a',- LPM Middelburg houdt twijfels bij locatie nieuwe skatebaan 'MimiïéÊÊMïMï S .r-^ÊÊÊM SÖ c Ruimtegebrek bij grootste voetbalclub van Zeeland 6 versluis willeboer gemeten van Fractions y'.>. v v ,w"-' G Trainer René Maljaars (rechtsachter) oefent zijn elf tal op kunst gras. FOTO De grootste sportvereniging van Zeeland heeft het grootste sportcomplex van Middelburg en toch te weinig ruimte voor trainingen en wedstrijden. Zeelandia Middelburg wil daarom dat het hoofdveld wordt veranderd in kunstgras. Maurits Sep Middelburg Met 66 teams speelt en traint Zeel andia Middelburg op zes wedstrij d- velden en drie trainingsvelden. ,,De laatste jaren gaan we over de gren zen heen", zegt Hans van der Sluijs, bestuurslid voetbalzaken van de club. ,,Teams kunnen niet zo lang trainen als ze willen en krijgen minder ruimte op een veld dan ze nodig hebben. Daarom vragen we de gemeente om het hoofdveld te vervangen door kunstgras. Dan kunnen we meer trainingen en wedstrijden mogelijk maken." Bovendien is er bij andere sport parken juist ruimte over, stelt Zeel- andia Middelburg. De club wil daarom dat de gemeente gaat stu ren bij gesprekken over gedeeld ge bruik van velden en het niet alleen van de medewerking van andere verenigingen laat afhangen, zegt Van der Sluijs. ,,Als wij een extra kunstgrasveld krijgen, zullen wij eraan meewerken dat andere ver enigingen daarvan ook gebruik kunnen maken als dat nodig is." Begrip Zeelandia Middelburg legde het probleem woensdagavond voor aan de raadscommissie maatschappe lijke zaken. Diverse fracties toon- den begrip voor de vraag van de club en wilden van sportwethou der Chris Simons weten of een ex- Wij ontkennen de wens van kunstgras niet, maar ontraden toch om dat te doen - Chris Simons, sportwethouder tra kunstgrasveld mogelijk is. ,,Wij ontkennen de wens van kunstgras niet, maar ontraden toch om dat nu te doen", reageerde Simons. ,,De aanleg van een kunstgrasveld heb ben we eerder voorgesteld maar toen heeft de raad daar geen geld voor gegeven. Op dit moment moe ten we eerst problemen oplossen met kunstgrasvelden bij andere clubs, zoals de korfbalvereniging TOP en Ondo. Anders kunnen die geen competities meer spelen." Bovendien wees wethouder Si- mons erop dat Zeelandia Middel burg tot een aantal jaren geleden wedstrijden op zaterdag en zondag speelde, maar dat zelf heeft veran derd en nu alleen op zaterdag speelt. ,,Dat verhoogt de wedstrijddruk op het gras. Ook de andere verenigin gen spelen op zaterdag, dus dan is er geen ruimte over." Verder kost de aanleg van kunst gras meer dan Zeelandia Middel burg verwacht, waarschuwde Si mons. ,,Geen vijf ton maar wij schatten zeven ton. Ook het onder- houd is niet goedkoper dan dat van gewoon gras." Zeelandia Middelburg is de laat ste anderhalfjaar in coronatijd zelfs nog in ledental gegroeid, merkt be stuurslid Van der Sluijs op. ,,Juist omdat we zo'n grote vereniging zijn met zo veel vrijwilligers, kon den wij doorgaan met trainingen en onderlinge wedstrijden. Die continuïteit trok extra leden aan. Maar als we geen extra kunstgras veld krijgen, is er maar één alterna tief: een ledenstop." MIDDELBURG Te veel overlast en te weinig inspraak voor omwonenden? De Lokale Partij Middelburg (LPM) houdt twijfels over de keuze voor de nieuwe locatie van de skatebaan in Middelburg. Een nieuwe skatebaan aan de Geersesweg aan de rand van de wijk Veerse Poort is voor de LPM nog geen gelopen race. De fractie wil van het gemeentebestuur we ten welke stappen genomen wor den om overlast voor omwonen den te beperken. Met ook een toe zegging dat de gemeente straks, als de baan er eenmaal ligt, de situatie goed in de gaten houdt en geld re serveert, mochten er extra maatre gelen nodig zijn. De fractie ziet graag voorafgaand aan de realisatie van de baan inspraakavonden voor alle betrokkenen: omwonenden, scouting én skaters. Tijdens die bijeenkomsten kunnen oplossin- G De huidige skatebaan in de Veerse Poort verhuist naar de Geer- sesweg. FOTO gen voor verwachte problemen 'stevig aan de orde komen'. De manier waarop het gemeen tebestuur met omwonenden heeft gecommuniceerd en de gang van zaken rondom inspraak over die nieuwe locatie verdient in de ogen van de LPM ook geen schoonheidsprijs. ,,Er blijft niet veel positiefs aan het begrip par ticipatie over bij onze inwoners", aldus Piet Kraan namens de LPM. Die partij wil weten wat het col- lege wil 'doen om deze foute in druk weg te nemen'. Vrijburg LPM plaatst toch ook vraagtekens bij de keuze voor de Geersesweg gezien de bezwaren van omwo nenden en haalt de locatie Vrij burg van stal. Een mogelijkheid die het Vlissingse SGP-raadslid Li lian Janse juni al opperde. - Annemarie Zevenbergen Kunststof kozijnen Aluminium kozijnen spouwmuurisolatie! De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl bin Van der Poel Home textiel Voor kwalitatieve vloer- en raambekleding Schouwersweg 7, Heinkenszand 0113-564000 binnenuit.nl VRIJDAG 3 DECEMBER 2021 WA 'Extra kunstgras of ledenstop' i rjn; - '-W - - w F®®%sfyï 11 DIRK-JAN GJELTEMA DIRK-JAN GJELTEMA II

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34