Imagodeskundige: 'Meilandjes begeven zich op glad ijs' S cadeau! Ga snel naar DonaldDuck.nl/actie 25 IN DE JORDAAN, PINK FLOYD MAAKTE ANONIEM EEN OMMETJE De batterij bedrijven die niet langer in zee wil met de Meilandjes, levert de televisiefamilie een groot geldprobleem op. Maar ze zullen er niet direct fans door verliezen, schat imagodeskundige Zabeth van Veen in. Kaartenbedrijf Hallmark, Emma Matras, Milka en Ni- vea wisten deze week niet hoe snel ze hun samenwer king met de familie Meiland moesten opzeggen nadat Erica Meiland opmerkingen had gemaakt over mensen met een hoofddoek. Dat za gen de Meilandjes even niet aankomen, vermoedt Van Veen. Omdat de familie over het algemeen uitblinkt in 'de kunst van het nietsdoen', zijn juist merken als Nivea o zo belangrijk. ,,De Meiland jes zijn niet vanwege een be paald beroep op televisie. Ze zijn beroemd geworden om hoe ze in het leven staan. Dat is best bijzonder, maar dat maakt juist dat ze worden ge volgd omdat ze als persoon leuk worden gevonden'', legt Van Veen uit. ,,Ze zijn zich zelf, vinden bepaalde dingen. En dat mag, maar je kunt be paalde mensen tegen je krij gen. Dat wordt een probleem als sponsors gaan afhaken. Als je verder niet echt iets kan, ben je daar toch van af hankelijk." Relletjes rond de familie zullen dus zorgen voor fi nanciële schade, het is de vraag of de fans ook afhaken. Zullen er minder mensen naar Chateau Meiland kijken nu Erica Meiland vrouwen in een boerka heeft vergeleken met 'pinguïns die ze wel eens in Noordwijk ziet lopen'? Nee, denkt Van Veen. Juist die eerlijkheid wordt door de fanbase gewaardeerd. ,,Het publiek dat naar ze kijkt, deelt misschien wel dezelfde meningen'', zegt ze. ,,Van elke fan die afhaakt, krijgt ze er weer tien bij. Je ziet nu dat zelfs Wilders voor Erica sym pathie heeft. Dat is dan weer niet handig voor haar, want dan wordt het iets racistisch, terwijl het probleem niet per se zit in wat ze erover in haar boek heeft gezegd. Het ging meer over de niet respect volle wijze waarop het ge bracht is. Erica had haar zor gen kunnen uiten over de islam, of zich kunnen afvra gen waarom je als vrouw een boerka draagt. Maar als het respectloos is, dan krijg je een probleem.'' Moraalridders Volgens Van Veen werd het pas een kwestie toen Mei- land bij Jinek aanschoof. Dat kijkerspubliek verschilt van de mensen die naar de Mei- Ze zijn beroemd geworden om hoe ze in het leven staan landjes kijken. ,,Dan krijg je de moraalridders en dan gaat het balletje rollen. Daar komt de groep die discrimi natie aankaart nog bovenop.'' Erica Meiland onthoudt zich tot dusver van commen taar. Haar dochter Maxime heeft gisteren laten weten dat de familie nooit 'een groepering heeft willen bui tensluiten'. ,,Ik respecteer vanzelfsprekend iedereen, ongeacht afkomst en geloof.'' Vrijwel gelijktijdig zijn Nederlandse fotoboeken verschenen over Pink Floyd en Neil Young in de jaren 60 en 70. In beide boeken worden Nederlandse steden belicht. vormde als het om Neil Young ging een vast duo met Constant Meijers, hoofdredacteur van Oor en bezeten van de Canadese singer-songwriter en rocker. Zoals dat in die tijd nog kon, reis den de twee mee met Amerikaanse en Europese tournees van Neil Young. Het leverde prachtige foto's op. Van optredens, waar Ha- nekroot op het podium soms naast zijn Amerikaanse col lega Annie Leibovitz aan het werk was, maar ook van situa ties backstage of in hotels. Een door Hanekroot gemaakte foto haalde zelfs de hoes van Neil Youngs in 1975 verschenen al bum Tonight's the Night. Net als het boek van Nico van der Stam bevat ook Neil Young by Ha nekroot foto's die werden gemaakt in Amsterdam. In 1974 kocht Neil Young in Londen een Rolls-Royce. Hij was van plan ermee naar Noord- Afrika te rijden, maar veel verder dan Amsterdam kwam hij er niet mee. In de garage van ene meneer Klokgieter in de Jordaan werd de wagen gerepa reerd. Op een foto van Young bij zijn Rolls is op de achtergrond nog net de Westertoren te zien. GO DONDERDAG 2 DECEMBER 2021 Suzanne Borgdorff - Zabeth van Veen, imagodeskundige Toen popiconen nog gewoon door Amsterdam wandelden Pink Floyd in Amsterdam. FOTO NICO VANDER STAM/MAI. Kijk voor de actievoorwaarden op DonaldDuck.nu/actie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25