VCK-aanvaller Hillebrand heeft 100.000volgers II 15 KOUDEKERKE Hillebrand maakte als vijftien jarige zijn debuut in het eerste elf tal van de club uit Koudekerke. Zes jaar later is de nummer 9 nog steeds actief bij VCK. Afgelopen zaterdag was hij tegen Lewe- dorpse Boys (4-1-winst) goed voor één treffer, waardoor hij nu samen met Jesper Harinck club topscorer is (6 goals). Inmiddels staat de Walcherse ploeg op plek twee in de derde klasse. Op een goede dag staan er in Koudekerke misschien 200 toe schouwers te kijken. Maar op in ternet zou Ton Hillebrand het Camp Nou van FC Barcelona uit verkopen, als het aan zijn volgers lag. Want er zijn honderdduizend mensen die hem op TikTok op de voet willen volgen. Hillebrand vindt het allemaal maar heel bizar en lijkt zich niet te realiseren hoe veel dat er zijn. Naast het voetbal haalt hij enorm veel plezier uit fit ness. ,,Ik was altijd al wat breder en groter dan de jongens uit mijn team'', vertelt hij. ,,Maar toen ik op mijn veertiende de sportschool ontdekte, begon ik pas echt ge spierd te worden. Veel mensen denken dat ik hele dagen in de gym ben, maar dat is zeker niet het geval. Ik probeer nu vijf a zes keer per week te gaan. Ik train dan anderhalf uur." Hij heeft het ook druk met zijn eigen website. Daarop biedt hij trainingsschema's en online coa ching aan. ,,Eerst wilde ik via TikTok een groter publiek berei ken voor mijn coaching carrière. Al vrij snel ging ik TikTok als doel op zich zien. Ik wil steeds groter worden op het platform en hoop er ooit een zakcentje aan over te houden. Mijn account is al best populair. Ik ben pas tevreden als ik 200.000 'views' per week heb.'' Hij heeft ook al filmpjes ge maakt die meer dan 1 miljoen keer zijn bekeken. Hillebrand: ,,Mo- menteel zijn video's waarin ik de kijker schreeuwend motiveer om naar de gym te gaan erg populair. Die 'schreeuwvideo's' worden be keken door honderdduizenden mensen. Ik gebruik nu veel de kreet 'Komaan!' in mijn video's. Dit gebruik ik als handelsmerk voor nl.ton, mijn digitale alias. Verder maak ik creatieve video's, die bijna altijd gerelateerd zijn aan mijn grote passie, fitness." Slapeloze nachten Hij is constant aan het kijken hoe hij kan vernieuwen, om zijn ac count draaiende te houden. ,,Of dat stressvol is? Ik had begin dit jaar wel een periode waarin ik nachten wakker lag. Dan lag ik echt te scrollen of er nog extra li kes, weergaven of reacties waren. Op een gegeven moment reali seerde ik me dat dat ongezond was. Sindsdien heb ik die slape loze nachten gelukkig niet meer." Ton Hillebrand oogt koel en rustig, anders dan de TikTokker die zijn kijkers naar de sport school schreeuwt. Zijn die film pjes dan nep? ,,Nee... Het schreeu wen is iets wat ik vooral doe wan neer ik zelf opgewekt ben voor een training. Daarnaast is het pak kend. Ik denk trouwens dat het belangrijk is om mezelf te zijn, dan moeten mensen zelfmaar kij ken ofze me accepteren. In het be gin plaatste ik wel eens filmpjes waar ik niet helemaal achter stond. Toen waren de reacties van mijn omgeving ook wat negatie ver. Af en toe reageren kijkers als nog negatief. Maar ik hoor voorna melijk positieve geluiden. Soms zijn er mensen die vertellen dat mijn filmpjes ze door een zware periode heen hebben geholpen. Dat is eigenlijk nog wel het mooi ste van dit alles." zijn broer: ,,Techniek is leuk, maar dan moet je ook nog efficiënt kun nen zijn.'' Rob, lachend en zuch tend: ,,Weet ik, weet ik." De twee speelden in het seizoen 2019/2020 één jaar samen in het eerste van Hontenisse, en het is niet moeilijk om voor te stellen hoe de onderlinge communicatie ver liep. Tijn: ,,Naar elkaar roepen, aan elkaar ergeren. Precies zoals het er daar vroeger aan toeging", wijzend naar de tuin die qua afmetingen menig spelend kind jaloers maakt. Grijnzend: „Misschien is het maar goed dat ik dat seizoen veel gebles seerd was. Ook voor hem trouwens, die toen assistent was." Er wordt gedoeld op vader Cees, wiens aan wezigheid in de keuken ondertus- Ik heb meer voor het voetbal over dan Rob, sport zes keer in de week en let goed op m'n voeding. Rob drinkt alleen meer water doorstroomde naar het eerste. Dan trek je ook sneller naar de oudere spelers toe." Rob vertrok al na één seizoen bij Zaamslag, het afscheid van het zon dagvoetbal beviel hem niet. Aan zijn komst bij Terneuzen moest hij begin dit seizoen best even wen nen. ,,Ik heb wel een paar keer ge dacht: waar ben ik beland? Een rommelige voorbereiding, de di rectheid van sommige spelers. Dat kan ook een valkuil voor ons zijn. Negatieve coaching, zeiken op el kaar." Tijn: „Dat verrast mij ook niet." Rob: „Hé, maar we hebben wel al een paar keer een achter stand omgebogen. Zelfs 3-2 gewon nen na 2-0 achter, tegen Groen wit. We bleven onze middenvel ders aan de bal laten, je ziet bij ons niks door de lucht gaan. HW'24 is meer een ploeg die zo snel mogelijk de voorhoede zoekt." oudere gasten", vertelt Tijn. ,,Die oudere spelers zeiden altijd dat ze niet konden wachten tot ik in het eerste zou staan. Maar toen we met die jongere gasten eenmaal speel den ten koste van hen, veranderde de situatie. Vertrekken was niet zo moeilijk hoor, clubliefde voor Hon- tenisse heb ik sowieso nooit ge had." Bij zijn broer ligt dat anders. Rob: ,,In tegenstelling tot Tijn was ik eigenlijk de enige van mijn ge- nera" tie die sen totaal niet op prijs wordt ge steld: „Doei pa." Zowel Rob - in het dagelijks le ven administratief medewerker - als student procestechniek Tijn stellen dat er amper verschil in hun mentaliteit zit, waardoor het soms kon botsen. Tijn: „Op het veld kunnen we vrij di rect reageren. Maar dat ge valletje van Rob tegen Philippine zou bij mij dan weer minder snel ge beuren." De Terneuzen-spe- ler kreeg in de derby een slaande beweging te verdu ren met een grensrechters- vlag, waarop hij de vlagger een duw gaf. Het kostte De Pooter een schorsing van twee wedstrijden. Rob: „Langs de kant heb ik toen op sommige mo menten echt genoten van ons spel. Het was ook nog maar af te wach ten of ik gisteren tegen HW'24 had gespeeld, af gelopen zondag tegen Hoe ven stond ik er naast." Na het gezamenlijke sei zoen gingen de broers hun eigen weg. Waar Rob koos voor Zaamslag, daar ging Tijn naar HW'24. „Bij mij lag het vertrek aan het be stuur en de Veerkracht HW'24 liet dit sei zoen ook zien over de nodige veerkracht te beschikken en won ook al eens na een 2-0 achterstand. Ook speelden de Hulstenaren eind oktober knap met 4-4 gelijk in een oefen wedstrijd te gen het vier klassen hoger spelende Hoek, mede door twee goals van Tijn de Pooter. Tijn: „Die goals zor gen er niet opeens voor dat ik al bezig ben met een vervolgstap, ik hoef niet snel weg bij HW. Echt, we kunnen redelijk ver komen met dit team. We kunnen zomaar nog beter uit de verf komen tegen hoger spelende clubs." Tijn heeft er zichtbaar het nodige voor over om belangrijk te zijn voor HW'24. De vliegens vlugge buitenspeler zit strak in zijn vel. „Dat heeft niet zozeer met ambities te maken, maar vooral met de blessures die ik gehad heb. Ik heb meer voor het voet bal over dan Rob, sport zes keer in de week en let goed op m'n voeding. Rob drinkt alleen meer water", be sluit de jongste telg la- 4 chend. GO DONDERDAG 2 DECEMBER 2021 geduld hebben G Ton Hille- brand toont zijn spieren. FIVE STAR GYM Ton Hillebrand woont met zijn moeder en zusje in Koude- kerke, heeft het Cios afgerond, werkt als bezorger en heeft al vier jaar een vriendin. Je zou kunnen denken dat de voetbal ler van VCK het leven van een doorsnee Zeeuwse jongen heeft, maar niets is minder waar. De 21-jarige spierbundel heeft net de grens van 100.000 volgers gepasseerd op sociale- media-app TikTok, waar hij met zijn filmpjes al honderdduizen den mensen heeft vermaakt. - Luuk Hokken k - Tijn de Pooter G Rob (links) en broer Tijn de Pooter speelden ge broederlijk samen bij Hon- tenisse, maar kozen daarna elk hun eigen pad. FOTO'S ANNE HANA f r -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43