'Ik heb een bloedhekel aan paperbacks' if sub sumiiw Ouderwets goed Een pestende buurman Onverwacht bezoek Voorlezen in bed Weg met die smartphone O'Over Hendrik Groen heb ik altijd gemengde gevoelens. Het eerste boek heb ik verslonden, dat liet prachtig zien hoe het er aan toegaat in een ver zorgingstehuis. De delen daarna vond ik een herhaling van zetten. Zijn nieuwe Rust en Vreugd (Meulenhoff 20,99) is weer heel goed. Het speelt zich af op zo'n volkstuin waar allerlei geschreven en ongeschreven regels gelden. Het staat vol mooi opgetekende Rijdende Rechter- situaties.' O'Ik heb zelf een kleine uitgeverij en krijg regelmatig manuscripten toegestuurd. Die mensen waarschuw ik meteen dat mijn kritiek niet mals zal zijn. Dat zei ik ook tegen Dick Geurts, maar bij het lezen van zijn Tanja (Para graaf 22,50) was ik blij verrast. Het gaat over een dame aan de onderkant dave eggers van de sociale ladder, die door haar buurman flink wordt gepest. Een tragisch verhaal, maar met veel humor opgeschreven.' O'Ik heb oneindig respect voor John le Carré. Wat heeft die man veel goeie thrillers gemaakt. Eind vorig jaar overleed hij en Silverview (Luitingh-Sijthoff €21,99) is zijn laatste boek. Hoofdpersoon is Julian Lawnds- ley, die vanuit Londen naar de Engelse kust vertrekt om een boekhandel te beginnen. Op een dag krijgt hij bezoek van een Poolse immigrant, die veel blijkt te weten over zijn achtergrond. Een spannend verhaal over ethische keuzes die je soms moet maken.' O'Weet jij wie Godfried Bomans is?' vroeg ik laatst aan een jonge mede werkster in de winkel. 'Is dat niet die voetballer?' vroeg ze. Daar schrok ik toch even van. Bomans lijkt weg te zakken in de vergetelheid. Daarom is het geweldig dat Joost Prinsen een bundel heeft gemaakt met zijn werk. Ter ere van Bomans' vijftigste sterfdag verzamelde hij voor In alle ernst (Meulenhoff 25) diens beste essays en beschouwingen. Deze verhalen moet je voorlezen aan je partner voor het slapengaan. Dan ga je met een glimlach naar bed.' O'Wie wil genieten van Het alles van Dave Eggers (De Bezige Bij 24,99) moet eerst De cirkel lezen. Daarin verzuipt de hoofdpersoon in een bedrijf dat alles van haar weet, een mix van Apple, Facebook en Twitter. In dit vervolg fuseert dit bedrijf met het machtigste e-commercebedrijf ter wereld. Ik hoorde dat Eggers geen smartphone heeft. Aan het eind van deze roman begreep ik waarom.' MEZZA 37 BART JANSEN (66) van Boekhandel Verkaaik in Gouda tipt vijf topboeken. LEEST ZELF HET LIEFST 'Non-fictie of literatuur. Ik let op de buitenkant en lees het liefst gebonden boeken meteen leeslint.Aan paperbacks heb ik eigenlijk een hekel.' VLIEGT OVER DE TOONBANK 'Revolusi van David Van Reybrouck. Hij kwam hier laatst voor een lezing, zijn verhaal over de Indonesische afhankelijkheidsstrijd is heel interessant. Sindsdien wordt zijn boek veel verkocht.' OP HET NACHTKASTJE 'Voor het slapengaan lees ik graag een thriller, nu eentje van Jo Nesb0. Beneden in de woonkamer liggen vaak leesexemplaren van boeken die nog moeten verschijnen. Die neem ik overdag door. En op het toilet ligt altijd een bundel korte verhalen, zoals nu In alle ernst van Godfried Bomans.' lezen Raten I Mculcrifo# GODFRIED bomans lp Prinsen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 117