c GGD: mogelijk stabilisatie Klara Würtz in Vlissingen Tijn en Rob de Pooter hebben geduld De GGD Zeeland ziet de coronacijfers in de provincie nog wel oplopen, maar niet meer in het ijltempo van de eerste drie weken van november. Het is het eerste, nog zwakke licht puntje sinds alle coronacijfers een maand geleden de lucht in schoten. De GGD Zeeland zegt, met enige slagen om de arm, dat de jongste ge gevens kunnen duiden op een 'voorzichtige stabilisatie'. Afgelo pen week kregen 4585 inwoners van Zeeland te horen dat ze een co ronabesmetting hadden opgelo pen. Dat is 13 procent meer dan in de week daarvoor. De GGD nam met 21.855 testen af, 7 procent meer dan de voorgaande week. Kinderen van 7 tot en met 11 jaar vormen de leeftijdsgroep met de meeste posi tieve testen. Dat is al weken het ge val. In absolute cijfers waren er in heel de provincie Zeeland 531 posi tieve testen meer dan in de vooraf gaande week. Vooral in de gemeen ten Middelburg, Terneuzen, Tho- Naar verhouding hebben nergens zoveel inwoners zich laten testen bij de GGD als in Zeeland len en Schouwen-Duiveland was nog sprake van een flinke stijging. Noord-Beveland, Kapelle en Veere telden minder positief geteste in woners. In andere gemeenten, waaronder Goes en Vlissingen, vlakte de toename van het aantal vastgestelde besmettingen af. Terneuzen De meeste besmettingen, in de week van 22 tot en met 28 novem ber, waren in de gemeente Terneu zen 687 (563). Het aantal positiefge- teste inwoners in de andere Zeeuwse gemeenten: Middelburg 613 (450), Goes 479 (473), Vlissin- gen 444 (409), Tholen 424 (347), Hulst 385 (345), Schouwen-Duive- land 374 (278), Veere 220 (254), Bor- sele 258 (252), Reimerswaal 269 (232), Sluis 239 (231), Kapelle 128 (152) en Noord-Beveland 65 (68). Afgaand op het aantal positieve testen ligt de infectiegraad in Zee- 'Basisregels blijven belangrijk land inmiddels ver boven het lan delijk gemiddelde. Alleen de regio Limburg-Zuid heeft naar verhou ding nog meer besmettingen. Wat ziekenhuisopnames betreft zat Zeeland de afgelopen week iets on der het landelijk gemiddelde. In de week van 22 tot en met 28 novem ber zijn volgens gegevens van RI- VM-NICE 56 inwoners van Zeeland voor behandeling van corona in het ziekenhuis opgenomen. Dat zijn er 9 meer dan in de voorafgaande week. Op de testlocaties van de GGD blijft het bijzonder druk. Uit gege vens van het RIVM blijkt dat naar verhouding nergens zoveel inwo ners zich hebben laten testen bij de GGD als in Zeeland. Hongaarse toppianiste zet de tijd even stil Derby tussen voetbalbroers opnieuw afgeblazen Leen de Kok uit Kortgene is een bijzondere schilder. Met een laag verf tovert hij wanden van vurenhout om in eiken; hij gaat met de kwast over betonnen palen en het worden marmeren zuilen. Zo maakt hij nieuwe kerken als oud. i I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl donderdag 2 december 2021 It 3? Zeeland Oplopende cijfers, maar tempo daalt Theo Giele Goes Natuurlijk, de Terneuzense burgemeester Erik van Mer- rienboer kent de discussies over de zin van sommige co ronamaatregelen. Sporters die in plaats van in de avond overdag gaan trainen. Men sen die wat uitgebreider lun chen in plaats van dineren. ,,Ik heb niet zo'n probleem met verschuiven van activiteiten, zolang mensen daarbij de ba sisregels maar in acht ne men", benadrukt Van Merrien- boer, die ook voorzitter is van de Veiligheidsregio Zeeland. Sinds adviezen zijn veranderd in verplichtingen, ziet de bur gemeester dat vergeleken met een maand geleden men sen zich meer aan die basis regels houden. We houden meer afstand en de mond kapjes gaan weer op in de winkels, supermarkten en an dere binnenruimtes. Van Merrienboer begrijpt dat mensen de ruimtes zoeken en gebruiken die de regels bieden. ,,Ik ga dan niet me teen met een bestraffend vin gertje wijzen." Toch heeft het verschuiven van activiteiten van de avond naar de middag of ochtend effect, zegt Van Merrienboer. Hij geeft een voorbeeld. Een uurtje sporten in de middag en daarna direct naar huis is toch wat anders dan een trainingsavond waar na het sporten in de kantine nog een gezellige nabespre king volgt. ZEELAND12 CZEELAND14 CZEELAND4 FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29