ZATERDAG 4 DECEMBER 2021 SD Huurders park willen uitstel plan Een schilderij uit 1935 van Alma Oakes. Ze draagt Zeeuwse klederdracht en een schelphoed. De naam van de schilder is onbekend. foto museum veere VEERE Valeska Nastaly Burgh-Haamstede - Jos van der Maarel, gedupeerde recreant - Emile Calon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 129