keep up the good work bob 5 nen palen. Daar moesten wij dan marmer van maken. Maar we heb ben ook gewerkt aan de boulevard van Vlissingen, naast de Sardijnto- ren. Daar kocht iedereen twee ap partementen, dan haalden ze de muur eruit en dan zaten ze nog met betonnen zuilen. We schil derden er zwart marmer op en ter wijl we dat deden, kwam de ene buurman na de andere binnen. Dat wilden ze allemaal wel." Onderling hielden de schilders landelijke wedstrijden. Wie imi teert het beste teakhout, wie maakt het mooiste groene marmer na. De Kok werd een keer of negen eerste, hij heeft de marmerplaten altijd bewaard. ,,De Zeeuwen de den het allemaal goed, net als de Friezen. We gingen ook lesgeven hier in Zeeland. Op den duur had- den we zeventien leerlingen. Zo veel, dat we daar zachtjesaan maar mee gestopt zijn." Op de knieën Sinds De Kok zich in imitatie heeft gespecialiseerd, kijkt hij nooit meer hetzelfde naar oude gebou wen. ,,Ik weet nu dat in lang niet alle kerken alles echt is. Al van vroeger uit niet, want Napoleon voerde belasting in op al het eiken hout. Behalve als het geschilderd was. Op Tholen heb je kerken waar alle banken geschilderd zijn. Dat moesten we in Klaaswaal ook doen, in een gigantische kerk. We ken op je knieën, wat een werk was dat. En dan kwamen ze op het laatst ook nog vragen of we het or gel ook wilden doen." Soms gaat het ook wel ver. Die Verf en kwasten op geschil derd marmer Rouge Royal. Geschilderd marmer met de naam Napoleon Grey. dame die vroeg of De Kok al haar deuren wilde schilderen in rood marmer. Of dat Belgische party centrum, waar behalve een Engels stationnetje ook een Romeinse balzaal was nagemaakt. Inclusief bladgoud en marmeren zuilen. ,,De firma List en Bedrog", lacht De Kok. ,,We zeggen ook weleens: mooi van verre, verre van mooi. Je begrijpt dat we ook vaak lol heb ben in ons werk." Inmiddels is De Kok 69. Hij werkt nog steeds, maar veel colle ga's heeft hij niet meer. Het am bacht sterft uit. ,,In Nederland kun je de vaklieden op twee handen tellen. Ik zet geen kerk meer in de steigers, maar doe nog wel kleine klusjes. Een kast, een terrazzo- vloertje. Het is leuk om te doen en die acrylverf van tegenwoordig droogt veel harder dan wat wij vroeger hadden. Ja, ik ben blij dat ik dit ben gaan doen. Ik schep niet graag op, maar ik durf wel te stel len dat ik mooie dingen heb ge maakt." Bureaustoel Joyce NPR Labelprinter Dymo labelwriter 550 3 maanden volledig gratis* printen SHARP GO DONDERDAG 2 DECEMBER 2021 en marmer Kijk op de site bij video Normaal 853, Actieprijs gratis doos met 2 extra rollen adres etiketten Actieprijs office solutions bgboffice.nl synchroon- techniek, 4D armleggers, 10 jaar garantie Acties geldig tot en met 24 december 2021. Alle genoemde prijzen zijn exclusief btw. Betaling netto binnen 14 dagen. Thermische printer, geen inkt nodig Vraag naar de voorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33