'Ze vindt hem een zelfingenomen kwal' middelbeek Het feelgood-genre ligt me, maar na elf romans wilde ik iets toevoegen aan wat ik al heb gedaan. Ik houd van geschiedenis, misschien kon ik mijn voorliefde voor feelgood en historie com bineren. Normaal gesproken valt mijn plot voor een boek als een soort puzzel in elkaar. Ik lees iets in een blad of krant dat me inspi reert, hoor wat over een interes sante gebeurtenis. Maar ja, je komt niet dagelijks berichten tegen over een achttienjarige gravin die wordt uitgehuwelijkt. Het personage Anna van Thorin- gen is ontstaan in mijn hoofd. Net zoals dat van Simon Bentinck, de graaf die haar familie als geschikte huwelijkspartner ziet. Anna vindt hem een zelfingenomen kwal en komt daardoor terecht in een innerlijk conflict. Dat was het beginpunt van mijn verhaal, waarin ik ook wilde vertellen over het adellijk leven in het begin van de 19de eeuw, de belangen van families en de positie van vrou wen. Ontzettend leuk om te doen, maar het vereiste enorm veel research. Ik wil geen onzin ver kopen, dat hebben lezers direct door. Ik ging op zoek naar infor matie over oude buitenhuizen en landgoederen aan de Vecht en de omgangsvormen in die tijd. Ik kan me daarin volledig verliezen en heb nu een boe kenplank vol over die tijd. Ik reed ook door de regio van de Vecht en bezocht allerlei musea. Van de zomer bezocht ik de prach tige oude villa en tuinen van de Rothschilds aan de Franse Rivièra, omdat die sfeer precies bij Anna past. Grappig: ook al heb je ongelooflijk veel research gedaan en denk je Ze verkocht al een miljoen boeken, van jeugdthrillers en feelgood tot non-fictie. En nu komt MARIËTTE MIDDELBEEK (38) met een historische roman. In Anna, Vrouwen van Vechtlust wordt de 19de-eeuwse Anna tegen haar zin uitgehuwelijkt. goed beslagen ten ijs te komen, tijdens het schrijven merkte ik dat juist de details belangrijk zijn. Welke bloemen stonden er in de tuinen? Rozen en seringen of meer exotische soorten als aloë vera's? In wat voor rijtuigen werden de mensen vervoerd? Ik heb me suf gezocht en ben inmiddels een koetsenexpert. Mensen om me heen vroeg ik uit te zoeken hoe begroetin gen plaatsvonden. Hand schoen uit, alleen vingers vastpakken en een lucht- kus zonder aanraking. Het woord Vechtlust in de titel verwijst niet alleen naar de locatie van het verhaal, maar ook naar Anna's zoektocht naar haar eigen identiteit. Het is de bedoeling dat er meer delen komen, die over verschillende generaties vertellen. Een trilogie zou kunnen, als ik geen afscheid kan nemen van de personages misschien zelfs een serie van vier. Ik ben er nog niet helemaal uit. Ik heb zo mijn eigen theo rie over de huidige hausse aan historische romans. Lezers willen zich laten meeslepen naar vroegere tijden omdat de wereld van nu met corona en klimaat problemen zo dreigend aanvoelt. Dan dompel je je graag onder in de romantische en statige wereld van de oude adel. Uiteraard waren er ook toen minder mooie dingen: grote armoede, enge ziektes als de builenpest. Maar ja, die passen niet binnen die fijne adellijke sfeer.' MEZZA39 MIJN BOEK MARIETTE Anna, Vrouwen van Vechtlust verschijnt op 8 december bij Uitgeverij Marmer 21,99

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 119