'VAN DAT ONDING KOM IK NOOIT MEER AF' BY De Liefde 'Ik kom niet direct met een aanhanger, appte hij. Als ik 'm niks vind, heb ik voor niets zo'n bak achter m'n bolide gehangen. Ook dat nog. Dit was precies de reden waarom ik nooit iets op Marktplaats zette; het leverde meer gedoe op dan het opbracht. De te grote, te felgekleurde Wurlitzer-jukebox van mijn ex-man Wim stond al drie jaar in een hoek onder de trap. Zo verdekt mogelijk opgesteld, want hij paste in niets bij het Scan dinavische interieur dat ik na mijn scheiding zo zorgvuldig had samengesteld. Gebruiken deed ik 'm niet, ik had genoeg aan Spotify voor mijn muziek. Mijn ex had het ding ooit geërfd. Toen hij verhuisde, had hij er geen ruimte voor. Ook niet voor alimentatie voor onze kin deren, trouwens. Ik beschouwde de Wurlitzer daarom maar als aftoopsom. Dat onding was geld waard. Het was pure luiheid dat-ie er na drie jaar nog stond. Ik wilde hem eerst laten taxeren, voordat ik 'm verkocht. En de hond had een lekker hoekje; zijn mand paste er precies naast. Na verloop van tijd zag ik hem niet eens meer staan. En nu het gedoe met de eerste de Samantha (42) zette de jukebox van haar ex op Marktplaats en bleef plakken aan de koper. 'En nu staat dat onding nog steeds onder mijn trap. Naast de hondenmand.' beste Markplaats-bieder al begon, wist ik eigenlijk niet meer waarom ik er per se vanaf wilde. Vooruit, appte ik de potentiële koper terug. Maar eigenlijk doe ik hier niet aan; kijken is kopen. Twee uur later stond Lennard voor de deur. Mijn kinderen lagen al in bed. Hij trok een fles wijn uit zijn jas. 'Omdat je hier eigenlijk niet aan doet,' zei hij. 'Doen je man en jij wel aan wijn?' Gek genoeg voelde het geen seconde ongemakkelijk. Kort dreunde ik de specifica ties op van de jukebox. 'En die man is al jaren de deur uit,' voegde ik eraan toe. Hij vertelde dat zijn ex de komst van een jukebox altijd had tegengehouden. 'Paste niet bij haar Scandinavische interieur?' grapte ik. Op zijn telefoon toonde hij een foto van zijn inrichting, die opvallend veel gelijkenis vertoonde met de mijne. 'Eeuwig zonde,' knip oogde ik. 'Ik neem hem,' zei hij. 'Zullen we de koop dan maar beklinken met een wijntje?' De fles was leeg toen hij vertrok. Zonder juke box. Die staat, een jaar na onze ontmoeting, nog steeds onder mijn trap. Met één verschil: hij is weer in bedrijf. Dankzij Lennard, die zijn bolide een week na onze ontmoeting opnieuw op mijn oprit parkeerde. Opnieuw zonder aanhanger - hij haalde me op voor onze eerste, officiële date. Drie maanden geleden trok hij bij ons in. Zijn meubels matchen perfect met de mijne. Maar van die jukebox kom ik nu natuurlijk nooit meer af.' MEZZA 45 De echte naam van Samantha is bij de redactie bekend. Ook praten over je relatie? mezza@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 125