'Het mag best swingen aan de kustlijn' Mogelijk nieuw elan na opheffen van beslag 6 De overname van de skihal in Terneuzen door de huidige huurder Snowworld is zo goed als in kannen en kruiken. Voor ruim 3 miljoen euro gaat de hal opnieuw van de hand. Komt het dan toch nog goed? Dinsdag diende de zaak in de Mid delburgse rechtbank. In wat feite lijk een van de laatste procedurele stappen in de overname van de ski hal is. De Vlaamse zakenman Oli vier Beherman trekt zijn handen er vanaf en doet de hal over aan de Vlaamse miljardair Marc Coucke die sinds 2019 onder de naam Snowworld de hal huurt. De skiërs in Terneuzen merken er niets van. De zaak duurde zes minuten. Beide partijen hadden geen me ningsverschillen. Wanneer het vonnis van de voorzieningenrech- ter geen onverwachte wending kent, komt daarmee ook een einde aan de lange beslaglegging door het Openbaar Ministerie en begint er een nieuwe episode voor de skihal. Behalve Snowworld van Coucke, waren er geen gegadigden voor de overname. De skihal, waar aanvan kelijk een hypotheek van 30 mil joen op rustte, gaat nu in een on derhandse verkoop over voor 3 mil joen. Mogelijk dat de derde eigenaar met een dergelijke prijs beter uit de voeten kan en wel winst kan maken met de Terneuzense sneeuwpret. Miljoenen Koud waren in 2008 de deuren van de Terneuzense skihal geopend of justitie legde er beslag op. Het was de tijd dat Checkpoint, ooit de grootste koffieshop van Europa de finitief de deuren sloot. Omdat het Openbaar Ministerie de met de softdrugsverkoop verdiende mil joenen terug wilde vorderen, werd beslag gelegd op de skihal. De ver onderstelling was dat Check- point-eigenaar Meddie Willemsen minstens voor een flink deel eige naar van Snowbase was. De zaak te gen Willemsen is nog steeds niet afgedaan. Advocaat-Generaal Ebby Hofstee is van mening dat de Hoge Raad opnieuw moet proberen de miljoenenwinsten terug te krijgen van Willemsen. Met de aanko mende afronding van de verkoop aan Snowworld is het beslag op de skihal echter een aflopende zaak. De skihal en de winkelruimtes eronder zijn onlosmakelijk met el kaar verbonden. Aanvankelijk was het plan de skihal te combineren met sport- en spelaccomodaties. Het was de visie van de provincie Zeeland. Terneuzen zelf zag er lie ver een supermarkt en andere grootschalige winkels, de provincie bepaalde anders. De invulling moest passen bij het sportthema van de skihal en bovendien ging de C Het terrein bij de skihal in Terneuzen is nu een desolate plek waar je altijd wel kunt parkeren en zo nu en dan terecht kunt voor een coronavaccin provincie mee met de bezwaren van buurgemeente Hulst die koop centrum Skihal zag als concurrent voor de eigen plannen bij Morres. Het is al die jaren niet gelukt de ruimtes te vullen. Een biljartcen trum, een klimhal, het werd alle maal in de krant aangekondigd en steeds ging het niet door. Stuitten potentiële huurders niet op een te hoge huurprijs, dan was het wel de provincie die het niet vond stroken met de sport- en spelgedachte. Kennedylaan-West De provincie bepaalde. Terneuzen moest eerst maar eens het nieuwe winkelcentrum aan de Kenne- dylaan-West zien te vullen, daarna zou er gekeken worden wat er mo- gelijk is onder de skihal. Kenne- dylaan-West is vol gezet, de par king bij de skihal is nog steeds leeg. Mogelijk dat het opheffen van het beslag een nieuw elan geeft. Snow world krijgt ermee iets meer moge lijkheden om ontwikkelingen in gang te zetten. De skihalketen heeft in Landgraaf een locatie omgeto verd in een wintersportdorp. Zou het kunnen? Wintersportvakantie in Zeeuws-Vlaanderen? Durft Terneuzen nog te dromen? Misschien heeft het wel allemaal te lang geduurd. Na dertien jaar is het de plek geworden waar dromen smolten als sneeuw voor de zon. Een desolate plek waar je altijd wel kunt parkeren en zo nu en dan te recht kunt voor een coronavaccin. PAAL Ossenisse/Zeedorp, Walsoorden, Emmadorp, Paal en Perkpolder zijn aangemerkt als toeristische anker plaatsen. Steigers, dijkhuisjes en nieuwe dijkovergangen moeten de dorpjes aantrekkelijker maken. Sinds 2019 hebben de bewoners, of tewel streekholders, hun wensen geuit over de aankleding van hun dorp. Die wensen en ideeën zijn vertaald in concrete plannen. Ieder een was uiteindelijk blij, alleen in Paal zijn de plannen afgeschoten door kritische bewoners. Voor Paal worden daarom nieuwe plannen gemaakt. ,,Het mag best een beetje swingen aan de Scheldekust!" In Emmadorp, Walsoorden en Ossenisse/Zeedorp zijn ze dolblij met de verfraaiingen van hun dorp. Maar onder de inwoners van Paal bleek te weinig draagvlak voor poortgebouwtjes over de weg en op de dijk. Onderaan de dijk was vol gens de plannen extra parkeergele genheid gecreëerd, daar heeft Paal nogal gebrek aan. Paal gesteld op rust ,,De inwoners weten het beste wat goed is voor hun dorp", vindt wet- houder Jean-Paul Hageman. ,,Zij mogen dus meepraten over nieuwe plannen." Volgens CDA'er Karel Martinet moet er rekening mee worden gehouden dat bewoners van Paal zeer gesteld zijn op hun rust. ,,Alles wat je daar wil doen, is dan teveel. Je moet er geen swin gende boel van willen maken." Oneens Daar was Eugène Verstraeten (HulstPlus) het absoluut niet mee eens. ,,Als je rust wil, moet je niet op een toeristisch aantrekkelijke lo catie gaan wonen. Van mij mag het best swingen aan de kust!" DONDERDAG 2 DECEMBER 2021 VL Nieuwe kansen skihal? Guido van der Heijden Terneuzen Ronduit lyrisch zijn ze in Hulst over het project Versterk de Scheldekust; het verfraaien van de Hulster scheldedorpjes en de nauwe samenwerking met de in woners. Nu Paal nog. - Sheila van Doorsselaer Een poortgebouwtje met parkeermogelijkheid was niet wat de streekholders van Paal in gedachten hadden. foto ro&ad architecten Sinds 2008 heeft Terneuzen een skihal en net zo lang lag er een beslag van justitie op. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53