Jan Rot Iets voor vieren staat om me op te halen. Naast gitarist is hij inmiddels ook chauffeur, roadie en ziekenbroeder. 'Dat je steeds vroeger afspreekt, komt zeker omdat jij merkt dat ik meer tijd nodig heb tussen soundcheck en optreden?' Laszlo knikt. 'Zo ben je ook nog tourmanager,' grijns ik en aai even over zijn schouder. Bij de opkomst van aids kwam het woord buddy. Zo voelt dit ook. 'En straks na afloop naar de radio, hè!' Nooit meer slapen van de VPRO. Mocht ook overdag al opgenomen, maar dat leek me niks. Juist leuk, middernacht een uurtje kletsen en muziek maken. Ik pak mijn mobieltje en zoek hun Twitteraccount. Huh? Gast van vanavond Ramsey Nasr? Hoe kan dat nou, dit was toch allemaal goed afgesproken? Ik zoek de bevestigingsmail. Aha. Ik had doorgegeven: doe maar na ons optreden in Austerlitz bij Zeist, 29-11, lekker dichtbij Hilversum. Maar dat moest dus 19-11 zijn. Stomme Jan Rot. 'Nou, zeg die Nasi Rames maar af. Ik ben ziek, ik ga voor!' doe ik verongelijkt. Laszlo heeft lol. En beter m dit dan andersom. Dat ze 's nachts ineens bellen waar je blijft. z 'Die aftakeling gaat te snel,' brom ik. 'Ik heb nog te veel plannen. Een nieuw album: Jan rot weg. En we moeten o nog naar het buitenland, hè. Engeland, Amerika. On tour: the Dying Dutchman.' o We naderen Austerlitz. Zo vaak heb ik me afgevraagd 2 waar die naam vandaan komt, nu wil ik het weten ook. En met Wikipedia heb je de complete Winkler Prins op zak. Aha, Lodewijk Bonaparte, 'konijn van Olland', vernoemde het dorp naar een verre zege van zijn broer Napoleon. 'Er moet hier ook een piramide staan uit die tijd, als we willen...' zie ik een wegwijzer. 'Maar dat willen we niet.' Theater Beauforthuis is een voormalige kerk. In de kleed kamer is de cv stuk, net als mijn warmtehuishouding. Zelfs met twee straalkacheltjes en een oud gordijn op mijn luchtbed krijg ik het niet warm. Mijn leven als vaatdoek. Ik sluit vermoeid de ogen. Nooit meer slapen? Nooit meer wakker worden! Top-spaghetti van mijn meisje helpt en eenmaal op het podium voltrekt zich opnieuw het wonder. Als een lamme die bij Lourdes weer kan lopen. 'Hé Joost, wat moet jij nou met die blaffer in je hand,' zing ik halverwege spontaan als de naam Jimi Hendrix valt. Laszlo kent Hey Joe en valt meteen bij, maar het was 2005 toen we dat op plaat zetten en verder dan het eerste couplet kom ik niet. 'Jullie zijn onderdeel van mijn therapie, hè,' breek ik af, 'als ik het maar naar mijn zin heb.' Man, wat een mooie, ontroerende maar ook gezellige avond weer. 'Bedankt vrienden, het ga jullie goed,' buig ik, na twee uur zonder pauze. Help nog met spullen inladen, maar de energie verdampt sneller dan vorige keren. 'Blij dat we nu niet naar de radio hoeven,' beken ik op de terugweg. Wie had ooit gedacht die zin uit mijn mond te horen? Muzikant Jan Rot (63) is getrouwd met Daan (46). Ze hebben vier kinderen: dochters Elvis (19) en Maantje Piet (10) en zoons Rover (16) en Wolf (13). In juli hoorde hij dat hij ongeneeslijk ziek is. Q 40

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 120