Wie heeft nog oordopjes voor de vluchtelingen? Q-Aviation wint Zeeuwse innovatieprijs Emergo 2 Wel of niet sporten na vijf uur 's middags. Dat maakt nogal een verschil binnen het gezin Kruijsse uit Terneuzen. De avondlockdown heeft zo zijn effect op de gezinsagenda. ,,We proberen te kijken naar wat nog wél kan.'' i De actie is als het ware een vervolg op de schoeneninzameling van vorig jaar. Toen za melden de Hart Ziel-commissie van de Geerteskerk in Kloe- tinge en GroenLinks samen zo'n duizend paar schoenen in voor kinderen in de Griekse vluchtelingenkampen. ,,Dit jaar wilden we weer iets doen'', zegt André Alting. ,,We dachten toen aan de vluchtelingen in de Zeelandhallen.'' Kakafonie De initiatiefnemers hebben contact gezocht met het Centraal Or gaan opvang Vluchte lingen (COA) om te vragen waar behoefte aan is. Kleding bleek er al genoeg te zijn na een eerdere inzamelingsac tie van het COA zelf. Een maaltijd of activi teit organiseren zit er niet in vanwege de co ronaperikelen. ,,Maar toen zeiden ze wél be- hoefte te hebben aan oordopjes", zegt André Alting. ,,De vluchtelin gen hebben bijna alle maal een telefoon die heel belangrijk is voor het contact met het thuisfront. Maar ze kijken er bijvoorbeeld ook wel eens een film pje op. Aangezien ze vrij dicht op elkaar zit ten, kun je je voorstel len dat het soms een ka- kafonie is." Niet gebruikt Wie nog ongebruikte oordopjes heeft, wordt gevraagd deze te done ren. ,,Je krijgt ze altijd bij een nieuwe smartp- hone, maar veel men sen gebruiken die hele maal niet'', geeft Alting als voorbeeld. Inleveren kan tot 17 december bij boekwin kel De Koperen Tuin en boerderijwinkel Buijs- rogge in Goes, Bakker Boer in Kloetinge en boerderijwinkel Puur in Kattendijke. In de Zeelandhallen verblij ven zo'n driehonderd vluchtelingen. ,,We gaan basisscho len ook vragen tekenin gen en kaarten te ma ken, zodat we daar een mooie muur van kun nen maken", besluit Al- ting. PZC.NL Offroad- route weg GEZINSAGENDA IN DE WAR Gewonde bij ongeluk Nieuwe stelling: De avondlockdown valt best mee Raster tegen vos Ilse (41), Jan (43), Wout-Jan (10), Lauren (8) en Fedde (5) vormen een hechte familie, waarin hockey een belangrijke rol speelt. Ilse is activi teitenvrijwilligster bij het plaatse lijke Olympia, Jan verzorgt trainin gen, is bestuurslid en speelt zelf ook. De kinderen hockeyen in een jeugdteam. Op de maandagen en woensdagen is het vanwege de trai ningen hectisch rond het avond eten, de zaterdag staat in het teken van wedstrijden. Onderuitgehaald De avondlockdown, die sinds zon dag van kracht is, heeft het ritme volledig onderuitgehaald. Na 17.00 uur zijn de sportcomplexen geslo ten. Voor het team van Lauren is een buitentraining gepland op woensdag, de andere trainingen zijn in de wacht gezet. ,,Wout-Jan zou zaterdag de laatste buitenwed strijd van het seizoen moeten spe len in Tilburg, maar dat zien we niet zo zitten", vertelt Ilse. ,,Op het veld sta je nooit een kwartier lang naast elkaar. Maar in de auto wordt het een ander verhaal en heb je toch een grotere kans op een besmetting. We laten hem niet meedoen." Ilse geeft het toe, het is wikken en wegen met soms moeilijke afwe gingen. ,,We vinden het belangrijk dat het sporten zo veel mogelijk kan doorgaan met wedstrijden en trai ningen. Maar Jan is zelfstandig on dernemer, dus willen we ook voor- Q-Aviation uit Middelburg is be kend om zijn HAPI-systeem dat met lichtsignalen helikopters vei lig laat landen. Oprichters Jermo de Lange en Martijn van Eerden zijn er inmiddels vijf jaar mee be zig. Het bedrijf telt nu 25 mede werkers en verwacht fors te blijven groeien in de wereldwijde markt voor helideck-verlichting. Het bedrijf Q-Aviation staat dit jaar ook in de KvK Innovatie Top Publieksprijs Het publiek schonk de meeste stemmen aan Fylm van FytekPro Sportlabs van Nathan Traas uit Heinkenszand. Fylm is een inno vatief product waarmee beweeg- films voor ouderenzorg kunnen worden gemaakt en getoond. Via het online platform van Fylm beheert een beweegexpert welke oefeningen op welk mo ment in welke huiskamer te zien zijn. DONDERDAG 2 DECEMBER 2021 PC Vluchtelingen bij de Zeelandhallen in Goes. FOTO ANP GOES Kleding hebben ze in middels meer dan ge noeg, maar oordopjes kunnen ze nog goed gebruiken bij de noodopvang van asielzoekers in Goes. Daarom is een inza melingsactie begon nen. - Rob Paardekam H WAT VINDT U? EH Doe ook mee aan de poll op pzc.nl Gisteren: Het is goed dat kinderen op school een mondkapje dragen HULST De gewraakte il legale offroad- route voor 4x4 voertuigen die over de histori sche Liniedijk in Hulst voert, is al offline gehaald. Bij de gemeente komen veel klachten binnen over stoere au to's die over de Liniedijk, een verdedigings werk uit de Tachtigjarige Oorlog, ploegen. De dijk was door en voor offroad- liefhebbers op genomen in een 4x4 route. De Liniedijk is er echter voor wan delaars en fiet sers. SCHORE Een man is dins dagavond ge wond geraakt bij een ongeluk met een scooter bij Schore. Uitein delijk is één van de opzittenden per ambulance naar het zieken huis gebracht. Het eenzijdige ongeval ge beurde rond 22.30 uur op het fietspad naast de Kanaalweg bij Schore. Twee mannen reden daar op een scooter toen ze onderuit gingen. Eén van hen liep daarbij verwon dingen aan zijn buik op. Eens Oneens Om de vos weg te houden van vogels wordt een vossenras- ter om het na tuurgebied De Blikken ge plaatst. Dit was vroeger een ge bied waar vogels rustig konden broeden, maar roofdieren als de vos veroorzaken veel onrust. Be gin volgend jaar wordt het raster geplaatst. Avondlockdown Eldridge Pentury Terneuzen Het gezin Kruijsse uit Terneuzen (vlnr): Lauren, Jan, Wout-Jan, Ilse en Fedde. foto kelly thans MIDDELBURG Q-Aviation uit Middelburg heeft de Zeeuwse Emergo 2021 ge wonnen, een innovatieprijs die jaarlijks wordt uitgereikt. De publieksprijs gaat naar het plat form Fylm. 100. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN ÖSportsLo// 4 Nathan Traas van FytekPro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30