Uit bed er aan de ba H JOL c Nederland kan stijging koopkracht wel vergeten Walcheren Inspiratie voor een sinterklaassurprise? Lezers geven goede tips met hun leukste creaties Laatste loodjes voor Merkel, maar ze is al uitgezwaaid De erfenis die de bondskanselier nalaat na 16 jaar als boegbeeld van Duitsland Nieuwsmedia Ik snap dat mensen nu al merken dat prijzen omhooggaan. Dat is gewoon balen prijsstijging en hoezeer politieke partijen als PvdA, PVV en SP er om vragen. Staatssecretaris Dennis Wiersma (VVD, Sociale Zaken) maande gisteren tot kalmte. Het ka binet trekt al 3,2 miljard euro uit om stijgende energierekeningen te compenseren. Bovendien denkt het kabinet dat de inflatie in december bijna moet verdrievoudigen voordat de gemid delde Nederlander in de schulden wordt gestort. Een 'onwaarschijn lijk' scenario, zei Wiersma. ,,Ik snap dat mensen nu al merken dat prij zen omhooggaan. Dat is gewoon balen.'' Maar de verlaging van de energienota noemt hij 'al een flinke stap'. Het kabinet zegt verder dat het 'te vroeg is' om te 'voorspellen dat de inflatie zo hoog zal blijven', iets wat inderdaad tot debat onder economen leidt. Formatie Wat op de achtergrond meespeelt, is dat de formatie voor het nieuwe kabinet nog gaande is. Zo willen veel partijen bijvoorbeeld het mini mumloon verhogen, wat minima zou helpen. Dat is politiek ook niet zo omstreden: de meeste partijen willen dat. Maar het is bij uitstek iets dat aan de formatietafel zou moeten worden besloten en daar wil Wiersma niet doorheen fietsen. Bovendien zet een hoger mini mumloon de deur open naar ho gere uitkeringen, zoals de bijstand, maar die stap ligt politiek al inge wikkelder. VVD en CDA willen dat liever niet. Wiersma wees gisteren naar de formerende partijen. Zij zouden, als de formatie succesvol blijkt, tot actie kunnen overgaan. ,,Ik denk dat zij ook het nieuws volgen en zien wat nodig is.'' Nu de avondlockdown ervoor zorgt dat de sportscholen hun deure om 17.00 uur al moeten sluiten, zoeken ze het in vervroegde openingstijden. Kees Steketee uit Oost Souburg vindt het eigenlijk wel best zo. ,,Uit je bed en gelijk aan de bak. Heerlijk!'' Prijzen - van energie tot boodschappen - rijzen de pan uit, maar het demissionaire kabinet wil nog niet ingrijpen. Het is van plan te wachten tot de formatie is afgerond. De alsmaar oplopende inflatie is een toenemende kopzorg: niet al leen benzineprijzen en energiere keningen stijgen, ook boodschap pen zijn al fors duurder. In ons land kwam de inflatie in november zelfs op 5,6 procent uit: nooit eerder deze eeuw stegen de prijzen zo snel. Daardoor verdampt het effect van de plannen die het kabinet op Prinsjesdag maakte. De voorspel lingen van voorzichtig stijgende koopkracht voor burgers kunnen de prullenbak in. Het demissionaire kabinet wil toch nog niet ingrijpen, hoe ner veus economen ook worden van de C P3 C P8 vrijdag 3 december 2021 Weeroverzicht lange termijn: P20 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Kabinet doet niets aan inflatie He - Dennis Wiersma, staatssecretaris CZEELAND2 Tobias den Hartog Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1