Til De KreU DIVERSE SNELTESTEN UIT VOORRAAD LEVERBAAR! Oud-beheerder De Schutse in Burgh-Haamstede overleden OOK VOOR PARTICULIEREN! 6 De Kreij Horeca B.V. Simon Stevinweg 1 Middelharnis Tel: 0187-482690 www.kreijbeschermingsmiddelen.nl Rinus Verseput kende als voormalig beheerder van het dorpshuis veel mensen. En zowat iedereen kende hem. Vorige week woensdag is hij plotseling overleden. Mopperen kon-ie als de beste, maar oh....wat was Rinus Verseput (69) een fijne vent. De voormalig dorpshuisbeheerder, die 34 jaar lang de scepter zwaaide in De Schutse in Burgh-Haamstede, is niet meer. Vismaten, klaverjas- vrienden, oud-collega's, buurtge noten en gebruikers van het dorpshuis vormden woensdagmid dag een erehaag om hem de laatste eer te bewijzen. Rinus is in besloten kring gecremeerd. Stapvoets kwam de rouwstoet bij De Schutse voorbij, vlakbij het huis waar Rinus met zijn vrouw Désirée woont. De kerkklokken luidden en tientallen mensen stonden langs de weg te klappen. ,,Dit is een mooi eerbetoon. Dat verdient hij wel. Wij hebben al leen maar mooie herinneringen aan Rinus", zeggen Plonie Meul- dijk, Carel en Lien Regenboog en Aad de Groot. Ze zijn buurtgeno ten van Rinus en lid van dezelfde klaverjasclub, die vrijdag altijd in De Schutse samenkomt. Maar ja, wie kent hem niet? ,,Het hele ver enigingsleven zit hier", wijst het viertal op het dorpshuis. We missen hem Eind 2018 ging de beheerder na 34 jaar met zijn vrouw de boel in De Schutse te hebben gerund, met pensioen. ,,Alles gaat een keer voor bij, maar we missen hem daar nog steeds", zegt (ook buurtgenote en klaverjasclubgenote) Bea van der Vlugt. ,,Zijn overlijden is een grote klap", verwoordt ze het gevoel dat bij velen van de mensen die zich hebben verzameld leeft. „Iedereen kon met hem omgaan. Het was een grapjas. Hij had altijd een lolletje, het was altijd lachen. Rinus was ook altijd vrolijk. Bij hem was het gezellig om naar de bar te gaan." Door die jarenlange betrokken heid is Rinus wel een soort icoon op het dorp, merken zoon Patrick en schoondochter Lea. Hij was be gaan met mensen en stond voor iedereen klaar. ,,En hij was altijd in voor een geintje." Een standaard- vader was hij, alleen al door zijn onregelmatige werk, niet. ,,Maar hij was wel een prachtige vader en een liefhebbende opa", zegt Pa trick mede namens de rest van de kinderen en vijf kleinkinderen. Een man met een enorme liefde voor motorrijden en vissen. ,,Maar dan wel in puur zout water hè. An ders was het vloeken in de kerk voor hem. We stonden altijd aan het strand. Het leuke daaraan? Je weet nooit wat je gaat vangen. Dat is heel anders dan dat je in een vij l Hier staan, is het enige wat we nog voor hem kunnen doen ver vist." Natuurlijk staan ook de mannen van zijn viscluppie HSV De Krabbe op de stoep voor De Schutse om hun vismaat een laatste groet te brengen. Hij was een fana tieke visser, vertellen ze. Die wel een paar keer in de week met zijn hengel op strand stond. Maar bo venal was Rinus een 'hele sympa thieke man'. ,,Alles kon. Hij stond voor iedereen klaar. Dan mopperde hij wel hoor. Dat was z'n tweede natuur, maar niks was te gek. Ik kan dit nog niet bevatten. Hier staan, is het enige wat we nog voor hem kunnen doen." Plonie Meuldijk, Carel en Lien Regenboog en Aad de Groot voelen dat hetzelfde. Ze willen Rinus die laatste groet brengen en zijn blij dat veel mensen zich even laten zien. ,,Het was een man met een grote mond en een heel klein hartje. Een hele lieve man met heel veel men senkennis, want hij wist precies te gen wie hij wat kon zeggen." Het oud-peleton van de com mando's waar Rinus Verseput deel van uit heeft gemaakt, heeft tij dens de dienst met een ceremonie en The Last Post afscheid van de voormalig commando genomen. Zie ook video op pzc.nl HORECA Joinstar speeksel sneltest Joinstar neustest sneltest FlowFlex neustest sneltest DONDERDAG 2 DECEMBER 2021 SD Erehaag voor Rinus Verseput Esme Soesman Burgh-Haamstede Onder applaus rijdt de rouwstoet met Rinus Verseput langs dorpshuis De Schutse. foto marieke mandemaker - Eén van zijn visvrienden JOINSTAR CC G5I Gebruiksvriendelijk - Sensitiviteit 95% - Specificiteit 96,67% - Per stuk €7.50 ex btw JOINSTAR Uil CC «Pi Kort wattenstaafje - Sensitiviteit 96,1%- Specificiteit 99,2% - Perstuk€7.50exbtw Nauwkeurigheid 99,3% - Sensitiviteit 97,1 - Specificiteit 99,6% - Per stuk 4.95 ex btw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49